Skocz do zawartości
Grzechoczący Grzechotnik

Bio na pół metra vol 2 - Opium, Amnesia, Hindu Kush, Flubber, Super Skunk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@grolsch3 jeszcze mam pytanko co ty tam dodajesz tylko jabłko czy mogą byc rozne kawałki owocow , warzyw,pokrojone  w kostkę ? I to daje jesc robakom  napewno ,czy zapewnia składniki odżywcze roślinie jakie kolwiek??😀😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pablo 1988 siema, tak bardzo w skrócie. Nie ma sensu kroić w kostkę, różne rzeczy stosuje, w sensie warzywa i owoce. Najczęściej są to podgnite już. Ale możesz iść i kupić świeże, jak kto woli. Ja lecę z duchem czasu i nie marnuje tylko do pryzm lub do donic dla robaków 😉 co do wielkości, to według swoich pomysłów. W tym namiocie widać jabłka bez gniazd nasiennych pokrojone na '4'. Skórki z obierania khaki, kiwi, cukini, ogórka,banana. Co chcesz. Pestki z awokado i mango, zajebiście rozluźniają glebę. Nie ma gotowego przepisu. To co ja jem, jedzą i one. Jak zjedzą i przerobią to w postaci odchodów to jest to najlepszy nawóz pod słońcem. Naturalny, pure w 100%. Postaram się nie zapomnieć i wrzucę foto, jak będę przy namiocie w najbliższym czasie, jak pięknie żyje gleba, mówię tu o grzybach. No serio. Mnie to nie martwi a cieszy 😉

Jak już zapytałeś taka mała dygresja dla wszystkich podgladaczy. Tak jak w przyrodzie - ogródku. Są żyjątka pożyteczne i szkodniki. Są rośliny, najczęściej mam na myśli warzywa korzeniowe jak  np cebula, czosnek czy choćby seler lub marchew które nie są zjadane w pryzmach. Przez te robaki dobre, te złe które mam na ogrodzie np pedraki (nie wie czy to profesjonalna nazwa) czy stonka, wpierdalają aż miło i niszczą tak naprawdę ogród. Dążę do tego że natura sama lepiej wie co ma robić, ja staram się ja imitować jak najbardziej potrafię, ale nie zmieniać. Dlatego z obserwacji podaje im to co lepiej przetwarzają. Bo jak to zrobią to rośliny mają co jeść.

Różne czary już podawałem, kto śledzi dłużej to może pamięta. Kto trochę z nami krócej to zawsze może poszukać w innych projektach które się skończyły. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB jakbyś miał jakieś robaczki, niekoniecznie dżdżownice, ale np skoczogonki czy nicienie to miałoby to sens. Ale jak jedziesz bio nawozy i nie zapraszasz do medium nic oprócz bakterii to nie ma to sensu. Muszą to zjeść, przetrawić i wydalić. Innej opcji nie ma. Karmie i pryzmy, najbardziej, ale tez jak widać wrzucam do growbagów. Ogólnie to zawsze jechałem z dżdżownicami tak że żyły i rozmnażały się w pryzmie, a dopiero później przerzucałem do donic, żeby każda pani miała równe szanse na łaskotanie po korzeniach przez robaczki 😉 ale pierwszy raz jadę w tym dużym growbagu bez wyrzucania starej mieszanki, dorzuciłem sporo jedzenia, ale też zostały korzenie po poprzednich paniach, więc robaki mają co jeść. Więc jakbyś kiedyś zaczynał z tym przygodę to tylko wyobraźnia Cię ogranicza. Albo inni growerzy którzy Ci piszą zrób to inaczej bo guru zza oceanu tak robi. Tylko że ja 'sprzedaje' swój czas i tipy które sprawdziłem sam, może u kogoś to nie zadziała albo zrobi coś lekko inaczej i nie wyjdzie. A guru sprzedaje to samo tylko za hajs. No i wiadomo od niego najlepiej bo najlepsze 😉 reklama dźwignią handlu. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 wczoraj po lufie wykminiłem czy Ty czasem mim sąsiadem nie jesteś 🙂 Bo jakies pryzmy też pozbijal niby pod warzywa, na strychu wieczorami światło czasami świeci... jakby planty podlewał 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB Skocz do sąsiada i zapytaj wprost: czy to ty @grolsch3 ? Jak się będzie wypierał, że to nie on,  to postrasz go, że go na policje podasz, to od razu się przyzna. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrobimy tak... jak dzisiaj będę po 18 na lufie to zostawię zapalone światło w garażu... To będzie znak, że czekam z flaszką w garażu.... Wbijaj nie głównym tylko od tyłu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, WBB napisał:

To zrobimy tak... jak dzisiaj będę po 18 na lufie to zostawię zapalone światło w garażu... To będzie znak, że czekam z flaszką w garażu.... Wbijaj nie głównym tylko od tyłu:)

No i się dogadali 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lady Green napisał:

@Mr.Green wydaje mi się że @grolsch3 chyba jeszcze nie wrócił... 🙂 

Już jestem Lady. Ja pierdole, jak @WBB będzie Was kiedyś zapraszał na flaszkę to w życiu mu nie wierzcie że to wódka. Bimber w czystej postaci. Pije ze szklanek, w sumie nie wiem czy to nie reklama, ale ja przestrzegam. Chłopa bym przepalił, ale przepić go może jedynie @Mr.Green 😉 dawaj stary w to pole pomiędzy mną a tym ochlaptusem. Uratujeszmi wątrobę 😂 pozdro wariaty ♥️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 wbijaj tam patyk z tabliczką sprzedane a ja jeszcze przed świętami wbijam z chłopakami dziuru kopać pod ławę fundamentową 😄

Ogórki macie tam jakieś pod zagryche?? Najlepiej organiczne rzecz jasna 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green patyk na tym ściernisku byłby niewidoczny. Wjebałem całą gałąź z pobliskiej lipy. Z napisem 'dla Bawarczyka'. Wbijaj tu z tymi eurosami, zrobimy san francisco z tego ścierniska😁 a zamiast amerykańskiej doliny krzemowej powstanie Śląska wyżyna konopna (region dowolny do wpisania, wybrałem specjalnie pod Ciebie) 🙂 oczywiście wszystko bio. Ogórki tak naturalne że w ciemności wskazują drogę do specjalnej ścieżki (sorry @WBB jak nadal na detoksie że Ci ciągle przypominam te słowo) znanej tylko dwóm sąsiadom z bimbrowo konopnej kompani 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...