Jump to content
Luigi

Auto Green Gelato, Auto Blueberry Cheese | Mars Hydro TS600

Recommended Posts

Witajcie pasjonaci !┬á­čî▒

Serdecznie mi┼éo jest mi oznajmi─ç, ┼╝e po prawie dwumiesi─Öcznym ch┼éoni─Öciu wiedzy na temat konopii, rozpoczynam swoj─ů pierwsz─ů przygod─Ö.┬á­čÖë

Podchodz─Ö do tego profesjonalnie, przygotowa┼éem si─Ö zar├│wno sprz─Ötowo, jak i nawozowo, nasionowo i tak dalej. Oczywi┼Ťcie przy tym wszystkim nie zamierzam si─Ö niewiadomo jak spina─ç i przejmowa─ç, pe┼éen luz┬á­čĹŹ

To teraz troszkę o tym z czego będę korzystał:

-lampa­čĺí: Mars Hydro TS600

-box­čôŽ:┬á60x60x140

-wentylacja i inne­čîČ´ŞĆ:┬áwlot pasywny, 2x wentylator mieszaj─ůcy, filtr w─Öglowy po┼é─ůczony kana┼éem z wentylatorem wylotowym na zewn─ůtrz boxa, nawil┼╝acz powietrza┬á

-nasiona­čî▒:┬áAuto Green Gelato (RQS) | Auto Blueberry Cheese (BF)

-nawozy­čž¬:┬á

#Pocz─ůtkowa faza (korzenie):┬áRoot Juice (Biobizz), Mycoterra Kraken (granulat)

#Ogólna faza: Micro/Grow/Bloom (Advanced Nutrients), Fishmix (Biobizz), Alga mix (biobizz), Calmag (Biobizz)

#Kwitn─ůca faza (boostery):┬áBig Bud (Advanced Nutrients), Atami Bloombastic, Flawless Finish [Flush](Advanced Nutrients)

#Inne: pH+, pH- (Biobizz)

-ziemia­ččĄ: Lightmix Biobizz

-doniczki­čŹÁ:┬á1.5l (kie┼ékowanie/maluchy), 11l (docelowe)

-inne­čžÁ:┬átermometr/higrometr, miernik pH, no┼╝yczki, druty do ro┼Ťlin

Po namy┼Ťle postanowi┼éem, ┼╝e trening jaki wykonam to wy┼é─ůcznie LST, te┼╝ z racji na to, ┼╝e to automaty.┬á

Projekt uwa┼╝am za otwarty.

20.07

Nieca┼ée 2h temu nasiona trafi┼éy do szklanki z wod─ů na 24h i do ciemni. Jutro trafi─ů na kolejne 24h, tym razem na wilgotny wacik i znowu do ciemni.

Jedziemy z tym!┬áÔťî´ŞĆ

20210720_182035.jpg

@Luigi Kie┼éki na twoim miejscu wrzuci┼ébym odrazu do docelowych donic ┼╝eby unikn─ů─ç niepotrzebnego stresu, i nic tylko ┼╝yczy─ç powodzenia, z farcikiem┬á

@Luigi lubi─Ö tak dobrze przygotowane fotorelacje a zw┼éaszcza kiedy to pierwszy grow, wida─ç ┼╝e wszystko ma r─Öce i nogi a godziny sp─Ödzone na forum na pewno nie p├│jd─ů na marne, b─Öd─Ö z ch─Öci─ů ┼Ťledzi┼é i powodzenia

@Luigi wszystko dopięte na ostatni guzik. Zapowiada się ładna, przejrzysta fotorelka. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

Powodzenia, b─Öd─Ö┬ázagl─ůda─ç┬á:roorrip:

Godzinę temu, Majki napisał:

@Luigi Kie┼éki na twoim miejscu wrzuci┼ébym odrazu do docelowych donic ┼╝eby unikn─ů─ç niepotrzebnego stresu, i nic tylko ┼╝yczy─ç powodzenia, z farcikiem┬á

Niedawno poruszałem na forum ten temat. Prawdopodobnie niesłusznie mam obawy co do tego, że ziemia może się okazać za mocna na sadzonki. Tylko przypadek na jaki natrafiłem (tj. popalone maluchy) odbywał się w Cannie Terra Profesional.

Druga sprawa, czy korzenie w docelowej nie p├│jd─ů aby w d├│┼é? Jednak w mniejszej one si─Ö ┼éadnie zakr─Öc─ů u do┼éu i potem rozrosn─ů po ca┼éej przy przesadzeniu.┬á

Szczerze to tylko teoria, jednak cz─Östo przesadzam inne ro┼Ťliny domowe i mam por├│wnanie jak bry┼éa si─Ö rozrasta w mniejszej donicy.┬á

Racj─Ö masz na pewno z tym stresem, tylko czy aby to naprawd─Ö a┼╝ tak wielkie prze┼╝ycie dla nich? Czy a┼╝ tak to mo┼╝na zepsu─ç?

@Luigi┬áJe┼╝eli w docelowej donicy i w tej na sadzonki masz t─ů sam─ů ziemie, nic to nie zmieni bo jak si─Ö maluchy maj─ů popali─ç to i tak si─Ö popal─ů, lightmix z BiobizzÔÇÖa nie jest tak─ů mocna ziemi─ů problem bys mia┼é w batmixe plargona,┬áwiec powinno by─ç git. Korzenie p├│jd─ů w ka┼╝d─ů stron─Ö a w szczeg├│lno┼Ťci w kierunku wody. Co do stresu przy przesadzaniu┬áto o sezon├│wki bym si─Ö nie przejmowa┼é ale je┼╝eli chodzi o automaty to wola┼ébym unikn─ů─ç najmniejszych stres├│w.┬á

10 godzin temu, Luigi napisał:

Niedawno poruszałem na forum ten temat. Prawdopodobnie niesłusznie mam obawy co do tego, że ziemia może się okazać za mocna na sadzonki. Tylko przypadek na jaki natrafiłem (tj. popalone maluchy) odbywał się w Cannie Terra Profesional.

Druga sprawa, czy korzenie w docelowej nie p├│jd─ů aby w d├│┼é? Jednak w mniejszej one si─Ö ┼éadnie zakr─Öc─ů u do┼éu i potem rozrosn─ů po ca┼éej przy przesadzeniu.┬á

Szczerze to tylko teoria, jednak cz─Östo przesadzam inne ro┼Ťliny domowe i mam por├│wnanie jak bry┼éa si─Ö rozrasta w mniejszej donicy.┬á

Racj─Ö masz na pewno z tym stresem, tylko czy aby to naprawd─Ö a┼╝ tak wielkie prze┼╝ycie dla nich? Czy a┼╝ tak to mo┼╝na zepsu─ç?

Ziemi─ů si─Ö nie przejmuj.┬á

Ja wkładałem kiełki i do batmixa, i do terra cany professional plus, i do mieszanki Tarra cany z batmixem. 

Tylko ziemi─Ö wcze┼Ťniej przeplucz.┬á

Korzeń zawsze pójdzie w dół. To znaczy główny korzeń zawsze idzie pionowo w dół a od niego na boki inne korzenie, tylko przy klonach nie ma głównego korzenia. 

Automaty przesadza┼éem, chuja tam prawda, ┼╝e staj─ů w rozwoju. Nie spierdolisz nic, to id─ů normalnie. Ro┼Ťlina nie ma stresu.┬á

Ro┼Ťlina nie zna poj─Öcia stres. Taka nazwa si─Ö po prostu utar┼éa, a ludzie sobie dorobili teorie w oparciu o s┼éowo stres.┬á

Krzak nie wydziela ┼╝adnego znanego ludzko┼Ťci hormonu stresu, ani kortyzolu ani adrenaliny czy noradrenaliny.┬á

Jak go nic nie blokuj─Ö, nie zajmuje si─Ö odbudowa uszkodze┼ä, nie dostaje sprzecznych sygna┼é├│w z otoczenia to sobie ro┼Ťnie.┬á

@fxxx1337 mozna spierdoli─ç robot─Ö przy ro┼Ťlinie. Mo┼╝esz spierdoli─ç przesadzanie tak, ┼╝e tydzie┼ä nie b─Ödzie rosla a mo┼╝esz przesadzi─ç tak, ┼╝e nie odczuje. Mo┼╝esz jak ja, spierdoli─ç lst i pourywa─ç ro┼Ťlinie to i owo, ale mo┼╝esz zrobi─ç je tak, ┼╝e b─Ödziesz mia┼é 100g z automata.┬á

Ale stres jako stres nie zachodzi. Nigdy

Mo┼╝e i nie produkuje hormonu stresu znanego ludzko┼Ťci, a sk─ůd wiesz ┼╝e nie produkuje swojego? Jak wlejesz lodowat─ů wod─Ö do korzeni, to wywo┼éa to szok dla ro┼Ťliny, kt├│ry te┼╝ mo┼╝na nazwa─ç stresem

@KlausK├Ârner┬áCzyta┼éem troch─Ö na temat stresu u ro┼Ťlin i owszem ro┼Ťlina si─Ö stresuje gdy┼╝ jest to ┼╝ywy organizm i wyr├│┼╝nia si─Ö dwoma rodzajami stresu: biotyczny i abiotyczny, te czynniki powoduj─ů zahamowanie wzrostu i rozwoju oraz zak┼é├│cenie reprodukcji.┬áPoczytaj troch─Ö na ten temat

@KlausK├Ârner┬á@Majki┬á@fxxx1337

Spokojnie, dla mnie to w zasadzie jedno. Planowa┼éem ma┼ée doniczki dla samej estetyki i tego, ┼╝e si─Ö naogl─ůda┼éem pe┼éno filmik├│w, w kt├│rych tak w┼éa┼Ťnie zaczynali upraw─Ö. Do tego ka┼╝de inne ro┼Ťliny w domu jak trzyma┼éem od ma┼éego, to jestem przyzwyczajony, ┼╝e do bezpo┼Ťredniej nie s─ůdz─Ö, bo to jednak ozdobna. Przy konopii, no c├│┼╝, ma by─ç plon, a nie bonsai na parapet z tego, wi─Öc bezpo┼Ťrednia nie robi mi wielkiego problemu.

Co do p┼éukania ziemi to po prostu w donicy j─ů przela─ç przed wsadzeniem nasionka?

Kurde @Majki to jest temat rzeka.

Zaczynaj─ůc z gruntu, co dla kogo oznacza stres, jak─ů definicj─Ö stresu przyjmujesz jako pozycje wyj┼Ťciow─ů.┬á

Chcia┼é nie chcia┼é hormon├│w stresu ro┼Ťlina nie wydziela.┬á

Reakcje ro┼Ťliny czy bio czy abio tyczne mo┼╝esz nazwa─ç stresem, nie musisz.┬á

Jednoznacznie nie da się powiedzieć. Dla jednych to "stres" dla innych nie wypełnia znamion stresu. Reakcja hormonalna to jest. 

@Luigi a tu ziomeczku wszystko spokojnie jest. Filozofujemy z braci─ů.┬á

2 minuty temu, Luigi napisał:

problemu.

Co do p┼éukania ziemi to po prostu w donicy j─ů przela─ç przed wsadzeniem nasionka?

Jak masz donice 11 L to przelej konewk─ů 5 litrami wody, zr├│b to powoli na 2 - 3 razy tak aby rozpuszczalne w wodzie sk┼éadniki si─Ö wyp┼éuka┼éy. Ziemia za tydzie┼ä dwa wr├│ci do pe┼éni mocy.┬á

P. S. 

Płucz zanim tam wsadzisz kwiatki

Aha. 

I aby by┼éa jasno┼Ť─ç.┬á

Pojęcie słowa stres można znaleźć na google.ch czy tam google.pl

I nijak kurwa to do ro┼Ťlin nie pasuje albowiem stres to reakcja psychiczna powodowana.┬á

Klaruj─ůc dalej moj─ů wypowied┼║ chce powiedzie─ç, ┼╝e nie opieram si─Ö na infodanych bazuj─ůcych na wyszukiwarce internetowej, a na informacjach zaczerpni─Ötych z jedynego oficjalnego na ┼Ťwiecie, norweskiego banku nasion.┬á

Spoko bez spiny­čśü napewno nie mog─Ö por├│wna─ç stresu ro┼Ťlin do naszego bo wtedy to ju┼╝ wgl mieliby┼Ťmy przejebane ­čśé Mi g┼é├│wnie chodzi o to ze niekt├│re czynniki powoduj─ůce uszkodzenia wprowadzaj─ů ro┼Ťlin─Ö w stan tymczasowego zahamowania i regeneracji(i tu jest nazwa stres bo po prostu pasuje a innej nazwy nie wymy┼Ťlono­čśü)┬áWiem ┼╝e┬áto temat rzeka ale wydaje mi si─Ö ┼╝e tylko┬ádlatego bo┬áka┼╝dy inaczej interpretuje s┼éowo ÔÇ×stresÔÇŁ┬á

Majki dokładnie. I to jest sedno sprawy. 

Przeprowadzka dla ciebie jest stresem. 

Szykujesz si─Ö, pakujesz, za┼éatwiasz sprawy, transport, nie ┼Ťpisz spokojnie noc przed. P├│┼║niej dalej stres bo to bo tamto. Reakcja.┬á

Przesadź kwiatka. Uszkodz korzeń. Finito. 

Nie uszkodz- po robocie, krzak zdrowy, ro┼Ťnie.┬á

A nie, ┼╝e kurwa automat ma stres i tydzie┼ä nie ro┼Ťnie. Co to za historia? Co to za info, co to za bzdura.┬á

Automat to nie jest kurwa jaki┼Ť dziwny genetycznie pojebanych stwor. To jest konopia co ma miliony lat, ruderalis.┬á

Tego nie, tamtego nie co┼Ť tam nie. S─ů oczywi┼Ťcie ingerencj─Ö kt├│rych nie odrobisz bo czas nie pozwala, bo przy wegu 100dni i tak naprawisz wszystko, nawet reweg zrobisz, jak trzeba, ale nie ma sytuacji, ┼╝e nie co┼Ť tam bo to automat.┬á