Skocz do zawartości
Dobry_Człowiek!

Hydro DWC / Lumatek Attis 200W / Lemon Cheese - Green House Seeds / 80×60×160 0.48m22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie!

Po paru udanych uprawach w glebie przyszła pora podnieść poprzeczkę troszkę wyżej i zacząć zabawę w hydro, dokladniej DWC.

Pojemnik wykonałem samodzielnie, ponieważ gotowy który chciałem kupić był o pare centymetrów za duży. Zakupiłem pojemnik 70 litrów. Wywierciłem dwie dziury na koszyki 140mm. Wycielem kawałek plastiku przykleiłem zawias na ciepły klej i tak powstała mała klapka na kontrolowanie wody w środku. I dzięki temu zaoszczędziłem ponad 50euro. Jedyne co muszę jeszcze zrobić to wywiercić dziure i zamontować rurke dzięki czemu będę mógł kontrolować poziom wody bez podnoszenia klapy. 

Pompka powietrza z 4x wyjścia,  8W do 800 litrów, 12 litrów na minutę. 

Odżywek jakie bede używał to Canna Start, Canna Aqua Vega A i B, Canna Aqua Flores A i B, Canna Rizhotonic, Canna Pk 13/14, Cal-mag od plant magic.

Do kontrolowania Ph i Ec posiadam mierniki Adwa.

Odstana woda z kranu ma Ph-6.58 Ec-0.29 Ppm-0.29

Po dodaniu 1/2 dawki canna start i 1/2 dawki rizhotonic Ph 5.81 Ec 0.62 Ppm 0.31. Roslinki jak narazie nie dostały jescze żadnego jedzenia to tylko sprawdzenie.

Nasionka od greenhouseseeds Franco's Lemon Cheese feminizowane sezony. 

Roslinki mają 3dni. Wykielkowaly również po 3 dniach. Narazie rosną w propagatorze z temperaturą od 23 do 28 stopni i wilgotność od 75% do 85%

Lampa Lumatek Attis 200W w boxie 80x60x160.

Co do treningu to jeszcze niewiem. Chciałbym kontynuować scroga ale jeszcze niewiem jak to będzie razem działać z wymianą wody. Napewno bedzie topping.

Liczę na waszą pomoc, wskazówki!

20211003_111018.jpg

20211003_111002.jpg

20211003_110946.jpg

20211003_110940.jpg

20211003_110919.jpg

20211003_110901.jpg

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Scorg faktycznie może być problematyczny przy wymianie wody więc gdybym był na twoim miejscu to bym z niego zrezygnował i poleciał w topping i lst, w twoim przypadku nawet i z takich treningów wyciągniesz ładny wynik, powodzenia będę śledził 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 dzień wege.

Od 2 dni roślinki siedzą w głównym zbiorniku. 

Temperatura i wilgotność w dzień 25 stopni, wilgotność 70% w nocy 21 stopni i 80% wilgotności.

Miałem problem ze zbyt wysoką temperaturą wody w zbiorniku. Wynosiła ona 23.5 stopnia. Poszperałem trochę w necie i znalazłem rozwiązanie, zamontowałem pod pokrywą zbiornika dwa wiatraczki komputerowe żeby dmuchały w tafle wody. Dzięki temu temperatura wody spadała do 20.5 stopnia po jakiś 2,3 godzinach. Takie cos ludzie montują do obniżenia temperatury wody w akwariach.

Do wody dodałem 1/2 dawki canna start i 1/2 dawki power roots od plargona. EC 0.6, Ppm 0.30, ph 5.8, temperatura wody 20.5 stopnia.

Lampa na 40% , 50cm nad roślinkami.

 

20211009_163059.jpg

20211009_163139.jpg

20211009_163115.jpg

20211009_141220.jpg

20211009_164910.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Pierwszy raz to zazwyczaj droga przez mękę, bo się dopiero bada nieznany teren i nie wie do końca, jak się po nim poruszać, ale masz doświadczenie z uprawy w ziemi, więc nie idziesz całkiem na oślep, a do tego jest @doominik, więc obstawiam, że może nie bez problemów, ale wyjdziesz na swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy codziennie sporo patrze, czytam polskie i zagraniczne fora. Ale nie ma to jak doświadczenie w praktyce. Wiem że łatwo nie będzie ale nauczyłem sie trochę cierpliwości przy uprawach. 

@fxxx1337 a mi sie już niechcialo uprawy w ziemi 😄 zawsze coś nowego a lubie uczyć sie w zyciu, pracy nowych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Spokojnie dasz radę, to żadna magia, ale dalej uprawa, w jakiej masz już doświadczenie. Zmieniają się pewne rzeczy, ale inne pozostają takie same. Ja sam bym się w hydro pobawił, ale nie mam warunków, więc siedzę w ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednej roślince zaczęły usychać liście. Druga jest jak nabardziej w porządku. 

Do wody dodałem 1/2 dawki canna start i 1/2 dawki power roots od plargona. EC 0.6, Ppm 0.30, ph 5.8, temperatura wody 20.5 stopnia.

Lampa na 40% , 50cm nad roślinkami

Ktoś wie od czego to może byc?

@doominik proszę Cię zernikj 🙂

 

20211011_073015.jpg

20211011_073020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11/10/2021 o 07:35, Dobry_Człowiek! napisał:

Na jednej roślince zaczęły usychać liście. Druga jest jak nabardziej w porządku. 

Do wody dodałem 1/2 dawki canna start i 1/2 dawki power roots od plargona. EC 0.6, Ppm 0.30, ph 5.8, temperatura wody 20.5 stopnia.

Lampa na 40% , 50cm nad roślinkami

Ktoś wie od czego to może byc?

@doominik proszę Cię zernikj 🙂

 

20211011_073015.jpg

20211011_073020.jpg

No i kurde, mnie to sie wydaje, ze w duzej mierze zalezy od tego, jakie sa nasionka. Jedno musialo byc jakies niedojebane genetycznie i moze dlateho tak sie dzieje, bo jak wytlumaczyc ze jedna ma sie elegancko, druga nie? I dlateho ja to podejrzewam z moimi ze właśnie mam jakies 2 chujowe nasionka, a dwa kozackie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Wygląda, jakby coś tam było dla niej zbyt toksyczne, może być słabsza genetycznie od tej drugiej, i co dla tematej jest w granicach tolerancji, to dla tej jest za dużym obciążeniem. Jednak niech wypowie się @doominik,  może na coś innego wpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ten Canna Start ma w sobie jakie NPK?

To wygląda na brak PK.

Czytamm, wysadzanie roślin EC 0,8-1,3 u ciebie powinno się już zwiększyć.

Edytowane przez Ważniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zielone krainy napisał:

Ziomek, ale one w hydro lecą na tej samej mieszance, jak mniejszej brakuje PK, to dlaczego nie widać tego po większej sztuce?

Tak mógłbyś wykluczyć prawie wszystko, ja w tej samej ziemi, widziałem trzy różne objawy na swoich roślinach, inaczej rozwinięta roślina inaczej reaguje.

Zresztą nie wyrokuje a raczej gdybam, bo pewności nie mam, a roślina wygląda jakby była popalona od nadmiaru nawozów. trudno wyczuć niemniej jednak zwiększyłbym dawkę nawozów.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ważniak napisał:

Tak mógłbyś wykluczyć prawie wszystko, ja w tej samej ziemi, widziałem trzy różne objawy na swoich roślinach, inaczej rozwinięta roślina inaczej reaguje.

Zresztą nie wyrokuje a raczej gdybam, bo pewności nie mam, a roślina wygląda jakby była popalona od nadmiaru nawozów. trudno wyczuć niemniej jednak zwiększyłbym dawkę nawozów.   

@Ważniak nie zbyt rozumiem Twoj punkt myślenia? Roślina wygląda jak by była popalona od nadmiaru nawozów a Ty byś i tak zwiększył dawkę nawozów...?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...