Skocz do zawartości
Luigi

Auto Green Gelato, Auto Blueberry Cheese | Mars Hydro TS600

Rekomendowane odpowiedzi

@KlausKörner Nie widziałem tego ostatniego akapitu o tym, że nie piszesz tego personalnie i konkretnie do mnie. 

Jak dla mnie stary to może być i do mnie. Ja konstruktywną krytykę popieram i koniec końców zgadzam się z Tobą po tej dyskusji, że to znowu było spuszczanie się. Doprowadze to do końca i nic się nie spierdoli, byle był luz w głowie. Pozdro 😎

@onyx Tutaj tylko takie, pełna kulturka 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

Wpadam z szybkim pytaniem, a raczej prośbą o ocenę wizualną. Rozchodzi się o moje Gelato. Wg zaleceń, okres kwitnienia 7-8 tygodni. Aktualnie Gelato ma u mnie 29 dzień, czyli 4 tygodnie i piąty rozpoczęty. Dawałem jej tyle ile w zasadzie zakłada uprawa - 3 tygodnie do ścinki. I teraz co możecie mi o niej powiedzieć?

Mam kilka fotek trichomów, ale o to nie pytam, bo sprawdzam, celuje w 70/30 mleko/bursztyn. Ale co z rośliną? Czy mając dwa tygodnie (+ tydzień flusha) coś jeszcze spuchnie? Coś kluczowego, czy raczej już się nic nie wydarzy?

Trichomy z wczoraj, roślin z soboty (zdjęcia). 

 

 

20210919_182425.jpg

20210918_185729.jpg

Edytowane przez Luigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx

To fajnie, dobrze wiedzieć, niech puchnie ile wlezie 😄

 @KlausKörner @Dobry_Człowiek!

Mowicie, że aż tak niedojrzała, że jeszcze z 5 tygodni. No w zasadzie zakładałem też taką opcję, ale po jej wyglądzie miałem obawy, że to zmierza do końca powoli, a to ledwo półmetek. No i to automat. To wychodzi na to, że pomijając brak kontroli wega przy automacie, to terminowo wcale nie jest jakiś zajebiście szybszy. 

Moja Blueberry, która trafiła do ziemi w ten sam dzień co Gelato, to w ogóle jest w fazie tutoriálu, jeśli chodzi o flow.

No nic, dzięki za pomoc. To nawet i dobre wieści, że ma czas na puchnięcie jeszcze 😄

Poniżej Blueberry Cheese

20210918_185732.jpg

Edytowane przez Luigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Green gelato masz z RQS? Zajebiste palenie, fajny smak,pięknie pachnie i naprawdę ma moc. To fakt ono idzie szybko, po 10 tygodniach można mieć gotowe. Pojawił ci się bursztyn bo ma blisko do lampy, mleko na bursztyn zamienia rozpad cząsteczki. obejrzyj niskie partie, tam pewnie nie ma. Ogólnie pod mikroskopem widzisz  trihomy ,to jest normalne i może cieszyć, ale ich się pojawi dwa trzy razy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner tak, green gelato auto z RQS. Rzeczywiście zapaszek już zachęca, a już się nie mogę doczekać smaku. 

Co do bursztynu, lampy i dolnych partii, to fakt, jestem świadomy tego, że mogłem je w równej linii poprowadzić. No a co do trichomów to jasne, wszystko widzę, jest kontrola 😄 będę cierpliwy, poczekam. 

@KlausKörner @Brazil Munster

no tak by mi się marzyło, żeby to Blueberry poszło w piękne pałki długie 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi Bardzo dobra fotorelacja! Wiele cennych rzeczy stad wynioslem. Zwlaszcza, ze w podobnym czasie zasadzilem ziarno - jak to Abradab nawija. 

Poza tym @KlausKörner wraz z @onyx a zwlaszcza @KlausKörner mówia mi,  zebym tez sie nie spieszyl  i poczekal jeszcze z 2 tygodnie. 

Cóz, trzeba sluchac i podazac za radami od mistrzów konopnych.. 🙂

Elo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luznyyy Wiadomo, nie ma co się spieszyć. Lepsza jakość niż ilość, przynajmniej dla mnie.  Chociaż jakościowym i ilościowym też bym nie pogardził. 

Nie wiem jak u Ciebie, u mnie to pierwsza uprawa, przy której jak dotychczas wyciągnąłem i jestem świadomy swoich błędów, co jest moim zdaniem zajebiste i nie mogę się wręcz doczekać efektu ich poprawienia na przyszłych projektach. 

@KlausKörner @onyx dobre chłopaki. O to też chodzi w takiej wymianie zdań, że nikt się nie wymądrza, a jeszcze konstruktywnie krytykując pomoże i doedukuje, też dużo od was wyniosłem, ale to też bazuje na waszym doświadczeniu i wiedzy, które mam nadzieję zachować na długo 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam przyszłe pytanie co do suszenia. Konkretnie zamierzam wykorzystać siatkę ze zdjęcia poniżej. Trymowanie chce zrobić na sucho. Jak to się będzie miało do połączenia tych dwóch rzeczy?

Trymowanie na sucho mi się kojarzy z tym, że gałęzie zwisają do góry nogami. Na mokro zaś typowo z siatką tego typu, gdzie otrymowane topki sobie leżakują. Nie zawsze oczywiście. 

Pytanie do was, jaką metodę preferujecie do tego typu systemu suszenia? 

Najchętniej bym te nieotrymowane tam rozłożył.

 

 

Screenshot_20210922-105623_Allegro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbędne to raczej. Tzn jak chcesz to kupuj,czemu nie,ale jak skosisz gelato to może jedno piętro tej siatki zapelnisz. Sznureczek, klamerka i już,suszy się.

Na siatce w małych kawałkach otrymowane wyschnie za szybko. 

Nie otrymowane,z lodygami- po co wkładać do siatki jak może wisieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337   @KlausKörner czyli totalnie walnięcie nieotrymowanej łodygi z topem na siatkę mija się z celem/powoduje ryzyko pleśni? 

@KlausKörner jasne, ja najchętniej bym to zrobił w taki sposób. Martwi mnie tylko fakt tego, że mimo iż to strych, to ściana w ścianę strychu jest obok przyklejony dom w którym ktoś mieszka + 2 piętra niżej jest restauracja 🤣 

W razie gdybym jednak zdecydował się na suszenie po prostu swobodnie gdziekolwiek, to jak to wygląda z wilgotnością? Znam widełki, ale czy granice 45-55 nie będą za bardzo w jedną albo w drugą stronę? Raczej ciężko mi będzie nawilżyć strych takiej wielkości, więc pomaga okno dachowe na temperaturę i padający za oknem deszcz na boost wilgotności 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337 @KlausKörner a co z suszeniem w boxie? Gdzieś nad lampa, w górnej części, można by nawet jakąś siatkę zmontować przyciemniającą, żeby bezpośrednie z lampy nie odbijało. Nie wiem jakby to wyszło, bo warunki temperaturowe i wilgotnościowe idealne. Pytanie o światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Suszymy w temperaturze  18-20c, nie krócej  jak 8 dni , przy wilgotności 58-62% . Każde inne warunki będą miały negatywny wpływ na jakość końcową produktu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli że jak wysuszę w tęp 25C w 5 dni i wilgotności 50% to będę miał gorsze palenie, mimo że zostawię na dłużej żeby się chlorofil rozłożył.

Sprawdzałeś to? Czy ktoś ci tak powiedział? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...