Skocz do zawartości
Lady Green

xxno name, 1x1, lumatek attis pro

Rekomendowane odpowiedzi

@Lasir dziękuje za odpowiedz, bede dopytywac pewnie o więcej szczegółów jak juz znajde czas na "przetwory", pewnie pol dnia z tym zejdzie? najpierw piekarnik, pozniej gotowanie w wodzie a na koniec w wodzie z masłem? poki co roslina nadal rośnie na parapecie, nie przeszkadza mi narazie wiec niech sobie rośnie jeszcze chwile.

 

Mam do Was 2 pytania... jedna z roslin zaczęła dziwnie zwijac liście na jednym szczycie, jakby nadmiar swiatła? Tylko ze ona stoi juz jakis czas w samym rogu namiotu i z pewnością ma tego swiatła mniej niz inne rośliny ze srodka namiotu ktore nie zwijają liści... 🤔

 

 

2.jpg

9.jpg

7.jpg

Edit- cd

Teraz jak tak patrze to mam wrazenie jakby ten szczyt z wywiniętymi liśćmi nie zyskiwał wogole na objętości?

 

I kolejne pytanie, pojawiają mi sie takie plamy na lisciach... i jakos z pleśnią mi się kojarzą, najpierw myslalam ze to wilgotnosc, wjechał osuszacz, wilgotnosc jest juz ok a co podlanie kilka takich listków urywam...

 

36.jpg

6.jpg

35.jpg

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lady Green Wyjada ci liścia lekko z azotu , ale głównie z potasu, jak na moje oko, bo roślina kwitnie. Jednak nic się strasznego nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dziękuje za odpowiedź, kamień z serca ze to nie jakas plecha je zjada od środka, takie jakies mysli sie mnie trzymały... ile teraz powinnam im dawac pic? Do tej pory do malych donic dostawały po 0,5 litra do duzych 0,75 co 2gi dzien, ostatnie 2-3 podlania te w duzych dostawały okolo 0,9 litra, te w malych bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lady Green  Nie ma sprawy. To tylko objaw wyjedzenia z pierwiastków, szara pleśń , jaka atakuje roślinę wygląda inaczej.  Ciężko mi ci powiedzieć ile dokładnie dawać im wody, musisz poprzez obserwacje zobaczyć, jak szybko piją i na ile wystarcza im dana porcja wody. Ja u siebie ustalam taką, by podlewać codziennie zaraz przed zgaśnięciem światła, czyli by do następnej ciemni wszystko wypiły i ziemia była w miarę sucha. Na ten moment u mnie to 0,5 l wody na dobę, ale to ile roślina pije zależy od tego, jak jest rozrośnięty system korzeniowy, co ma związek z długością wega, jaki wpływa na wielkością krzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy 4 tydzien flo, niektore powyciągały się konkretnie i nie mam juz miejsca by je lepiej ułozyć... lampa ustawiona na 75% wisi 20 cm od najwyzszych szczytow i około 50/60 cm od tych niżej, zostawic ją jak jest? Z przełączeniem na 100% chyba powinnam poczekac jeszcze z 2 tygodnie? 

05.jpg

4.jpg

0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega no wlasnie nie da rady nic podstawic bo te wyciągnięte tez wtedy podniose, myslałam czy nie sprobowac ustawic tych wyciągniętych szczytow po bokach, niskie na srodek i obnizyc lampe z 10 cm, ale to wtedy takie tetris wchodzi ze nie wiem czy to jakos sensownie ogarne... 👀

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green Dałbym lampę na full już.Planty duże, zdrowe, podołają.

P.s niejeden, w tym i ja, stawia na firmę jeśli chodzi o pestki licząc na to co Ty robisz z nołnejmów 🙂 skąd masz te pestki?

Dobra doczytałem.Z produkcji czy z "produkcji" bo coś pohermiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musze Wam powiedziec ze się uśmiałam czytając Was 😁 Nie pierwszy raz 😉 Mega pozytywni wariaci jesteście. 

@Lasir mamą nasionek była blue treacle, miałam ją na oucie, ojciec NN - najprawdopodobniej bylo to nasiono z jakiegos palenia bo był to typowy "męszczak" od a do z (kupowałam feminizowane nasiona ale sadzilam wszystko co miałam i puściło korzeń). Niestety czy stety nie wiedzialam wtedy nic na temat płci, nie usunęłam go i tak oto powstalo pol sloika nasion. Gdybym tylko mogla chetnie bym sie podzieliła bo mają juz 2 lata i sama ich nie zdąże wykorzystac, no ale niestety realia na to nie pozwalają. 😐 Moze za pare lat to się zmieni, oby. 👍

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...