Skocz do zawartości
Luigi

Auto Green Gelato, Auto Blueberry Cheese | Mars Hydro TS600

Rekomendowane odpowiedzi

Nie w celu aktywacji. W celu ochrony nasiona czy sadzonki.

To chodziło o ziemię batmix od plagronu, ta ziemia prosto z worka jest bardzo mocna i ma wysoce nagromadzoną ilość składników odżywczych rozpuszczalnych w wodzie. Spłukuje się dlatego obficie wodą,aby wypłukać to co mogłoby być dla nasionka czy młodej sadzonki toksyczne.

Niektóre automaty nie chcą kiełkować w tej ziemi, a w zasadzie kiełkują i niestety zaraz umierają. Nie wszystkie. Sadziłem np sezony i nic im nie jest. Auto green gelato też normalnie wyszło.

A po dwóch tygodniach po spłukaniu  stężenie pierwiastków się wyrównuje bo ta ziemia to taka mała fabryka pierwiastków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luznyyy na zagranicznych forach i w stanach zauważyłem z dużo osób tak robi że przelewa doniczkę i dopiero wsadza pestkę więc można to traktować jako jeden ze sposobów po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Dzisiaj uznaje dzień 1 fazy flow, bo obie roślinki powoli produkują włoski.

Teraz strona techniczna, jak z warunkami? Jaka wilgotność jest bezpieczna dla flow? Lampa wiadomo stopniowo w dół do 45cm. No i ogólnie na co zwracać uwagę, tak z doświadczenia, bo szczerze wam powiem, że co poradnik, to inne liczby i nie jestem co do tego pewny. 

Jakieś wskazówki od doświadczonych kolegów farmerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi przez pierwsze dwa tygodnie flo możesz trzymac wilgotność do 60%. Temperatura na flo wiadomo im niższa tym lepsza w nocy około 18 stopni dzień do 26. Ale mamy teraz lato i ciężko z taką Temperaturą. U mnie 5 tydzien flo i temperatura dochodzi do 31 w dzień i 23 w nocy i jakoś idzie. Odzywki na flo dawaj jakos w drugim tygodniu flo zaczynając od połowy dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Jasne. Temperatura wiadomo, ciężko teraz coś wykręcić dobrego przy lecie. A po tych dwóch tygodniach ile zejść z 60? Do 50? 40%? Jeśli chodzi o odżywki to to co posiadam jako trio Basic to Adv. Nutrients, a je trzeba wszystkie łączyć ze sobą dla prawidłowego działania. Mam jeszcze big bud od AN i Bloombastic od Atami, ale to już by musiał się wypowiedzieć ktoś, kto tego używal, jeszcze przy auto. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

Mały update, dzisiaj dzień 33 (3 flo). Uznałem, że będę to mniej więcej liczył od momentu, gdzie zobaczyłem pierwsze preflowery, więc niechaj i tak będzie. Jakieś delikatne jedzonko wczoraj zapodałem. Lampa jak na razie 50-55cm od szczytu. Wilgotność bez nawilżacza w granicach 40-50, więc też na siłę go nie odpalam, bo poleci w granice 70. Rośliny wydają się zdrowe, pomału tak jak mówiliście lecą do góry. 

 

20210824_222808.jpg

20210824_222813.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

Dzisiaj nastąpił podział. Jako flow uznaje Gelato, bo zasuwa z tematem. Blueberry się ociąga,pierwsze preflowery widoczne wszędzie ale to przez to, że w pewnym momencie coś musiało pójść nie tak, a przynajmniej tak mi się wydaje, dlatego jest opóźniona bardziej niż siostra. Odkąd zrobiłem na niej LST (wydaje mi się, że zbyt wcześnie) to do tego momentu ma jeden główny i kilka miniaturowych totalnie szczycikow, które owszem zakwitają, ale rewelacji z tego nie będzie. 

Dzień 8 w zasadzie (38 całości). Wleciało jedzonko + Gelato dostało BigBud od AN w litrze wody. Warunki książkowe (21-25 stopni)(50%HM) 

Co więcej o roślinach? Hmm. Ich stan oceniam na zdrowy, wizualnie prezentują się dobrze. Skasowałem im kilka większych liści, żeby odsłonić szczyty. Jakie wady, obawy? Martwi mnie ich wzrost, bo mają zaledwie 22cm licząc od linii gleby. No i martwi mnie to biedne Blueberry i pierwsze co zrobię, to kontrolnie je przesusze i zbadam glebe. Na dzisiaj wszystko 👍😎 kilka fotek niżej ✌️

PS Maluch to 7-dniowy Cream Kush Auto. Zamierzam zrobić bardzo szybki topping, dosłownie przy drugim/trzecim piętrze liści, a potem giąć LST na wszystkie strony, zobaczymy co z tego będzie 😎 to obiekt eksperymentów. 

 

 

20210830_182215.jpg

20210830_182218.jpg

20210828_191605.jpg

20210830_182317.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. U mnie wszystko super, rośliny wciąż podlewane i nawożone według mojego widzimisie i własnych dawek. Są zdrowe, nie ma zadnych odbarwień na liściach, niedoborów, aż miło patrzeć. 

Uderzam z innym pytaniem. Wciąż martwi mnie ich wielkość. Mimo wszystko kończy się drugi tydzień flow (przypomnę, że to automaty). Kwiaty ładnie się rozwijają, z dnia na dzień są coraz większe, ale rośliny są powiedzmy karzełkami. Mają 23-25cm licząc od linii ziemi do szczytu. 

Czy to normalne, czy może stop jest czymś spowodowany? Mam 9l doniczki, zastanawiam się, czy po prostu stopu nie powoduje brak miejsca. Eksperymentowalem z odległością lampy, za dużo to nie dało, od szczytu 45cm, dolne partie zatem powinny się wyciągać, a się ociągają. Dawki nawozów nie są gigantyczne, są optymalne i na to bym nie stawiał. Brak już pomysłów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi może za dużo koksowałeś nawozy najlepiej się daje jak roślina tego potrzebuje musisz wyczuć to, albo geny słabsze ale wydaje mi się że nie stworzyłeś im optymalnych warunków, ile one były na wegu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Jako tako nawozów nie koksowalem. Nigdy nie dałem pełnej dawki, a statystycznie dostały je zaledwie 4 razy, maksymalnie. Wega miały normalnie jak automat koło 30-32 dni. Są zdrowe i to mnie cieszy. Warunki, hmm no nie wiem co mogło nie być okej, bo wszystko jako tako książkowo. 

 

20210904_195125.jpg

20210904_195123.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym No właśnie w tym problem. Bo na prawdę jestem zadowolony z tego jak wyglądają. Żadnych odbarwień, no nic, przez cały czas nawet mi listek nie zżółknął. Jedyne co, to właśnie ten wzrost. Wlewam litr wody raz na 3-4 dni. I to optymalna ilość, po której kapie mi woda dołem. Sam już nie wiem, chyba w 9l. Powinny mimo wszystko być wyższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi ja na przykład widzę ciemne liście na tej pierwszej fotce czyli jak by tego azotu lekko za dużo. Automaty są różne może to geny jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym powiem Ci, że ona od początku była ciemniejsza. Co dziwne ta, która uważasz za naładowana azotem jak widzisz leci pięknie. Tamta dopiero teraz zaczyna kwitnąć, a są z tego samego dnia. No nie wiem, jeszcze gdyby jednak była mniejsza, ale one obie takie, z dwóch różnych seed banków. No nie wiem, ciężko powiedzieć, na prawdę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Luigi napisał:

No nie wiem, ciężko powiedzieć, na prawdę. 

co ciężko powiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...