Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Ten typ tak  ma  że fioletowie łodygi od początku i liście przy topie zaczęły się robić fioletowe a wiatraki usychają lub są zjadane, czy  błąd z mojej strony. Co 3 dni podlewam raz woda raz nawóz około 600-800ml wody. Sugerując sie tabelka od biobizza jeszcze około 4 tygodnie do końca. Lampa włączona temperatura 20-23 jak już pochodzi chwilę. Lampa wyłączona temperatura 17-18. Wiatrak w środku miesza a drugi wiatrak zewnętrzny wyciąga. Wilgotność 45% lampa włączona, 50-55% lampa wyłączona.

Nie miała robionych żadnych treningów. 

Liczę że uda wam się coś wywróżyć z tego co napisałem i z zdjęć. 🤔

IMG_20221026_080854.jpg

IMG_20221026_080858.jpg

IMG_20221026_080954.jpg

IMG_20221026_080929.jpg

IMG_20221026_080942.jpg

Up

IMG_20221026_081100.jpg

IMG_20221026_081043.jpg

IMG_20221026_081118.jpg

Edytowane przez Astralny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Astralny napisał:

liście przy topie zaczęły się robić fioletowe a wiatraki usychają lub są zjadane, czy  błąd z mojej strony.

liście fioletowe to  taki gen, wiatraki w każdej roślinie usychają po czasie, ogólnie roślina nie miała dobrych warunków, może lampa za słaba bo też się wyciągnęła i nie podlewa się nawozów według zaleceń producenta bo rośliny rosną w różnych ziemiach, mają różne zapotrzebowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiesiu lampa 100w na jeden krzak z wysokością spaprałem sprawę. Ziemia allmix i tabelka do allmixa. Starałem się jak tylko mogłem aby na wegu było maksymalnie do 70% temperatury 24-25 a przy kwitnieniu temperatury 20-23 wilgotność 45-55%. W namocie wentylator mieszający i na zewnątrz wentylator wyciągowy. Jeśli chodzi o nawozy to oczywiste jest to że się nie stosowałem w 100% do ml/l zawsze wlewałem deficyt, a i tak końcówki byly i są popalone. Następnym razem zmniejszę ilość i zobaczymy co z tego wyrośnie, natomiast jej życzę jak najlepiej 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko - krzaki to periody v

Czy jest szansa że szczyty urosną jeszcze w górę po 30 dniach na flo?

Czy one tylko wystrzeliwują na początku flo? Bo coś słabo poszły mi do góry, wręcz kilka cm i od 30 dni mają praktycznie te sama wysokość a kwiatostany już się tworzą 

Dzięki za odp

Edytowane przez szczypiorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szczypiorek  Do 4 tygodnia kwitnienia mogą się wyciągać, jak dla ciebie pożądanym efektem jest wyciagnięcie to trzeba było lampę/ panel dać wyżej, wtedy wyciągnąłby się w poszukiwaniu światła.  Teraz po 30 dniach już się nie wyciągną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@szczypiorek  Do 4 tygodnia kwitnienia mogą się wyciągać, jak dla ciebie pożądanym efektem jest wyciagnięcie to trzeba było lampę/ panel dać wyżej, wtedy wyciągnąłby się w poszukiwaniu światła.  Teraz po 30 dniach już się nie wyciągną.

 

No trzymałem panel tak na wysokości ok 30 cm i liczyłem cały czas że rusza bo na te chwile są bardzo niskie, może z 30 cm mają, wydaje mi się że jakby były wyższe to i plon byłby wiekszy. Chyba że spuchną wszerz tak, że się nie pomieszczenia 😄 dobra dzięki za odp Panie Zielonka i oczywiście pozdrawiam 

Edytowane przez szczypiorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szczypiorek Można na początku kwitnienia, jak chcesz efektu wyciagnięcia podnieść lub przyciemnić panel lekko, zmniejszając jego moc, to by poszybowały szukając światła, ale teraz już za późno, jak dobrze spuchną to i z 30 cm łodygi może wyjść spory top , ja miałem na ostatniej takie właśnie 30-35 cm i topy wagowo wyszły od 20 do 35 g od sztuki. Pozdrawiam.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podobne chłopaki pokazywali, że to popalenie od azotu. A po tych liściach widać, że nabite tym azotem raczej są.

Ps. Ale ja się nie znam.... jeszcze 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, CryStaff napisał:

Zgadzam się aż ciemne od azotu jak u mnie 🙂

One mają 27 dni dostały tylko raz papu canna vega 1/3 dawki zalecanej a tak to sama woda leciała. 2-3 dni stoją w miejscu odległość lampy 45 cm ( led gtj 250 w) temperatura dobija do 32

IMG_20230623_170027.jpg

IMG_20230623_165851.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growmix  azotu mają za dużo, po liściach też wydaje się, że trochę za wysoka temperatura, bo końcówki te po bokach liścia (nie pamiętam jak się nazywają) trochę odginają się w górę powoli.

Jakie pH wody leci? Bo to może być problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Bob drzewny napisał:

@Growmix  azotu mają za dużo, po liściach też wydaje się, że trochę za wysoka temperatura, bo końcówki te po bokach liścia (nie pamiętam jak się nazywają) trochę odginają się w górę powoli.

Jakie pH wody leci? Bo to może być problemem

Ph wody 6.5 i faktycznie poruwnalem z innymi pannami i te pod lampa są dużo ciemniejsze przepłukałem je sama woda porządnie zobaczymy czy coś się poprawi dzięki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Bob drzewny napisał:

@Growmix  staraj się celować nieco niżej z pH jak możesz to łatwo zrobić, bo na wega 6.2 lepiej hula, 6.5 to późne kwitnienie. No i wystarczy że będziesz suplementował calmag wtedy i będzie elegancko

Mam cal mag z vitalink ale ostatnim razem na oucie zjebałem sobie kilka sezonowek nim zapdawalem im zalecane dawki a główna łodyga i boczne odrosty zrobiły się czerwone i wszystko stało w miejscu możesz polecić coś dobrego nawozów używam z canny pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...