Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę indoor

Rekomendowane odpowiedzi

@sozos w tym namiocie z tą doniczką którą masz tamte maluchy nie mają prawa bytu więc coś musisz z nimi zrobić, jaką moc wentylatora masz? bo np ja mam 105m3/h i w czasie święcenia dojdzie do 37-39° więc jest lipa totalna i kupiłem namiot 60x40x120 który dotrze do mnie pewnie w poniedziałek i będę wiedział jak bardzo to pomoże 

Finalnie póki co nie znam się na tyle by ci doradzić ale wiem że filtr zawsze musi być mocniejszy niż wentylator i wydaje mi się że jak byś kupił taki wentylator 180m3/h i mocniejszy do tego filtr węglowy to mogło by to rozwiązać sprawę z temperaturą ale podkreślam tylko mi się wydaje i niech ktoś kto mnie zna to mnie poprawi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx

2 godziny temu, onyx napisał:

@sozos w tym namiocie z tą doniczką którą masz tamte maluchy nie mają prawa bytu więc coś musisz z nimi zrobić, jaką moc wentylatora masz? bo np ja mam 105m3/h i w czasie święcenia dojdzie do 37-39° więc jest lipa totalna i kupiłem namiot 60x40x120 który dotrze do mnie pewnie w poniedziałek i będę wiedział jak bardzo to pomoże 

Finalnie póki co nie znam się na tyle by ci doradzić ale wiem że filtr zawsze musi być mocniejszy niż wentylator i wydaje mi się że jak byś kupił taki wentylator 180m3/h i mocniejszy do tego filtr węglowy to mogło by to rozwiązać sprawę z temperaturą ale podkreślam tylko mi się wydaje i niech ktoś kto mnie zna to mnie poprawi 

Mieszającego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam 2 automaty w boxie. Box 0,16m2, doniczki 5l, ziemia z biedronki wymieszana ze styropianem, nawóz na weg npk 5-5-6, na flo 20-20-20. Oświetlenie 150w led grow. Panny stoją na balkonie przez 5h w słońcu, potem idą na 12h pod lampy. Mogę prosić o rady co zrobić by zebrać jak najwięcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jedna już wyszła z ziemi, druga dziś leci do ziemi. Zastanawiam się czy kombinacja balkon + Led grow w boxie da radę. Zdjęcia wstawię za parę dni jak podrosną 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, mleczyk napisał:

Czy wyciągnie się jeszcze w górę? 

możliwe, ty ją chyba przesuszasz za bardzo bo taka jakaś opadnięta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Tester Wydaje się może bo tuż po LST jest, ale wrzucę fote do oceny jak się podniesie. Ogólnie podlewam średnio co 3 dni aż do przelania i sprawdzam ziemię czy jest wilgotna na ok 3-5 cm w głąb. 

Te dolne żółte liście to normalne że są żółte chyba, tak? Czy to może być oznaka przesuszenia? 

Tak ma marginesie, czy led 60W może być na tyle mocny że na wysokości 50 cm będzie słabo się wyciągać? Box 40x40 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mleczyk napisał:

Czy wyciągnie się jeszcze w górę? 

Sativa mogłaby urosnąć jeszcze pare cm, a inna odmiana minimalnie

2 godziny temu, mleczyk napisał:

Te dolne żółte liście to normalne że są żółte chyba, tak? Czy to może być oznaka przesuszenia? 

Stare liście obumierają 

2 godziny temu, mleczyk napisał:

Tak ma marginesie, czy led 60W może być na tyle mocny że na wysokości 50 cm będzie słabo się wyciągać? Box 40x40 

Może być 
 

Podlej ją dobrze 

Edytowane przez Zielarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mleczyk napisał:

Te kawiatki oznaczają że wchodzi w fazę kwitnienia? 

Zgadza się 

 

3 godziny temu, mleczyk napisał:

Czyli jak minimalnie urośnie to może niepotrzebnie robiłem te LST teraz? 

Trochę późno, ale już je zostaw. Lepsza adaptacja światła zawsze się przyda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadro z ciepłą wodą, jakąś koszulkę namocz w tym wiadrze, i powies w boxie tak,aby pol koszulki było we wiadrze a pół nad nim. Ustaw nawiew na koszulkę.

Szału nie ma ale lepsze to niż kubeczki z wodą.

I popsikaj spryskiwaczem w środku, na rośliny na ścianki boxa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Auto Blueberry (lewa strona) gotowa w 8-9 tygodni i Auto Orange Bud (prawa) gotowa w 10-11 tygodni od nasionka do zbioru.

47 dzień, 95cm, Mars hydro TS1000 (150w), namiot 1m² .

Kiedys czytalem, jak różni producenci nasion polecają ile roslinek na 1m². No i ktoś tam napisał 12, sensiseeds chyba 9, Dinafem napisał 6 roślinek na 1m², a ja mam 4 (tej małej w środku nie liczę) połowa drogi za nami a te 4 roślinki prawie  sie nie mieszczą już.

Pytanie:

Jak myślicie. Czy powinienem obciąć trochę liści z dołu lub z boku, żeby była lepsza cyrkulacja powietrza i lepiej światło dochodziło czy po prostu zostawić je tak jak natura stworzyła i nie ingerować zbytnio w ich los? Wygląda to jak dziki agrest gdzieś na polu lub u babci w sadzie.

fot1.jpg

20210830_164412.jpg

20210830_164318.jpg

20210830_164538.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Luznyyy napisał:

Jak myślicie. Czy powinienem obciąć trochę liści z dołu lub z boku, żeby była lepsza cyrkulacja powietrza i lepiej światło dochodziło czy po prostu zostawić je tak jak natura stworzyła i nie ingerować zbytnio w ich los? Wygląda to jak dziki agrest gdzieś na polu lub u babci w sadzie.

usunąć liści coś tam można jak ich dużo jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...