Skocz do zawartości
Lady Green

xxno name, 1x1, lumatek attis pro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Lady Green Pierwszy śnieg spadł, bo zima idzie, a tak poważnie pewnie pleśń na ziemi sie zrobiła. Zdejmij nalot jakąś łyżką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy tak też myślałam ale nie byłam pewna... podlalam i znikło... 🙈 ostatnio byl ten nalot w 2 dużych donicach, dzis w jednej dużej... moze samo zniknie? Ile teraz powinno byc % wilgotności w boxie? Ustawiłam na 55% ale zawsze jest mniej, dostaja po 1l na donice 11l, ostatnio nawet 2x dostały pić co 3 dzien nie co drugi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lady Green  Pleśń sama nie znika jej zarodniki masz w ziemi, będzie się tworzyła na nowo, jak sprzyjają jej rozwojowi warunki, czyli wilgotność i słaby przewiew. Ja zdejmuje tą warstwę powierzchniową, jak widzę, że pojawił się lekki nalot, potem można lekko podsypać nowej ziemi, by uzupełnić tą, jaką się usunęło. Teraz jak jest wstępna faza kwitnienia to wystarczy 55-60%, ale na zaawansowanej góra 50 %, a najlepiej poniżej, czyli w okolicy 45 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kiedy mozna robic fryzjera na flo? Bo narazie tak delikatnie je traktowałam i mysle nad czymś bardziej konkretnym... 

Dzis przy podlewaniu mialam juz mały problem z wyjęciem roślin z namiotu, chwieją się, mysle ze zrobie to max jeszcze jeden raz, góra dwa i tu sie rodzi kolejne pytanie... szczyty nie będą się potem przewracac? Ile tyczek bambusowych zamowic? A moze macie lepsze rozwiązania?

Aha, i info dla siebie, dzis male  dostały po 0,7 a duze po 1,2l. 

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lady Green napisał:

Do kiedy mozna robic fryzjera na flo? Bo narazie tak delikatnie je traktowałam i mysle nad czymś bardziej konkretnym... 

Dzis przy podlewaniu mialam juz mały problem z wyjęciem roślin z namiotu, chwieją się, mysle ze zrobie to max jeszcze jeden raz, góra dwa i tu sie rodzi kolejne pytanie... szczyty nie będą się potem przewracac? Ile tyczek bambusowych zamowic? A moze macie lepsze rozwiązania?

Aha, i info dla siebie, dzis male  dostały po 0,7 a duze po 1,2l. 

Najlepiej tak na samym początku kwitnienia  max do 2 tygodnia  w ekstremalnych przypadkach do 3 tygodnia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy 5 tydzien flo. W namiocie w zeszlym tygodniu nastąpiły pewne roszady, szczerze to nie do końca jestem zadowolona z efektu końcowego... są miejca gdzie jest za gęsto od topów, a są i takie gdzie nie ma ich wcale... no ale musiałam jakoś tą maczugę z samego środka odsunąć na bok, moze bede jeszcze cos kombinować, zobacze...

Myslicie ze mogę im jeszcze zrobic fryzjera?

4.jpg

7.jpg

2.jpg

6.jpg

9.jpg

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green właśnie chciałam to zrobić dzisiaj, wczoraj też... no ale się powstrzymałam po Waszych komentarzach...  Troszke i tak dziś wycięłam bo w oczy raziło, a niektore popcorny były już wycinane i odrosły...  👀

Qrcze, no troche lipa... A gdybym tak codziennie ukradkiem im po jednym odcinała? 😁 Może nie zauważą? 🤔

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green zawszę to jakiś sposób.. tylko nie wiem czy to coś zmieni i czy będzie widać teraz znaczącą różnicę. Najlepiej wiedzieć czy chce się popcorn i wyedu niech rośnie albo bez popcornu i wtedy wycinać doły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem problemów związanych z herma czy plechą na flo a robie prysznic nawet tydzień przed scinka. Jak jest stabilny gen, a w medium wszystko co powinno być jako wspomagacze abiotyczne to nie ma prawa być coś nie tak. Co do pryszniców to jeszcze dosyć wysokie ph czyli bliżej 7. Każdy ogórek ma swojego ogrodnika, a to od niego zależy w co wierzy i jak go zagospodaruje. Ja kiedyś odrzuciłem większość 'patentów' na uprawę i robię żeby mi bylo łatwiej, a nie wg przykazań. No i gdyby nie ta 'silna' wola i chęci testowania... Może zbierał by człowiek więcej. U Ciebie koleżanko to wszystko ładnie puchnie, tutaj mało można już zjebać. Pisząc o testowaniu, piszę o tym że nawet kilka razy na dobę idzie człowiek do namiotu, ciach topa i do wapka. I to już od czasu kiedy trichomy jeszcze są dobrze przezroczyste. Kto nie próbował to stracił. Fajna energiczna faza :) i taki grower jak ja, testuje i obserwuję jak puchnie. Może przez to że najczęściej mam odmiany bardzo stabilne, bo duzo w nich landrance. Ale mialem duzo wymyslatych od nieznanych brederow i wszytko było cacy. Ja bym sie nie zastanawiał. Ty pytając dwa razy szukasz tylko potwierdzenia przed tym ruchem. Ja potwierdzam, nie zaprzeczam. Zobaczymy czy masz jaja 😂

 

Napisze więcej. Doły gole ostro, ALE nie boję się, a wręcz wymagam od siebie żeby wygolić też wiatraki z gornych partii. Mozesz przejrzec fr z 2 ostatnich grow, powinno to być widać na krzakach

Ładny masz ten namiocik 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 trafiłeś z tym szukaniem potwierdzenia przed ruchem 👍 chyba musiałam to usłyszec 🙂 jako ze w namiocie jest juz noc, zabieg bedzie musiał poczekac do jutra 🙂 

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbyl sie fryzjer, ale nie jakis drastyczny... garść popcornu + 4 listki. Mam wrażenie ze niektore z roślin krzyczały wręcz do mnie nie urywaj nic, a innym było wszystko jedno, wręcz się nadstawiały 🙂 chyba musze sie zacząć leczyć albo przestac jesc wieczorami te ciastka 🙈

Czy do kolejnego podlania dodac juz ten biobloombastic czy czekac do 6go tygodnia? jednej z roślin zaczęly szybciutko żółknąć liście, ostatnio daje jej wiecej grow, bloom i calmaga ale tego nie zauważa. Moze to braki pk?  Myslicie ze do ktorego tygodnia bede musiała je trzymac? Za pierwszym razem rośliny ociągały sie strasznie z dojściem, chyba w 10 tyg kwitnienia była kosa, nie wiem czy to geny i teraz szykowac sie na powtorkę czy jednak to wynikało z jakiegos mojego błedu ktorego teraz mogłabym uniknąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lady Green napisał:

Czy do kolejnego podlania dodac juz ten biobloombastic czy czekac do 6go tygodnia? jednej z roślin zaczęly szybciutko żółknąć liście, ostatnio daje jej wiecej grow, bloom i calmaga ale tego nie zauważa

No właśnie to samo wczoraj u siebie stwierdziłem. Dzisiaj miała iść sama woda ale nie wiem czy kolejna dawka uderzeniowa nawozów nie pójdzie. Bledną jakby od dołu bardziej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...