Skocz do zawartości
onyx

Lowryder auto [ Mars TS600 100W ] (0.16m2)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Aktualizacja: 

13 dzień 

Nie było mnie 4 dni w domu i wróciłem z myślą że lowrayder coś tam urośnie a ak47 wykiełkuje w docelowej donicy, okazało się że lowrayder wystrzelił w powietrze a spisywałem go już na straty bo geny wydawały się chujowe a jednak się myliłem, ak47 nie udało się wyjść na powierzchnię więc zdecydowałem wywalić akacza z donicy 11l a na jego miejsce rowrayder.

 

Odczekam dzień dwa aby stres zszedł z przesadzenia i pytanie czy zaczynać już treningi? Bardzo kusi mnie zastosować topping ale czytałem że jest on niezalecany przy nasionach auto zwłaszcza typu fast, ogólnie jest turbo zdrowa więc niczego oprócz wody o wyregulowanym pH do 6 z połową dawki root juice nie leje bo po co xd na dniach dotrze wentylator wciągający a po wypłacie zakupie filtr węglowy, bardzo chciałbym zakupić miernik adwa ad12 by mieć pewność co do pH ale wydatki w tym miesiącu przekraczają budżet bym mógł sobie na to pozwolić i muszę sobie radzić ze zwykłym miernikiem elektronicznym za 40 dyszki z aledrogo, mam 10 saszetek buforu do regulacji pH które stosuje zanim podlewam by jednak być w miarę dokładnym. Ogólnie rozpisałem się trochu więc na dziś to tyle i pozdrawiam 🙂

 

IMG_20210504_103156.jpg

 

IMG_20210504_101712.jpg

IMG_20210504_101705.jpg

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, onyx napisał:

Odczekam dzień dwa aby stres zszedł z przesadzenia i pytanie czy zaczynać już treningi?

LST można zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx znaczy przyjrzałem się ona nie ma chyba odrostów jeszcze wiec lepiej jak by się pojawiły i wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Poczejak max 2 dni a będzie gotowa do treningu, i przed podlaniem najlepiej trenować.

Choć przy tak małej koleżance, to jeszce nie ma aż takiego znaczenia.

Na 100% poczekaj jedną ciemnie i kolejne świecenie można naginać jak to jest automat.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Jedna mała dioda nic nie zmieni. Jak masz taśmę, to zaklei taśmą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Aron napisał:

Bez przesady. Jedna mała dioda nic nie zmieni. Jak masz taśmę, to zaklei taśmą. 

@Aron przy pierwszej uprawie świeciła sie czerwona lampka od zasilacza i tam gdzie docierało te światło w topach miałem nasiona. I wielu moich znajomych tez tak mialo,  wiec nie wprowadzaj innych w błąd. Kazde światło oprocz zielonego zakłóca noc u roslin. Poczytaj sobie na ten temat jak nie masz doswidczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Dobry_Człowiek! Chyba, że tak... To zwracam honor. 

Mnie się zdarzyło zajrzeć w nocy, świeciłem niebieskim światłem, głównie od powerbanka.

I wszystko było w porządku. 

Edytowane przez Aron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron automaty mozesz świecić 24h ale co do sezonów to mam 100% pewnosci ze światło oprócz zielonego zakłóca ciemnie czyli noc roslin. Prawie kazdy ma jakąś folie odblaskową w boxie i te światło moze sie rozprosic po calym boxie i roslina sie zhermi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 godzin temu, onyx napisał:

@niewiemalesiewypowiem  właśnie zauważyłem że mój nawilżacz powietrza ma małą diodę świetlną i w trakcie nocy nie ma totalnej ciemni, czy może to negatywnie wpłynąć na rozwój rośliny?

Tak może to zhermić roślinę, nawet światełko z diody. Niechciany dostęp światła jest najczęstszą przyczyną hermienia, nieszczelny box, później stress i nawozy.

 

--------------------------------

Teraz troche z dupy źródła, bo nie pamiętam dokładnie gdzie to czytałem i ile z tego jest prawdy, ile pamiętam i ile dozmyślałem.

Jeśli roślina ma ciemnię to nie powinna dostać mocniejszego światła na dłużej niż minute, 2 minuty, 3 minuty, coś chyba w tych granicach.... jakos najbardziej coś przemawia za mną 1 minuta, poniewaz już zaczyna wysyłać sygnały i się budzić.

Jeśli będzie co jakiś czas dostawała takie strzały jest ogromna szansa że się będzie hermić. Geny też moga miec wpływ.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mapy up

Dziś zauważyłem odrosty u rośliny i zabrałem się za swoje pierwsze lst w życiu które nie jest takie łatwe jak by się wydawało ale to dlatego że roślinką jest jeszcze młoda i dlatego pierwsza więc człowiek obchodzi się z nią jak z jajkiem, diodę zakleilem co by już nie dawała światła i dzięki za konkretne ifno @niewiemalesiewypowiem a poniżej oceńcie sami czy w miarę okey udał się trening 

 

IMG_20210505_235018.jpg

IMG_20210505_235042.jpg

IMG_20210505_235100.jpg

IMG_20210505_235125.jpg

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@onyx  są odrościki malutkie, można było poczekać jescze dobe, ale da radę takie LST, przytwierdzona solidnie...już się nie wywinie..

 

po edycji:

w sumie chuj dobrze jest, na taką powierzchnię trenuj wcześnie, później jak zacznie kwitnąć lepiej oszczędzić jej stresu łamaniem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niewiemalesiewypowiem super, myślałem że główny szczyt zbyt agresywnie zgłębiłem ale widać jest git, 

Pojawił się kolejny problem mianowicie właśnie zauważyłem że LED po przełączeniu się na ciemnie czyli programator wyłącza się na 6h to LED nie wyłącza się całkowicie tylko pozostaje tak na 10% mocy a wygląda to tak:

 

IMG_20210506_002904.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...