Skocz do zawartości
Luigi

Auto Green Gelato, Auto Blueberry Cheese | Mars Hydro TS600

Rekomendowane odpowiedzi

onyx opisz bardziej to wyginanie na ekranie bo chyba tego nie stosowalem 😮 ogolnie to potem galazki odczepiac z LST czy trzymac je zakotwiczone do konca juz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green jak jakiś liść perfidnie zasłania cały odrost to ja się nie pierdziele i go utne bo jeden czy dwa liście mniej to jak dla mnie nic wielkiego ani to stres ani nic, jeżeli jednak jesteś po jasnej stronie mocy to liść tak wyginasz i chowasz by odsłonił to co zasłania xd należy pamiętać że liście wracają do swoch poprzednich pozycji szybko i trzeba go mocować na stałe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Mały update, a raczej pokazówka.

Dzień 20, 3 dni po LST, wygląda to tak. Większa to rzecz jasna Gelato, mniejsza Blueberry ale goni ją. Coś się tam dzieje, boje się tylko o tego krótkiego wega w automatach. Jakieś wskazówki, uwagi, sugestie? Będzie mi bardzo miło.

Pozdrawiam i miłego dnia ✌️ 

 

20210812_181417.jpg

20210812_181413.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Po prawdzie to ja tam nie mam co zostawiać, bo od początku nie robiłem totalnie nic, poza badaniem odrostów itp. nic więcej nie doginałem. Tylko jakieś małe są, mam nadzieję, że to wystrzeli do flow, bo trzeci tydzień się kończy.

Zaczynam rozumieć dlaczego automaty są jakie są. Wszystko fajnie, krótko, fotoobojętne, ale odczuwam walkę z czasem w tym momencie co jest zdecydowanie nie na rękę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

Wlatuje z małym updatem. Roślinki jako tako. Zdjęć nie porobiłem ale trzymam cykl, trzymam wilgotność, temperatura różnie, ale w granicach rozsądku. I teraz gdzie jest problem. 

LST zrobione było jakiś tydzień temu, 7-8 dni, coś takiego. Wszystko spoko, Gelato wywaliło kilka nowych szczytów. Co do Blueberry mam wrażenie, że nieco za wcześnie. Nie to jest jednak problemem.

Od jakiegoś czasu (tj. 3 dni) nie zauważyłem wzrostu. Ciężko powiedzieć co je przystopowalo. Przy podlewaniu daje root juice. Raz dostały trio adv. Nutrients ale w dawce 1/4, jednak chyba jakoś dużo im to nie zrobiło krzywdy. Tak jak mówiłem, zdjęć nie mam, ale za dużo by nie pomogły. Bardziej chodzi o liście w dotyku. Nie są takie nazwijmy to "liściaste" takie mięciutkie. Mam wrażenie, że wszystko jest takie zbite i sztywne (nie suche), ale mają taką fakturę, że wręcz słychać ten dotyk, jak się ocierają o siebie.

Szczególne pytanie do @onyx 

Przy pewnym poście mówiłes mi, żeby lampę dać 60cm od szczytu, bo jak miałeś niżej, to wyszła Ci sałata z tego. Zmierzyłem i miałem mniej więcej 49-50 od szczytów. Czy może to mogło być powodem tego, że te rośliny tak siadły i nie idą w górę, czy to nie efekt takiej sałaty właśnie? 

Teraz wróciłem na 60cm. Będę obserwował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester No tak, tylko czy jak przy założeniach producenta na wege 45-60 cm, to 50 cm powoduje, że siedzi? Nawozy spoko, to był test, czy coś im po tym będzie, ale wizualnych efektów nie widziałem (negatywnych w sensie)

@onyx no to nie, to całkowicie nisko miałeś. Hmmm, no to nie wiem co to może być 😕

Doniczka chyba nie jest mała, 9l wydaje mi się wystarczyć na jakąś optymalną wielkość rośliny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi jak się zbija roślinka to podwyższasz i tyle, rośliny są różne i możliwe że różnie odczuwają natężenie światła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @onyx Dzięki bardzo za porady. Może rzeczywiście miałem się nie spinać, a wyszło jak wyszło. Faza flo już bliżej niż dalej. Dzisiaj 26 dzień i wygląda to następujaco:

Gelato radzi sobie dobrze, chyba jednak to podniesienie lampy coś dało. Inaczej z Blueberry, bo chcąc nie chcąc przez mały incydent musiałem pozbawić ją kilku większych liści. Ogólnie widać, że odbija, ale czasu coraz mniej. Dzisiaj sama woda wleciała.

 

20210818_065450.jpg

20210818_065458.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Szczerze to bym to wolał wydłużyć odrobinę gdyby tylko się dało. Przeraża mnie to, że są dosyć małe, z małymi odrostami. No chyba że to naturalna kolej rzeczy i na flo faktycznie będzie bum i wszystko to co jest małe urośnie.

Edytowane przez Luigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx no jasne jasne, zdaje sobie sprawę z tego, że to automat, nie da się, logiczne. Ale mam nadzieję, że jeszcze się podciągnie i ogarnie 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Green alert 🌿 🔊 

Czy to już flo?

 

20210819_182824.jpg

I druga sprawa. Planuje mały testowy projekt na automacie. Czy powinienem wypłukać Canne Terra Professional? Jeśli tak, to ile ona powinna odstać, żeby mi nie popaliło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...