Skocz do zawartości
Lady Green

xxno name, 1x1, lumatek attis pro

Rekomendowane odpowiedzi

@WBB dzieki, w takim razie tez juz zaczne. 👍 

Tylko ta jedna roślina tak wygląda, sporo żóltych liści tez jej juz samoistnie odpadło... Ale tak sobie myśle... Ona stracila przypadkiem szczyt głowny przy lst chyba pod koniec wega, nie była łamana, łodygi urosły wysokie i kazda konkretna, widocznie wiecej amciu potrzebuje... 

Pierwszy i ostatni raz uprawiam tyle sztuk na raz na takiej powierzchni... 🤦‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green ja nie mam innego pomysłu więc takie działania podejmuję. Blooma dostały sporo razem z cała resztą, Grow też 3 dni temu trochę dałem i bloombastic. Wcześniej dostawały prawie bez nawozów i nie wiem czy nie muszę teraz nadrabiać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc pojawił się kolejny problem...  jedna z roślin strzeliła focha i od 2 podlań nie pije... 🙄 nie mam pojęcia o co jej chodzi.... jakies pomysły?

W dniu 15/11/2023 o 11:16, WBB napisał:

Wcześniej dostawały prawie bez nawozów

Tutaj większość pisze ze leje prawie bez nawozow, chyba kazdy definiuje te słowa inaczej... 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lady Green Jak nie wiszą to nie przelana ani nie przesuszona, poczekaj aż ziemia przeschnie, jakby coś się złego z rośliną działo to pokazałaby to na liściach. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lady Green Ważne, że nic się z nią złego nie dzieje , jakby miało się coś dziać złego, to normalnie by nie wyglądała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 tez o tym myślałam ale wykluczylam ze względu na to ze inne doniczki były dalej od osuszacza i wiatraka a miały sucho... tak czy inaczej dla pewności zmieniłam jej dzisiaj miejsce.

może faktycznie to o system korzeniowy chodzi bo ona dosyc niska jest w porownaniu do innych, myslalam ze za jest wzrost jestem odpowiedzialna ja i moje łamanie jej... 🙈 dac jest root juice przy następnym podlaniu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lady Green napisał:

dac jest root juice przy następnym podlaniu?

Mozesz dać bo to top max pod inną nazwą 😉 ale na wzrost korzenia już nic nie pomoże. W tak zaawansowanym flo korzenie sie nie rozwijają już. Musisz zapewnić jej inne podlewanie po prostu. Pozdro Lady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia do poruszenia... Temperatura w boxie... W tym pokoju w ktorym stoi box kaloryfer jest zakręcony cały czas, w dzien jak zamknę okno w pokoju to w namiocie mam 32° tak lekko... jak otworze okno to w namiocie jest okolo 28°, czasem 26°, różnie, no ale w pokoju jest wtedy strasznie zimno, zimą to nie przejdzie aby okno bylo non stop otwarte bo przy tutejszej wilgotności moze to sie zle skonczyc dla ścian i reszty wyposażenia pokoju. Wy nie macie takiego problemu u siebie?

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green co niektórzy z nas montują maty lub kable grzewcze więc u nas raczej w odwrotną stronę 😉😂

A tak serio to jedynie ratuje Cię mocniejszy wyciąg i jakiś system 'ręczny' wietrzenia pokoju. Ewentualnie z wyciągu rurą poza mieszalnie, np do ciągu kominowego/wentylacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB wlot otwarty, wyciąg chodzi ale drzwi do tego pokoju mam cały czas zamknięte aby nikt "nieproszony" nic tam nie zobaczył... No i przy zamkniętym rownież oknie robi się tam w pokoju mega duszno i przez wlot jest zaciągane właśnie to do namiotu...

@grolsch3 system ręczny sprawdza sie najlepiej ale jest czasochlonny i nie jest mozliwy gdy jestem w pracy... nawet sie zastanawiałam czy nie wywalic boxa na strych no ale nie chce mi sie tam chodzic a po 2 nie wiem jak to jest ze szczelnością tych angielskich "domów"... wolalabym aby mi sie nie rozchodziła łuna światła spod dachu po okolicy jak otwieram namiot 🙂  (taki żart, znajomy kupil nowy dom od dewelopera i u niego na strychu dziury wielkości cegłówek i wieje tak ze glowe chce urwac, gdy zglosil reklamacje powiedzieli mu ze to system wentylacyjny 🙂 )

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...