Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Takie może być?

 

20211219_133455_HDR.jpg

20211219_133451.jpg

No i nie wiem co z tymi liściami czy one powinny tak być czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, onyx napisał:

@Boy albo jest za mokro albo za sucho

Pytanie tylko czy to się dzieje od dłuższego czasu czy dopiero teraz się to wydarzyło?

Dokladnie, cięzko stwierdzić czy za sucho czy przelana, ale patrząc na ziemie w doniczce wnioskuje przelanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no Dobra

Dziury u spody ma. i ile mam podlewać i co ile 

Podlewam co jeden dwa dni

I staram się nie za dużo wody a podlewam wtedy gdy ziema bedzie sucha

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boy lepiej mniej niż za często, w donicy wilgoć i tak zostaje więc korzeń ma motywacje do rozwoju, musi sie rozrosnąć w poszukiwaniu tej wilgoci. Jak bedzie mialo wody za duzo korzenie sie poduszą i zaczną gnić. Nie ma sztywno określonej reguły co ile i ile masz lać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie mam 3 x 60 day grejpfrut które maja 48 dzień ale jeszcze nie widać ani jednego topka wilgotność 45-50% temperatura 25-28 oC

 

 

 

86FBEE92-E0C4-45E5-83FF-812E018CC3F1.jpeg

8996A4ED-9FE3-4C57-9953-BA3B3C8DD201.jpeg

FAEE0525-6D5A-4423-B98D-4D9D82C51AA8.jpeg

8EED99EA-C729-4845-BB4B-E5B52C7C4B6D.jpeg

C9DC662F-D471-4CC2-B5CC-D1B033252B49.jpeg

Edytowane przez dragu907

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dragu907 one dopiero zaczynają kwitnąć wiec mozesz liczyć 60-90 dni plus minus. Druga sprawa pp zdjęciach slabo widać albo masz skopane PH albo je czymś przenawoziłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ArteK napisał:

@dragu907 one dopiero zaczynają kwitnąć wiec mozesz liczyć 60-90 dni plus minus. Druga sprawa pp zdjęciach slabo widać albo masz skopane PH albo je czymś przenawoziłeś.

Ogarnę dziś PH a nawóz na zmianę z woda wiec raczej dobrze leje.Jakieś rady ? 

Teraz, dragu907 napisał:

Ogarnę dziś PH a nawóz na zmianę z woda wiec raczej dobrze leje.Jakieś rady ? 

Te preflowersy chyba nie powinny się robić brązowe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dragu907 najlepiej miernikiem PH, na szybkosci w kazdym ogrodniczym dostaniesz "kwasomierz glebowy" plyn heliga, dostaniesz w pierwszym lepszym ogrodniczym buteleczka 5-10 ziko

w casto jakies 35. Druga sprawa daj fotki bez lampy będzie wiadomo czy to deficyt,skopane ph czy co innego je boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam wszystkich 🙂

Przechodząc do sedna, chce skompletować potrzebne rzeczy do uprawy roślin indor budżet nie ma znaczenia jeśli chodzi o lampy nawozy ziemię nasiona ( box najchętniej sam zbuduje) 

 

Z początku 3-5 roślin by się podszkolić 

Może 2 auto i 3 sezonówki lub na odwrót 

 

Jeśli będzie lepszy ich rozwój to mogą mieć osobne oświetlenie oraz pomieszczenie ( box lub namiot) 

 

Wielkosc boxa nie będzie miała dla mnie znaczenia jeśli ma im to poprawić rozwój oraz plon mogą być wyższe i szersze 

 

Więc pytanie jakie :

-donice 

-Ziemia

-nawozy 

( mam dostęp do końskiego łajna bardzo fajnie się to sprawdzało na out) 

Również bardzo fajnie się sprawdzał nawóz z pokrzywy ( tylko jak lałem te nawozy na out kiedy uważałem za potrzebne czyli non stop, końskiego bardzo mało na początek tylko z ziemią mieszałem rozpuszczone w wodzie, bo jak kiedyś dałem za dużo to rośliny padły za dużo azotu tam chyba) 

Teraz bym chciał to mądrze podawac 

 

Jakie lampy ( czy wystarczy jedna lampa do kiełkowania, wege i kwitnienia?) 

 

Głównie mi chodzi o kiełkowanie pod lampa ( bo wcześniej robiłem to na parapecie gdzie słońce świeciło od 11 do końca dnia temp była ok 26-30 stopni po tyg. Już były dobre sadzonki miały od 10do 15 cm czasami 2 tyg. Jak były gorsze pogody ) 

 

(Mam też pytanie związane z out, ja to robiłem na parapecie a kolega 2-3 tyg trzymał w boksie dopiero później na out 

Mówił że używa świetlówek do tego 

Jakich do tego najlepiej użyć, żeby promień światła był odpowiedni i nie za mocny, żeby im się nic nie stało.) 

 

Obudowę myślałem żeby zbudować z płyty OSB ( czym okleić od środka żeby fajnie się wszystko odbijało) 

 

Pewnie będzie potrzebna jakas wentylacja ( mam nawilżacz powietrza który ma wiatrak i dodatkowo nawilża jak wleje do niego wodę) 

 

Oczywiście za odp. Z góry dziękuję, chętnie się jakoś odwdzięczę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szerymery jeśli nie ma znaczenia budżet to uwierz mi że można tu liczyć w tysiącach 🙂

Ale czy trzeba na początek ? Niekoniecznie.

Popatrz w fotorelacjach u użytkowników, tam w większości całe setupy są opisane w pierwszych postach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr dużo tego na forum czytam to od wczoraj bez przerwy 😂 i mogę tak bez końca, 

 

Więc liczyłem tutaj na jakąś konkretna odp. Od osoby co ma doświadczenie żeby ograniczyć ryzyko błędów lub zmniejszyć. 

 

Co potrzebuje zakupić żeby poskładać takiego boxa na 3 roślinki sezonowe i osobny box na 3 roślinki automatyczne

( tak jak wyżej pisałem mogą być razem lub osobno zależy mi na tym żeby miał dobry rozwój więc jak mają być osobno to niech są) 

Budżet do 3k może więcej jak będą lepsze korzyści z tego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szerymery 2 namioty to 2 lampy, wentylacja oddzielna, nawilżacze, programatory.

Nie lepiej jakiś 1 namiot na początek ? 

80x80 albo 1mx1m z jakimś lumatekiem ? Wielu użytkowników używa i nie narzekają. 

Tylko że sama lampa kosztuje sporo cebulionów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr ok w sumie masz rację może np. jeden namiot. 

 

Z jakiej firmy te poszczególne rzeczy mam kupić lub gdzie to można kupić 

 

-Lampa

-Namiot 

-programatory 

-nawilzacz

-Wentylacja 

-ziemia

-nawozy 

( co to jest lunatykiem? >

Edytowane przez szerymery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr mogę mieć 2m, myślałem o czasie wegetacji 21 dni dla sezonowych roślin, pytanie czy potrzebuje taki wysoki? 

Edytowane przez szerymery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...