Skocz do zawartości
onyx

Lowryder auto [ Mars TS600 100W ] (0.16m2)

Rekomendowane odpowiedzi

@onyx lepiej odgiąć na boki niż usuwać szczególnie w auto. Póki liść się trzyma rośliny to znaczy ze z niego korzysta. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro super materiał, ja jestem jednak po stronie nie wycinania liści ale tylko zastanawiam się czy czekać aż stare liście odpadną czy usunąć je w momencie kiedy zaczną mocno żółknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx u mnie zauważyłem ze jak „łodyżka” ta cześć między liściem, a roślina/łodyga robi się jasna to wystarczy dotknąć i liść odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro będę obserwował póki co wszystkie liście są zdrowe i prężne ale też nie boje się je wyginać i chować tak by szczyty mogły mieć więcej światła , dzięki wielkie za wskazówki, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziś mija 30 życia mojej sałaty

Moja sałata idzie do góry, jest bardzo zdrowa i ładna, głównych szczytów jest 5 a poniżej znajdzie się jeszcze z 3-4 pomniejsze, nie sprawia póki co absolutnie żadnych problemów, pije dużo wody i na szerokość już się nie mieści w boxie, ogólnie kiedy już zacznie porządnie kwitnąć zastanawiam się kiedy będę mógł pozbyć się popcornu co by jak najwięcej energii poszło w główne topy ale to jeszcze trochę czasu potrzebuje na pewno, przy najbliższym podlaniu mam zamiar zapodać jej 1/4 dawki calmagu i połowę dawki top max i algamic, reszty raczej nie potrzebuje bo widać że ma, a parametry panujące w boxie będę podawał raczej w momencie występowania problemów chyba że warto przy każdym upie

Pozdrawiam serdecznie i życzę smacznej kawusi 🙂

 

IMG_20210522_090023.jpg

IMG_20210522_090031.jpg

IMG_20210522_090038.jpg

 

pIMG_20210522_090044.jpg

unnamed.gif

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzień 35

Temperatura 29-30°C, wilgotność 30-35%

Troszkę mam problemy z temperaturą ale ogólnie wszystko jest w porządku, podałem jej ostatnio algamic i top max w połowie dawki, ogólnie mam wrażenie że 35 dnia chyba już powoli powinna być na trochę wyższym levelu kwitnienia nie sądzicie? Jak dla mnie ona może i se żyć 80-90 dni ale to jest wersja fast I proces kwitnienia powinien być większy no ale nic nie będę panikował, będzie chciała to zacznie formować kwiaty 

Jak zawsze pozdrawiam i życzę smacznej kawusi

 

 

 

IMG_20210527_141514.jpg

IMG_20210527_141523.jpg

IMG_20210527_141532.jpg

IMG_20210527_141552.jpg

IMG_20210527_141558.jpg

images (1).jpeg

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Morenn ponieważ nie wiedziałem że nie leje się top maxa zanim nie wykształcą się topy, to jest stymulator kwitnienia a że roślina jest w tej fazie to stwierdziłem że czemu nie, inne nawozy mam na kwitnienie tylko nie ma sensu ich lać bo roślina o nie nie woła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337 dobrze to słyszeć bo ogólnie się martwiłem tym

A przy okazji musiałem z powrotem wstawić nawilżacz do boxa gdyż temperatura potrafiła dojść do 31°C i więcej a do tego wilgotność 30% też zdecydowanie za niska, strasznie nie lubię tego nawilżacza bo jest chuj duży i nie praktyczny a roślina potrzebuje dużo miejsca :/ no cóż kuszą jakoś ze sobą współpracować,

Pozdrawiam i życzę smacznej kawusi 

IMG_20210528_114119.jpg

IMG_20210528_114059.jpg

FB_IMG_1622136926154.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! @Totoro @Zielone krainy hey, może się znacie na tyle by powiedzieć mi czy ona jest przelana? Podlewam wtedy kiedy donica jest sucha i lekka bardzo ale ostatnio czyli przedwczoraj zaserwowałem jej dwa litry wody na donice 11l i jest oklapnieta co mnie trochu martwi 😕 z drugiej strony po tych paru dniach donica jest znowu lekka, z wierzchu suchawo, a parę cm pod ziemią lekko wilgotno więc już sam nie wiem

 

IMG_20210528_224437.jpg

IMG_20210528_224447_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@onyx  Liście oklapnięte, więc przelanie, albo przesuszenie tego za ciebie nikt nie odgadnie, wiesz sam ile lałeś, i jaki jest stan podłoża czy jest suche czy wilgotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy powiedz mi czy przelanie pojawia się po czasie od podlania czy jednak widać go w ten sam dzień podlewania, bo te parę dni po podlewaniu roślina była ładnie wypięta a teraz oklapnięta

Z drugiej strony te parę dni była wysoka temperatura i niska wilgotność więc dużo mogło wyparować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@onyx  Ogólnie zjawisko oklapniętych liści w wyniku przelania polega na tym, że liść ma w sobie za duże ilości zmagazynowanej wody, jaka wiadomo, że posiada wagę, jaką łodyżce liścia ciężko jest udźwignąć. Sam wiesz czy lałeś tyle, by mogło dość do zmagazynowania nadmiaru wody w liściach. Zresztą dotknij liści, zobacz ich strukturę pod palcami, liść jaki jest przesuszony i dlatego opada jest taki wiotki bardziej, nie jest taki nabrzmiały taki " "flak"  lekki" powinieneś czuć, jak czujesz, że liść jest twardy, nabrzmiały to nadmiar wody wtedy o tym decyduje, że jest oklapnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ok, pokieruje się twoimi wskazówkami które swoją drogą mega przydatne, jeśli chodzi o ocenę lania to leje tak by wyleciało dołem lekko ale z drugiej strony nie wiem ile ona pije 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@onyx Jak lejesz tak by wyciekło dołem, co jest słuszne to czekałbym właśnie do lekkiego przesuszenia i lekkiego oklapnięcia liści dolnych z powodu właśnie braków wody i wtedy lejesz syto, by pociekło lekko od dołu i czekasz do następnego razu, jak znowu ziemia przeschnie i zobaczysz po dolnych liściach, że lekko oklapły, a jak ich dotkniesz to będą lekko wiotkie, to wtedy powtórka i tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...