Skocz do zawartości
Dobry_Człowiek!

Hydro DWC / Lumatek Attis 200W / Lemon Cheese - Green House Seeds / 80×60×160 0.48m22

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym miał porównywać po zdjęciach z wcześniejszych fr to te wydają się najmniej spuchnięte, ale skoro mówisz, że będzie rekord to się cieszę 😁 jednak to Ty je widzisz na żywo nie my 😜 mi Jerzy zarzucał, że zdjęcia umiem robić, dlatego takie topy wydają się napuchnięte 😜

Jakie nagrody przewidujesz za zgadniecie wagi? 😁 Ja strzelam 225g. 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie lubię zbyt mocnego zioła. Przy pierwszej uprawie ścinalem przy przezroczysto-mlecznych i bylo trochę za słabe, później czekałem na mocne mleko i to mi najbardziej odpowiada 🙂 chyba nie miałem okazji próbować bursztynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dobry_Człowiek!  Ok, jasne rozumiem i w pełni szanuje, jak wysuszysz i zapalisz to podziel się doznaniami. Spróbować nie mogę, ale chętnie się dowiem, jakie twoja roślina daje efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dobry_Człowiek! Myślę ziomku dokładnie tak samo, też bym rzucił wam swoje do testów i przetestował wasze, gdybyśmy żyli w innych realiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by było coś nie? Może za kilka lat będzie lepiej... Strzelam, że do 2030 w większości Europy będzie legal. 🙃 Za szybko to wszystko się rozwija i bardzo dobrze! 😁 Może wtedy będzie nam dane 🙌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@UKTHC  Do 2030 to pewnie większości Europy nie będzie, legal natomiast tak, ale wśród zgliszczy i ruin po 3 wojnie światowej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Różyczka ciężko powiedzieć ile to im zajmie. Mają dość grube łodygi i sporo liści zostawiłem. Warunki maja idealne 18 stopni i 62% wilgotności. Jak takie warunki będą utrzymane na dłuższy czas pewnie to zajmie od 2 do 3 tygodni. Ogólnie chce żeby wysychały powoli i jak najdłużej. Odbije sie to na dobrym zapachu i smaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...