Skocz do zawartości
Luigi

Auto Green Gelato, Auto Blueberry Cheese | Mars Hydro TS600

Rekomendowane odpowiedzi

@Luigi albo takie geny albo coś roślina miała nie tak, jak były liście dobrze zielone to nie daje się nawozów, w twojej roślinie na kwitnieniu są ciemne liście więc to też jakiś mogło mieć wpływ z nadmiarem pierwiastków, pewnie i inne błędy mogły być lekkie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym no dobra, ale jak wyjaśnisz to, że druga ma normalne liście, jest podlewana wciąż tak samo jak tamta, nawozy przyjmuje te same, no bliźniaki. A mimo to, obie są tej samej wielkości. Gelato jest ciemno zielona, gdzie jak mówisz może byc nadmiar pierwiastkow, ale kwitnie jak szalona. Blueberry ma normalne liście, gdzie jest karmiona tym samym, a dopiero ma preflowery i się ociąga całą uprawę. Temu mnie to nurtuje, bo zgodzę się co do teorii, ale sytuacja totalnie do tego nie pasuje. 

@Luigi ogólnie zastanawiałem się jeszcze nad tym, czy przypadkiem zamawianie nasion z polskiego seed banku nie wiąże się z tym, że mimo iż mają w oryginalnych opakowaniach od Barneys czy RQS, to te nasiona są kupowane hurtem i są Stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Luigi napisał:

no dobra, ale jak wyjaśnisz to, że druga ma normalne liście, jest podlewana wciąż tak samo jak tamta, nawozy przyjmuje te same, no bliźniaki. A mimo to, obie są tej samej wielkości. Gelato jest ciemno zielona, gdzie jak mówisz może byc nadmiar pierwiastkow, ale kwitnie jak szalona. Blueberry ma normalne liście, gdzie jest karmiona tym samym, a dopiero ma preflowery i się ociąga całą uprawę. Temu mnie to nurtuje, bo zgodzę się co do teorii, ale sytuacja totalnie do tego nie pasuje. 

nie wiesz co w ziemi siedzi 

30 minut temu, Luigi napisał:

ogólnie zastanawiałem się jeszcze nad tym, czy przypadkiem zamawianie nasion z polskiego seed banku nie wiąże się z tym, że mimo iż mają w oryginalnych opakowaniach od Barneys czy RQS, to te nasiona są kupowane hurtem i są Stare.

nasiona mogą leżeć ładnych kilka lat, jak wykiełkują to nie ma znaczenia i tak, ich kondycja w genach jest zapisana i w hodowcy

jak ci nie pasują auto to sobie weź fotoperiody walniesz sobie wega jakiego ci się spodoba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Nie no, nie mówię, że mi się to nie podoba, bo zdaje sobie sprawę co wiąże się z posiadaniem automatów. Ale mimo wszystko u innych są wyższe, więc chyba jedynie to geny. Tylko znowu czy to aż taki pech, że totalnie dwie różne odmiany z dwóch różnych banków i stron świata miały słabe geny? Nie wydaje mi się. Chyba, że je za bardzo zbiłem światłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowane były w pewnym momencie za duża dawka i nie urosły jaki weg taki plon, a automat nie poczeka, zrobiłem dokładnie to samo z pierwszymi roślinami,  zgadzam się z kolega ze jak roślina pokaże to nawozy sa podane odrobine za późno o żeby było idealnie to trzeba ja wyprzedzić o krok, ale tutaj wyprzedzenia trochę za dużo było 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są odmiany, zwłaszcza indyca które mają ciemne zabarwienie.

Azot w nadmiarze przyciemnia liście ale powoduje też zaginanie się końcówek w dół.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luigi fajnie ze sie tak rozpisujesz:) lubie czytac oberne wypowiedzi:)

Ja wnioskuje ze LST bylo wykonane za wczesnie.. poogladawszy troche na YouTubie filmikow tak jak i na swoim przykladzie stwierdzam ze dobijanie malej roslinki do ziemi gdy ledwo odrasta od ziemi to zdecydowanie za wczesnie. Idea ludzi z forum ze to automat to im wczesniej tym lepiej jest nie trafna. Moja Royal Cockies ktora doswiadczyla LST jak byla najwyzsza ze wszystkich odbila najbardziej i góruje w boxie ponad wszystkimi innymi pannami. Najbardziej wystrzelilado gory i najwiecej odgalezien powstalo. Tak samo jak Ci pisalem o typie z YouTuba Bill-u ktory robi LST na gorylu gdy ten ma 20-25 cm. Ogolnie jak sam Klaus opisywal to LST musi byc wygiecie rosliny w łuk a nie polozenie jej plasko na ziemi. To z pewnoscia stopuje jej rozwoj wzrostu co sprawia iz jest karlowata. Moje obserwacje nasuwaja wniosku typu iz panna musi byc na tyle wysoka by stojac i wyginajac sie w łuk musi dotknac krawedzi donicy. Tak bede robil przy nastepnym projekcie .Bedziesz mogl to zaobserwowac juz niedlugo mysle :) Przepatrz moja relacje i zobacz Royal Cockies jaki bylprzy LST i jaki jest teraz. Wlasnie wrzucam swieze foty.

. Nawozy od malego tez pewnie daly popalic. Ja bym nic nie lał przez 3-4 tygodnie czyli caly WEG. Automat nie lubi przenawozenia. Ma mniejsze zapotrzebowanie na skladniki odzywcze. 

Zauwazylem rowniez ze rosliny sa wieksze i lepiej rosna jak sucha pestke bez moczenia trafia odrazu do ziemi i polewasz kieliszkiem wody zeby bylo wilgotno. 3 ktore tak zrobilem sa najwieksze u mnie w boxie. Tak tez zalecaja growerzy z roznych kanalow Youtuba i osobiscie sie z nimi zgadzam.

Ogolnie polecam organice i cala ta mikrosfere zycia w niej zawarta:) jak dla mnie wymiata . Sama woda ani razu nie martwilem sie o PH  a jak na pierwszy raz przykilku drobnych bledach to uwazam ze wyroslo spoko :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi Nigdy nie mówiłem, że jestem pro. Oprócz teorii to jeszcze praktyka ważna, a że to pierwsza uprawa to się nauczę co i jak 👍

@Bubble może fakt, uprzedziłem wszelkie niedobory, bo do tej pory roślina ich nie pokazała, jednak mimo wszystko kontynuując post @Ważniak też jestem zdania, że sam kolor liści nic nie mówi, a też za duży azot to liście wywinięte w dół, a tu nic takiego nie zachodzi. 

@Mr.Green Najbardziej bym sie skłaniał do Twojej wypowiedzi, że trening był zrobiony jak był. Też o tym pisałem, że mam wrażenie, że za wcześnie, że gleba jest i to konkretna.

Pisalem też o tym na GrowDiaries, i tam chłopaki stwierdzili, że albo właśnie geny, albo coś poszło nie tak, a ponad 70% to w ogóle, że oni mają po 40cm rośliny na ścince i wywalone. Więc cóż. Na razie nasion mam nakupionych, będę się uczył, a te zostawiam już i jadę do końca wedle zasad. Dzięki za odpowiedzi i chęć pomocy, pozdro wariaty 👍😎

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No siema. 😎

Rzadziej wpadam na forum. Ogólnie nie czytam już za dużo w temacie uprawy i lecę na bazie tego, co się dowiedziałem wcześniej ✌️. Z nawozami nie przystopowałem. Lecę nadal na niepełnych dawkach AN, regularnie co drugie większe podlewanie, ale zachowując zasadę nawóz raz na tydzień. 💧

Oprócz trio włączyłem też BigBud, Bud Candy i Carboload. 🍭🍭🍭

Co o roślinach?

Green Gelato, zwariowany karzełek, 29cm wzrostu. Na razie założyłem, że jego wzrost spowodowany był zbyt wczesnym i złym LST. Będę miał wgląd przy następnej uprawie, jak zrobię to już w oparciu o nową wiedzę. Oprócz tego kwitnie, powoli puchnie, wszystko super.🌱🍃

Blueberry Cheese. Skazywana przeze mnie na straty roślina. Plułem sobie w brodę, bo ona jeszcze bardziej cierpiała na słabym treningu. Ogólnie wyglądała biednie, a przecież to Barneys Farm. Do tego totalnie preflowery pojawiły się po takim czasie (40dni). Aktualnie kwitnie, przegoniła Gelato, jest wyższa, żwawa, wygląda pieknie. 😎😎😎 

Trzecia roślinka to mój eksperymentalny Auto Cream Kush, oparty na filmikach z automatami. W 12 dniu wykonałem wczesny topping. Aktualnie po kilku dniach się pozbierał, ale nie będę mu zakładał osobnej fotorelacji. 🌱

Poniżej w kolejności: Gelato, Cheese, Cream Kush.

20210912_110828.jpg

20210912_110831.jpg

20210912_110855.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić. Jest dobrze u ciebie. Kurwa nie wiem tylko czy nie za wcześnie ją topowales. Jeśli myślimy o tym samym efekcie końcowym, to brakuje ci dwóch pięter poniżej stożka wzrostu. Wtedy pierwsze piętro masz na godzinie 12 i 6 ,drugie na 9 i 3 a nowe odrosty po topingu na 2 i 8.

Sugeruje się zdjęciem i rozumiem ,że jest świeżo po topingu? I czekasz na odrosty? Czy może  to są już odrosty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner całkiem możliwe. W zasadzie to dobra inspiracja, ale konkretnie zaczynam teraz te szyty ciągnąć dalej w linii w której rosną czyli jeden przymocować na 9, drugi na 3, razem z tymi poniżej. A potem jak podrosną z każdej strony dam jeszcze na 12 i 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To greengelato takie rośnie. Takie ma kolory jak northern light.

W sensie genetycznie ciemne trochę.

Ale widzę po zegarach że masz ziomuś trochę za ciepło w boxie.

I wilgotność do tej temperatury krytyczna wręcz.

Nawet buzia smutna na zegarze.

A pamiętaj że to przewaga indica, nie sativa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...