Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę indoor

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr teraz pytanie jaką lampę byś polecił jedna lampa czy 2? 

Będą 3 roślinki 

Przy 30 dniowym wege jaki czas kwitnienia będzie? 

 

Czas wege liczy się od kąd roślinka wykiełkuje i jest sadzonka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szerymery Nie chodzi o ilość lamp a o lumeny które dostarczasz
Długość Veg nie ma większego przełożenia na czas kwitnienia, choćbyś rok trzymał rośline na Vegu to kwitnąć będzie przez określony dla siebie czas.
fffff.jpg
a tu odpowiedź na 3 pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoja o dziękuję za opd. Znowu czegoś się dowiedziałem 😁

 

OK więc przy 30 dniowym wegu jaka wielkość boxa lub namiotu będzie potrzebna 

 

Załóżmy że będę 3 lub 2 rośliny 

 

Wtedy na tą powierzchnie możemy dobrać lampy, i pytanie ile lomenow i jakie lampy ( typ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szerymery Wszystko zależy od odmiany i od zastosowanych treningów. Więc ciężko stwierdzić ale tak na moje oko to 60cmx60cm powinno wystarczyć.
Nie bierz tego za pewnik może ktoś bardziej doświadczony się wypowie. Ja sam w namiocie 40x40 będę próbował upchać 4 panny i zobaczymy jak wyjdzie ;))

Jeśli mowa o lampach to im więcej lumenów tym lepiej. Jeśli chodzi o namiot 60x60 to najbardziej budżetowymi lampami są Marshydro TS1000 oraz Spiderfarmer SF1000
Odradzam żarówki HSL, LED zwraca się mniej więcej po 3msc użytkowania i jest bardziej przyjazny jeśli mowa o utrzymaniu temperatury.image.png.a43ae1c531388e36867741f9bd6cc628.png
Btw kalkulator lumenów masz na stronce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie . Czy mam otwierać jakieś wywietrzniki w boxie jeśli chodzą wentylatory i jest CO2?

Mam pytanie . Czy mam otwierać jakieś wywietrzniki w boxie jeśli chodzą wentylatory i jest CO2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nelinek Jaki masz cel uprawy?pełne słoiki zioła jak najszybciej czy zabawa i zrozumienie tej wspaniałej rośliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir trochę tego i trochę zabawy . Wspomnę że nie mam wentylatora wpuszczającego powietrze . Jestem początkujący . Mam automaty amnesia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tylko dla siebie to nie potrzebujesz wielu roślin.Lepiej skupić się na 2 niż motać się przy 8 jak dopiero zaczynasz.Wentylacja to podstawa ale na poczatku nie jest niezbędna.Pootwierasz wloty w boksie i będzie ok.Jak rośliny podrosną to dokupisz.Miesiąc masz spokojnie ;)

Aha jak masz nasiona firmowe to poczytaj o nich.Na niektórych stronach są zalecenia producenta jak uprawiać najlepiej daną odmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir czyli wentylator wtlaczajacy jest niezbędny ? Bo kupowałem cały zestaw do uprawy i był tylko ten odprowadzający z filtrem  i mieszający .

Edytowane przez Nelinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wyciągajacy jest ważniejszy wg mnie bo robi większą robotę.Na początku roślinki są małe i mało pobierają , ale później muszą mieć dobrą kyrkulację bo więcej wymieniają z otoczeniem.Pamiętajmy, że roślinki pod gołym niebem rosną zazwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam zrobić ? Otwierać wywietrzniki w boxie ? Wszystkie 3 ? Czy CO2 coś daje ? Bo też siedzi w boxie

@Lasir i ile mam naświetlać automaty na początku ? Teraz mam ustawione 22/2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stosowałem CO2...Ja na poczatku mam pootwierane wszystkie dolne otwory i wyciągający bez filtra włączony.AF muszą miec min. 18h światła dziennie, ale są ludzie co całą dobę świeca.18h to minimum zalecane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na flo założony jak nie mogłem wilgotności zbić.Teraz mam 20parodniowe rośliny i nie mam-wlot pasywny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, opłaca się uprawiać na parapecie? Albo czy są jakieś inne tanie sposoby na uprawę ? (Najlepiej teraz jeżeli to możliwe) 😃

Plon nie musi być ogromny (20g zadowoli mnie bez problemu) 

Chętnie wysłucham rad 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kodein Pewnie, dlaczego nie, tylko przy sezonowych roślinach nie masz kontroli nad kwitnieniem.

20g? Zależy od rośliny, ja miałem 16g w szafie, no ale to było palenie.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Otóż jestem zmuszony wyjechać na weekend i zostawić moją roślinę bez opieki, czy pozostawienie jej w 48h ciemni bez światła będzie dla niej niekorzystne? Dodam że jest to Jack Herer auto 13 tydzień, czyli ostatnia prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maks420 A nie możesz zostawić światła na te 48h?w tą strone lepiej wg. mnie.

 

W dniu 21/03/2022 o 21:30, Ważniak napisał:

@Kodein Pewnie, dlaczego nie, tylko przy sezonowych roślinach nie masz kontroli nad kwitnieniem.

20g? Zależy od rośliny, ja miałem 16g w szafie, no ale to było palenie.   

Ja w zeszłym roku na balkonie miałem roślinę.Jeszcze zanim lampę kupiłem.Była to akcja z serii bardzo średnio, może z 5g jarania wyszło.Jeszcze nic nie czytałem wtedy.Ale te 5g...Moc niesamowita, oczy schnęły :)

Normalnie słyszałem jak mrugam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...