Skocz do zawartości
Alexi

[indoor] 1x mimosa x orange punch || 3x Lemon Shining Silver Haze || 1x Critical - 1m2 + coco + LED

Rekomendowane odpowiedzi

@Alexi mi to nie wygląda na pleśń ale przeleć cały box od spodu przy łodygach czy nie ma białej pajęczyny. zobacz na glebe czy nie ma białego nalotu. W pleśni to gnije od środka topu i przeważnie dolne partie a dokładniej środkowe partie bą najbardziej narażone. Może jakaś choroba albo przesuszenie mi to na pleśń nie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed Przejrzalam boxa, różne topy od góry do dolu, nic nie widzę niepokojącego. To co wycięłam rano to patrzę, nie ma w środku żadnej pajęczynki, ani szarego... Nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pleśń i nie musi być żadnych pajęczyn.Nie pal tego czasem!PLEŚN TO GRZYB A GRZYB W PŁUCACH TO RAK! Ale do masła...Najpierw bym zamroził z innymi odpadami i jak się nazbiera...W sumie nie bym bo robie tak zawsze z odpadami.Musiałaś dotknąć topa.Mi tak zjadło główny szczyt w jednej roślinie w przeciągu nocy.Suchy na wiór top został.

@Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi rowniez nie wyglada to na plesn a mialem z nia stycznosc kilkukrotnie. Jak dla mnie brakuje tam bialego meszku

Screenshot_20231214-045944_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, WymiataczMega said:

@Alexi już na zdjęciu z wtorku ten szczyt tak wyglądał 

No tak, ale co to ma znaczyć? W tyle dni to by się pleśń chyba rozwinęła dosyć w tym czasie? On już wgl chyba od tamtej soboty był taki, po tym przesuszeniu.

 

@Lasir Noo właśnie, chyba lepiej nie ryzykować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezuuuu... Opitoliłam jeszcze tyle na wszelki wypadek, mam nadzieję, że to gówno nie nie rozprzestrzeni.. 

 

Co ja mam teraz już ścinkę robić czy co? A skąd mam wiedzieć moze inne już też są zainfekowane tylko jeszcze nie widać???

IMG20231215210805.jpg

 

IMG20231215210908.jpg 

poszło do śmieci 😭🥺🥺

Pokazałam tego topa współlokatorowi, mówię mu co i jak z tym, a on że dawaj to ja to wyszusze i Spale XD mowie nie pal tego bo jeszcze dostaniesz raka, a on swoje XDD 

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ścinka nic nie da.Musisz aptekarsko przejrzeć kwiatki.@Alexi  nie dotykając goła ręką oczywiście.Ja bym wentylacje usprawnił.

Pozdrów kolegę i sama tego nie pal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir JAK mam nie dotykac, jak ja już połowę tych kwarków dotknęłam, nie da się ich nie dotknąć. Jakieś rękawiczki muszę kupić .. Jak ja patrzalam, nic nie widać, na tym też nic nie było widać, jedynie po czym poznać mogę to po brązowych listkach, a to nie jest 100% pewne, bo przecież przesuszyłam wtedy, to trochę uschło.

 

A na innych nic nie ma podobnego jeszcze, ale cholera wie co będzie za tydzień. A tam jest serio przewiew fajny w boxie, na kwiatach wszystkie się prawie bujają, tylko teraz mam ok 56% wilgotności w pokoju, kurde, dehumidifier za słaby jednak mimo że tyle wody zbiera..

Chce ktoś odkupić ten dehumidifier za 100 euro? Dałam 145. Muszę kupić większy.

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz zostaje mieć nadzieje...@Alexi

Po tych usychających liściach też poznasz pleche.Jak nagle mokre widocznie się robią.Już za późno ale widać. 

Top w miejscu gdzie plesnieje miękki się robi...

Czasem własnie biały mech widać...

Jeśli mieszkasz w PL (nie pisz czy tak jest) to poprostu dobrze przewietrz pomieszczenie.Najlepiej jak temperatura zbiża się do zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Alexi  To szara pleśń, a z nią nie ma co igrać, jedne z najmocniejszych toksyn na planecie produkuje właśnie pleśń, jakie nazywane są mykotoksynami, a są konkretnie produktem przemian metabolicznych pleśni, palenie tego prowadzi między innymi do nowotworów, więc wszystko wycinaj, co jest zainfekowane i wyrzucaj na śmieci, nie pal tego, bo szkoda zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myko czyli grzyb 🙂 Są dobre i te gorsze.Bez myko nie ma roślin na planecie jak bez węgla i tlenu ale ten rodzaj lepiej omijać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co cały plant do wywalenia, I topy które są w pobliżu? Przecież ja tego nie odroznie co jest zainfekowane, a co nie, najbezpieczniej byłoby chyba całą uprawę zakończyć, wyrzucić tego plants zainfekowanego, a resztę już suszyć... Zamiast ryzykować że się to rozprzestrzeni, może już się rozprzestrzenilo i za tydzień wyjdzie.. 

 

EHHHHHH... W pizdu tyle kasy poszło, serca włożonego i czasu..

Może jakis środek fungicide kupić i popryskac wszystko do okoła?

Edytowane przez Alexi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Alexi Nie cały plant i wszystkie topy, wytnij tylko to, co zainfekowane. Tak bywa , widocznie stworzyłaś pleśni warunki, dlatego weszła, gdzie mogła. Usuń to, co jest nią zainfekowane, a resztę, jaka jest zdrowa zostaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tych topach też jest prawdopodobne że to jest to?? Nie są tutaj aż tak brązowe te liście, ale jednak są trochę..

IMG20231215230702.jpg

IMG20231215230658.jpg

Coś czuję że straty będą potężne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...