Skocz do zawartości
onyx

Lowryder auto [ Mars TS600 100W ] (0.16m2)

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Totoro napisał:

@onyx opinie w internecie są tak samo realne jak lajki na instagramie. Ten pH meter to loteria. Jeden będzie działał, drugi będzie robił co mu się podoba. Z grubsza niewarte to jest zachodu. Lepiej kupić taki zestaw w płynie do sprawdzania pH. Mi taki pH meter pokazywał kilka różnych wartości tej samej substancji mierząc raz po razie. Różnica do pH 1.0 a nawet 1.5 także ten. No średnio bym powiedział. Chyba bym wolał lecieć grow bez tego i byłaby mniejsza  szansa ze coś zjebie niż z tym. Bo ci pokaże pH 7.0, w rzeczywistości będzie 6,0. Zbijesz pH minus do 6,0 a tak naprawdę będzie 5,0..

przetestowałem ze 4 ph metry z allegro i każdy pokazywał coś innego na tej samej próbce. i dla tego wolałem lać wode która miała gwarantowane 6 ph. niż kombinować z odstaną wodą która ma u mnie 8,5 ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx nie dawaj Muszyny @niewiemalesiewypowiem dzisiaj testował ona ma ec 1.6. jeśli już woda kupna to jakaś która ma dobre ph, ale mało minerałów w sobie. Dasz wodę która bazowo ma takie ec dołożysz odżywki i roślina cierpi, bo dajesz małe dawki nawozu, a ec 2.5.

popatrz po wodach tutaj co wrzucam zdjecie wodę która akurat pije(ja, nie rośliny). Jakbyś znalazł coś z podobnym składem ale z dobrym pH, zmierzyłem ec i pokazuje 0.2-04. porównałem z Muszyna i wiadome, że musi takie wyjebać ec ona jest naładowana wszystkim, że hej.

IMG_20210428_022005.jpg

Jutro mogę ci sprawdzić o ile pH i ec zbija filtr brita, bo jestem na chacie na której nie mam tego dzbanka z filtrem.

Teraz obczailem, że to w tym temacie byłankwestia Muszyna poruszana. Nie zauważyłem xd na końcu 😭😅😅

Ale w każdym bądź razie, szukaj czegoś z takim składem jak wysłałem plus minus. Jak mieszkasz w UK, to w Tesco ta najtańsza woda ma ph6.2 i ec jest niziutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiitlebigWeed dziwne bo byłem przekonany że jeśli uda mi się skalibrować takie gówno buforem w proszku to choć i na chwilę wskaże mi poprawny wynik ale cóż zarobię kase w gierce to kupię sobie porządny ec metr i będzie spokój,

@Piccolo niestety nie mieszkam w Anglii ale bardzo mi się przyda to co napisałeś, problem niestety jest taki że na butelkach tutaj nie pisze się ph i muszę znaleźć info w necie na ten temat.

Update:

Dzień 6

Temp 25-29 70-80% w dzień 20-22 30-40%

Lampa 40cm nad szczytem

Jak na szósty dzień to mam wrażenie że od kilku dni stoi w miejscu więc albo coś ją trzyma na zasadzie złego pH lub jest to wada genetyczna, według mnie wygląda zdrowo i papryczki dostają tą samą wodę i jakoś rosną, zastanawiam się nad wrzuceniem pestki ak 47 auto już do docelowej donicy 10L bo jak sobie myślę że na dniach tego lowraydera musiałbym przesadzić co ponownie by go wstrzymało to nie wiem co by wyszło? Karłowaty lowrayder? XD

 

IMG_20210428_062438.jpg

IMG_20210428_062442.jpg

IMG_20210428_062453.jpg

@Piccolo coś takiego mi się udało znaleźć 

woda_alkaliczna_test.jpg

W sumie gówno widać xD

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx z tej tabelki jedynie Dobrawa się wydaje ok, bo ma dobre pH i nie wiele rzeczy w sobie. Jak będę wychodził i będzie gdzieś w polskim sklepie to kupie i zmierzę pH i ec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo nie fatyguje się aż tak stary bo jutro przyjdzie mi bufor do kalibracji ph metru, będę go kalibrowal za każdym razem gdy będę chciał podlewac do póki nie kupię filtra do wody 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link do bardziej widocznego testu wody. bo ten powyżej jest niewyraźny.  najmniej ph ma kinga pienińska 5,7. na 2 miejscu jest muszynianka  6,2ph na 3. piwniczanka 6,3. te z niska mineralizacją mają wysoki ph (7,7) te z niskim ph maja średnią mineralizacje.  średnio mineralizowaną wode można przefiltrować przez dzbanek brita albo wlać do garnka i odstawić na 2-3H żeby gaz uleciał, mieszając od czasu do czasu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx filtr Brita. Woda z kranu PH 7.8 po przefiltrowaniu 6.4

Ec z kranu 0.6-0.8 po przefiltrowaniu 0.4

Obie wody nie były odstane, prostu z kranu lalem i mierzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo wyjeżdżam na 4 dni i w planach mam wsadzić wykiełkowane nasionko do 10l donicy, pytanie czy mogę w miarę dużo zalać wody co by raz że wykiełkował to jeszcze przez ten czas spokojnie sobie rósł, czy około litr wody wystarczy? jak myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...