Skocz do zawartości
onyx

Lowryder auto [ Mars TS600 100W ] (0.16m2)

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy postanowiłem się wstrzymać z laniem wody bo jednak niemożliwym jest by roślina wypiła w 3 dni dwa litry  plus jak wkładam paluch głębiej to jednak czuje wilgoć, lepiej przesuszyć niż przelać, dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@onyx  Nie ma sprawy. Wszystko zależy też od temperatury w boxie, nie wszystko musi wypić roślina, a sporo wody może z ziemi wyparować. Jednak tak, jak ci pisałem wyczujesz to po strukturze liści, jak ich dotkniesz, ale prawdopodobnie przelana i słusznie, że dasz jej czas, aby wykorzystała tą wodę, jaką do tej pory zmagazynowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy no właśnie to też jest jedną z opcji z wyparowania bo przez te dni w boxie panowały warunki 30°C lub więcej i 30% wilgotności a macam te liście jednak nie jestem w stanie stwierdzić czy nabrzmiały jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@onyx  Jak 30 stopni miałeś to woda w dużym stopniu mogła wyparować, bo w dużej temperaturze paruje, jak i z samej ziemi, tak i z samej rośliny, jaka przez to musi pić więcej. Roślina to żywy organizm, jaki też wytraca wodę w wyniku wysokich temperatur, więc czy przelana czy przesuszona to już wnioskuj po strukturze liści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy@Zielone krainykrainykrainykrainykrainykrainykr forum mi totalnie wariuje xd dobra czyli jednak zaryzykuję, podleje mniejszą ilością wody i zobaczę rano czy liście się podniosły jeśli nie to czekam na suszę i zawsze to dla mnie nowe doświadczenie które wykorzystam w przyszłości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@onyx Ziomek, a nie lepiej dotknąć liści i się upewnić? NIe odróżnisz oklaptusa, wiodkiego od takiego, jaki jest twardy i nabrzmiały ? Jak z penisem chyba coś takiego posiadasz to wiesz, jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy sprawa wygląda tak że wlałem pół litra wody które dosyć szybko poleciało dołem to pomyślałem że chuj już przelałem całkowicie ale rano się obudziłem sprawdziłem i liście stoją sztywno więc chyba jednak się przesuszyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337  @Tester właśnie problem narastał z każdą chwilą liście opadały coraz bardziej więc widziałem że albo przelałem albo przesuszyłem, z drugiej strony dziwne że niby sucho a pół litry wody od razu się dołem wylało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 41

Temperatura: 27-30 wilgotność 50-60%

Tyle dni minęło a niestety roślina nadal nie kwitnie 😕 ogólnie nie wykazuje jakiś niedoborów, liście na dole żółkną ale to ponoć norma więc tym się nie martwię z leje jej samą wodę póki co i po prostu czekam bo co mogę zrobić innego, troszku mnie to smuci i zastanawiam się czy tak długi weg nie wpłynie negatywnie na plon czy oo prostu przedłuży całość projektu?

Jak zawsze życzę smacznej kawusi i tym razem zaserwuje autorski mem 

IMG_20210602_081658.jpg

IMG_20210602_081703.jpg

IMG_20210602_081715_1.jpg

IMG_20210602_081732_1.jpg

IMG_20210602_081753.jpg

IMG_20210602_081809.jpg

Where Banana 22052021105716.jpg

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dzielnicowy zastanawia mnie jeszcze czy lepiej jest zostawić nawilżacz i trzymać wilgotność między 40-60% i 27-28°C w trakcie zawiązywania kwiatów czy jednak wywalić nawilżacz ale wtedy temperatura skacze powyżej 30° i wilgotność 30-35%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 46 

Kolejny dzień na wegu xD już mnie zaczyna to wkurzać, roślina zdrowa, leci na samej wodzie, nie widać niedoborów, temperatura 27-29°C wilgotność 50-65% woda lana w pH 6.0-6.3 co trzy dni dostaje litra. Mam podejrzenie że dostałem nasiono które jest sezonem a na opakowaniu pisze jak byk że to auto więc chyba będę zmuszony zmienić na 12/12 by zobaczyć czy coś to da bo za każdym razem kiedy myślę że widzę włoski od kwitnięcia to tak naprawdę jest to kolejne piętro liści, smutno mi bardzo i odczuwam frustrację ale postaram się być silny i cierpliwy.

Życzę smacznej kawusi 

IMG_20210607_144013.jpg

IMG_20210607_144020.jpg

IMG_20210607_144106_1.jpg

IMG_20210607_144132.jpg

2J43qFkhYFD9xodmfyAP_13_c6ee0d63d266156a22d092b5993efdd3_image.jpg

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...