Skocz do zawartości
onyx

Lowryder auto [ Mars TS600 100W ] (0.16m2)

Rekomendowane odpowiedzi

@konopny_janusz no bo taka prawda ktoś tu przesadził ze woda sklepowa jest zła bo sam leciałem kiedyś całe 2 micro grow na tym i nic się nie stało, po prostu się to nie opłaca imo, nie można tylko myśleć ze jak się leje wodę sklepowa to wszystko pójdzie jak należy i nie trzeba nic kontrolować. @onyx Jeżeli masz wodę w kranie poniżej 7.5 nie musisz regulować PH z nawozami BioBizz, regulowanie robi szkody. Przy light mixie przez cały weg prawdopodobnie nie będziesz musiał dodawać bio grow, a porem już tylko obserwacja BROŃ BOŻE NIE PATRZ NA TABELKĘ BIOBIZZ ORAZ NIE LEJ CO KAŻDE PODLANIE JAK MĘDRCY Z YOUTUBA ZALECAJĄ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam miernik pH do wody i w planach mam zakup pH- a na ten moment radzę sobie zarówno wodą demineralizowaną albo do kranówki dodaje kilka kropel cytryny która reguluje pH na porządny poziom, dzieki panowie za wszelką pomoc pozdrawiam 🙂

Pytanie czy root juice lać połowę dawki zalecanej czy według tabeli producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, onyx napisał:

Pytanie czy root juice lać połowę dawki zalecanej czy według tabeli producenta?

zależy czy krzak potrzebuje pierwiastków, można od połowy zacząć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić mała uwagę. Czy przypadkiem posiadając nawozy biobizz + ziemia biobizz i wodę w kranie pH 7+ nie trzeba się martwić o zbijanie pH do 6,x (sory nie wiem jakie musi być w ziemi) bo zrobią to organizmy żyjące w ziemi ? Była tu fotorelacja na forum gdzie ziomek 3/4 grow miał problemy bo ustawiam pH a się okazało ze nie trzeba ? poza tym WKURWIACIE MNIE I Z WAMI NIE GADAM 😂😂😂

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx

7F2960D5-1B27-4E0C-87CF-213BF7BEF678.jpeg
 

Niestety nie chce mi się szukać ale to jest gdzieś tu na forum. Może ktoś podlinkuje

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro To miało by nawet sens bo z ciekawości zmieszałem wszystkie moje nawozy od biobizza z moją woda z kranu i pH pokazało 6+

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx@onyx ja mam około 7.5-7.8 w kranie, jak miałem w ziemi krzaki i używałem bio bizz, to na weg gdzie nie lałem nawozow, pH zbijalem. Na flow nawozy lałem co drugie podlanie i czy szła sama woda czy woda z nawozami z pH nic nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo właśnie też tak myślę, że przez okres gro będę stabilizował pH a kiedy wejdzie flo to już śmiało będę mógł używać kranówki. Woda destylowana na gro chyba będzie naturalna raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini update:

Temp: dzień 25-29°C 60-80% Noc 18-20°C 30-33% (w nocy muszę wyłączać nawilżacz bo lampa nie grzeje i rano jest kałuża od nadmiaru wilgoci)

Lampa 50cm od szczytu 

Dziś 3 dzień od wykiełkowania, nic ciekawego się nie zmieniło ale mam wrażenie że ciut za dużo jej nalałem wody co mogło ją trochu przystopować oraz zanim doczytałem to głupi ja pierwsze co dostała od kiełka to wody o prawidłowym pH z niewielką ilością root juice, AHH te początki, człowieka kusi co by już lać wszystkie nawozy które się ma z przekonaniem że nie wiadomo jak to przyśpieszy rozrost krzaka kiedy tak naprawdę to spowalnia ale chcę być co do tego stanowczy i zacznę nawozić kiedy to będzie potrzebne, finalnie poczekam do pierwszego tygodnia życia rośliny i dopiero zacznę do wody dodawać root juice.

Pytanie bo mam włączony wiatrak mieszający i czy to nie za wcześnie dla takiego maluszka bo co prawda wieje na niego a on sobie z tego nic nie robi i stoi sztywno.

Mam wrażenie że mimo odpowiedniej odległości lampy od szczytu to lekko się wyciągnęła też to widzicie?

IMG_20210425_121502.jpg

IMG_20210425_121550.jpg

IMG_20210425_121434.jpg

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro stety niestety tak, w tym miesiącu tyle wydałem na akcesoria do boxa, że zabrakło budżetu i musiałem kupić za 40zl, choć kilkaset osób pozytywnie oceniało ten pH metr, łudziłem się że coś z niego będzie a po pierwszym dniu się rozregulował xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 23/04/2021 o 10:55, LiitlebigWeed napisał:

@niewiemalesiewypowiem nie zamierzam się wypowiadać bo mnie wkurwiasz.

To teraz ja się wypowiem po małych testach, i wkurwie cię jescze bardziej.

Zakupiłem Wodę Muszynianka niskonasycona CO2.

Ta woda ma ec 1,63 - trochę duzo aby lać w to nawozy

Jeśli chodzi o lanie samej wody to też nieciekawie

pH

5,94 -zmierzone po otwarciu

6,2-6,4 po wygazowaniu wody (ma duzo gazu pomimo tego że jest niskonasycona) niby idealnie ale chuja...

8,06 po 12 godzinach odstania

Wnioski można wyciągnąć samemu.

 

Pozdrowik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx opinie w internecie są tak samo realne jak lajki na instagramie. Ten pH meter to loteria. Jeden będzie działał, drugi będzie robił co mu się podoba. Z grubsza niewarte to jest zachodu. Lepiej kupić taki zestaw w płynie do sprawdzania pH. Mi taki pH meter pokazywał kilka różnych wartości tej samej substancji mierząc raz po razie. Różnica do pH 1.0 a nawet 1.5 także ten. No średnio bym powiedział. Chyba bym wolał lecieć grow bez tego i byłaby mniejsza  szansa ze coś zjebie niż z tym. Bo ci pokaże pH 7.0, w rzeczywistości będzie 6,0. Zbijesz pH minus do 6,0 a tak naprawdę będzie 5,0..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...