Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Chłopie to jest żyła złota, droga na skróty do haju życia. Głupi byłem, bo topów paluchami nie dotykałem, trudno błąd nowicjusza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • widze ze bardzo smieszne to jest w tym momencie dla was.. to jest w ksiazce.. To ze ma ten sam kolor nie znaczy ze ma te same wlasciwosci. Mozesz przeciez dotykajac naryszuc cos przez co powietrze sie dostaje i kolor ciemnieje. ale to nie musi isc w parze z efektem jaki daje.. 

To samo z owocami.. banana wcisniesz tez sciemnieje w tym miejscu a to nie znaczy ze caly owoc juz jest do wywalenia.. 

IMG_7115.jpg

Edytowane przez ChinQuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie wiem czemu myślałem, że jest sporo starsza.Ja moje poźniej ścianałem i chyba za szybko więc...cierpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ChinQuan Nikt kto ma, jakieś pojęcie, nie dotyka topów paluchami, bo to też grozi plechą, stąd żarty. Nie bierz tego do siebie. Top , by był gotowy do kosy to już kwestia tego, co ktoś chce uzyskać, jak ktoś chce kanapowca, to nie będzie kosił, jak ma ledwo, co mleko na topach, a za nim nie wpadną całe w bursztyn, to nie przejrzeją. The End. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Ja nie trzymał bym jej dłużej jak tydzień, bardziej sugeruję się włosami niż trichomami, a ta odmiana będzie kwitnąć do końca, część już przekwitła.

Ale zdjęcia są mało szczegółowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Po zdjęciach trudno wyczuć, ale ta odmiana zawsze będzie miała białe włosy na szczytach, może długo kwitnąć. ja widzę że liście w topach zaczynają usychać co grozi pleśnią.

Musisz to brać pod uwagę.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kosa za tydzień. Jest też druga opcja za dwa tygodnie. Wyczytałem na stronce Royal queen seeds że jak jest 70% słupków ciemnych wtedy czas na zbiory wartość thc wtedy jest najwyższa, kiedy 90% słupków posiada ciemniejszy kolor thc spada i wytwarza się cbn. Chociaż u mnie jednak dalej sporo białych, ciężko to ocenić

w sumie nie wiem jak to ocenić

blabla.jpg

wieczorem zrobię dokładniejsze zdjecia topków

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to mozesz poprostu sciac jednego topa wysuszyc go ladnie i sprawdzic jakie jest jaranko. Wiadomo ze po curringu tez bedzie calkiem inaczej. Moja 1 roslinka po okolo 1,5 mc curringu byla kozacka. Druga juz niestety zjebalem bo sie tak nie przylozylem ;d

4 hours ago, konopny_janusz said:

Wyczytałem na stronce Royal queen seeds że jak jest 70% słupków ciemnych wtedy czas na zbiory wartość thc wtedy jest najwyższa, kiedy 90% słupków posiada ciemniejszy kolor thc spada i wytwarza się cb

w sumie nie wiem jak to ocenić

O tym wlasnie jest w tej ksiazce.. nawet wykres jest.

Ogolnie caly czas jej lejesz nawozy? A nie rezerwujesz jakis tygodnia czy 2 na samej wodzie zeby oczyscic z nawozow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włosy nadal będą się produkować przy takich warunkach (temperatura, moc światła), a kwiat może przekwitnąć. To się nie wyklucza. Ja to na Twoim miejscu zrobił test, wciął mały kawałek ze sporego i dojrzałego kwiatu szczytowego i zobaczył jak się prezentują tam trichomy od środka, nie z zewnątrz. Może być różnie, ale strzelam że będzie bursztyn, może nie dużo. Zawsze też będzie na testa 😉 moim zdaniem nie spuchną już bardzo,
widać że dobrze karmione, ile by nie było to lej wodę samą to też tylko przyśpieszy koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz do złego nie nakłaniam. Już trochę krzaków ścinałeś, wiesz czego chcesz. Ja moje mikrusy ostatnio ciąłem na potęgę i doszedłem do wniosków, które napisałem wyżej.A plecha się nigdy nie pojawiła tam, łodyga (szypułka, zwał jak zwał) się zagoiła i tyle. Ale dziwię się, że ona wizualnie nie puchnie za bardzo, a wytwarza jeszcze dużo świeżych pistil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz no właśnie, dolne kwiaty puchną, górne już nie bardzo. Mnie tylko chodzi o to, żebyś nie przespał momentu odpowiedniej ścinki. Bo słupki nadal będą produkowane, one spełniają głównie funkcje rozrodcze. Czekają na zapłodnienie, zawsze będą się wytwarzały, chyba że uschnie kwiat. Najlepszą metodą są trichomy do określenia gotowości.
W środku topa miałem zawsze bardziej dojrzałe niż na zewnątrz. Tylko to chciałem przekazać 😉 Twój ogórek i robisz po swojemu. Nie siadam na Tobie, a kibicuje. A widzę, że masz coraz więcej fanów ścinki 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...