Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Ta niby fiolet to ona w rzeczywistości daje ciepłe światło.  A jakaś propozycja jeżeli chodzi o led jakaś firmę polecicie na początek, bo spider farmer to kosztuje swoje, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta różowa po obliczeniach ma ~331 lm/w. Ładnie popłynęli z bajkopisarstwem.

Topowe cob Cree mają 120-140.

Myśl co chcesz, ja podaję suche fakty 🙂

Phlizon sobie sprawdź, one chociaż mają Samsunga diody a nie jakieś no brand.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 05/10/2022 o 16:50, Udyr napisał:

@Mephisto nie podają zazwyczaj lumenów tylko pokrycie powierzchni jaką da radę oświetlić. I sprawność podają. 

Z tego co już wiem ta lampa ma 70k lumenów tak wyszło z pomiaru 100% odległość 40-50cm wskazanie 69k-71k, uśredniając uznałem ze ma 70, pomidory ładnie rosną. 

A co do pestek to jakie się najbardziej sprawdza dla laika, auto czy femynizowane fotoperiod, z tego co czytałem z fotoperiod to można dłużej przetrzymać na vegu i się po bawić w trening lat itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich growerów,jest to moja 3uprawa i mam 2pytania. Proszę o wasze doświadczenia i jak wy to robicie.

1. Co według was daje lepsze efekty FIM czy TOPPING ?

2. Przełączacie na flo zawsze od razu na 12/12 czy może lepiej by było co dziennie zmniejszać np o 30min(ta myśl stąd że przybliżyło by to naturalną zmianę światła przez słońce). Czy to nie ma znaczenia w ogóle? 

Dziękuję z góry za odpowiedzi, pozdrawiam.

Edytowane przez titak420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@titak420

1. Fim jest lepszy ale najpierw trzeba dobrze trafić. Dlatego nazywa się to "Fuck i missed ", jeśli nie wyjdzie to zadziała jak zwykły topping.

2. Symulowanie światła zewnętrznego niewiele daje. Prędzej opcja zmierzchu i wschodu słońca tu by coś dała.

Przy długo kwitnących sativach skraca się miarowo do 11/13-10/14 pod koniec życia żeby szybciej dojrzały.

Poza tym trzymaj się sztywno 12/12. Chyba że lubisz sobie dokładać pracy to wolna wola 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Złożyłem sobie pierwszego boxa i mam parę pytań.

Jest to mój pierwszy box więc proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem namiot RoyalRoom Classic szer.120 x dł 120 x wys. 200 (załącznik 1)

6 x Doniczka 11l

Ziemia Biobizz

Lampa Led Mars Hydro TSW 2000 300W  (załącznik 2)

Wentylator Mixed-Flo 125 EU-V 220/280 mh3 fi125 (załącznik 3)

Filtr Weglowy Prima Klima Filtr ECO 360-480 m3/h, fi125mm

Jako odżywki zdecydowałem się na Advanced Nutrients ( o tym rozpisze się jeszcze 😄 )

W załączniku przesyłam zdjęcie z zapytaniem czy wg. Was dobrze wszystko będzie hulać, czy jest dobrze podłączone? Na razie nie używam wentylatora podłączonego do filtra gdyż nie ma jeszcze zapachu.

(załączniki 4 , 5 i 6)

Wszystko jest umieszczone na wysokości tego białego przedłużacza.

Z tego co już próbowałem jest to szczelne.

 

1. namiot.jpg

2. Lampa.jpg

3. Wentylator.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bogdan17728 odłącz filtr i wyciąg może spokojnie sobie chodzić, na początku nie musi działać na full mocy. Można podłączyć go pod jakiś varispeed i zdjąć trochę z obrotów.

Może nawilżacz jeszcze dołóż jakis, zawsze to lepsze warunki na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi @Udyr Wyciąg, a mieszanie powietrza z wiatraka. Dopływ świeżego powietrz póki co jest z otworów na dole boxa. Narazie póki co działa to w tej postaci. Wyciąg nie jest jeszcze włączony bo nie ma zapachu ( jest to zapach, a nie jak niektórzy piszą że śmierdzi 😄 )    Stosuje się póki co do tej tabelki którą znalazłem na forum odnośnie optymalnej temperatury i wilgotności. Po liściach widać że chyba jest ok. A pytanie odnośnie nawiewu. Jak zrobić żeby doprowadzić powietrze i żeby nie pachniało. Wystarczy założyć na wlocie powietrza wiatrak i żeby cały czas chodził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bogdan17728 dalej będzie coś czuć bo będziesz wtłaczać powietrze i ono będzie próbować uciekać.

Wtłaczając zrobisz nadciśnienie które będzie wypychać powietrze z boxa na zewnątrz, wyciągiem robisz podciśnienie i świeże powietrze przelatuje od dołu do góry.

Także najlepiej doprowadzać powietrze włączonym wyciągiem przez uchylone klapy/rękawy w namiocie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...