Skocz do zawartości
WBB

|Barney's Farm| 3xWhite Widow XXL + 1xGorilla Zkittlez 400W HPS, 3xGirl Scout Cookies 100W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Prepers napisał:

Termostat+ ten podgrzewacz i więcej problemów z temp nie będziesz miał, grzeje mi 1.44m2 w chwilę, a gorący jest tak że parzy.

Ja miałem ta testach ten mniejszy 80W i mi podnosił temp o 2-3 stopnie.

Jaką masz temp poza boxem? Wyciąg masz włączony?

Teraz sobie zrobiłem  z kabla 150W i grzeje trochę lepiej ale i tak nie da to rady zimą...

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Zaufaj mi, jak uszczelnisz boxa do tego niema chuja że będzie zimno podobno ma grzać 2.4m2 mi grzeje 1.44 i jest gitara , temp w pokoju się podnosi od Boksa, ale normalnie jak było ponad 20 na dworze tam był chłodek z 16/17, teraz by pizgalo jak chuj

@WBB to grzeje jak dobry kaloryfer na wodę, i po całej długości tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers no uszczelnienie czyli  obłożenie styropianem zmienia postać rzeczy.... testuje styropian na małym boxie i na razie średnio zadowolony jestem.

Ale masz tam wyciąg włączony? Bo to podstawowe pytanie... 😉

No i Ty tam automaty masz i świecisz pewnie im długo....

@Prepers a Ty zaufaj mi, że walka dopiero się zacznie jak temp na dworze spadnie w okolice zera 😉

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Grzeje jak lampa świeci, i jak mam otwarte namiot i coś robię to cały czas, wszystko się rozchodzi jak mocno grzeje, i jak szybko wyciąga ci powietrze z namiotu, jak będzie się wolniej nagrzewać powietrze w namiocie to będzie w nim pizgac. Uszczelnij dobrze boxa i weź ten podgrzewacz, a jak masz lek że nie starczy weź 240w , ale to chyba już mały pokój można tym ogrzać 

@WBB Jak zamknę namiot, mam licznik zużycia prądu, to chodzi z przerwami jak go termostat odpali 

@Prepers @WBB I nie zauważyłem jakoś zwiększonego zużycia prądu, a odpaliłem wentylatory dwa mieszające 

@WBB wiesz od czego to?

Screenshot_2023-10-25-09-01-08-582_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-10-25-09-01-13-551_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers u mnie pomieszczenia obok też grzane nie są więc zimą wokół boxa będzie 0-5 stopni.

Mi hpsy wystarczająco grzeją. Problem jest jak lampy gasną na 12h. Ja miałem brać ten co Ty grzejnik ale stwierdziłem, że zrobię samemu za 40pln a nie za 200pln bo i tak nie będę z niego zadowolony.

I chodzi też o to żeby zminimalizować zużycie prądu bo bez grzejnika jest już 620W.

19 minut temu, Prepers napisał:

wiesz od czego to?

 

Ciężko wyczuć... ja miałem podobnie jak przygrzałem trochę za mocno.

Zamiast termostatów ja używam smart gniazdek i termometrów bo mam większe możliwości na tym....

A i jeszcze jedno bo zapomniałem... Twój grzejnik u mnie się nie mieści... chyba, że po skosie przez namiot albo pionowo 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem zioło bo się skończyło na jakieś stare co miało być do wyrzucenia i wpadłem na genialny pomysł. Box obłożony styropianem działa jak piekarnik jeśli mu nie dopuszczać świeżego powietrza i nie wyciągać starego. Zrobiłbym perpetum mobile podłączając wylot z dużego do wlotu małego. Taki był zamysł to podłaczyć o ile mi się uda przepchnąć w dół rurami to gorące powietrze z wylotu....

Potrzebował bym jednak, że jak w jednym boxie światło gaśnie to w drugim się zapala. A w tej chwili oba namioty świecą od 18 i gasną o 6 rano. Da się to teraz zmienić jak już w obu namiotach kwitnie?

@Udyri @doominikmają taką wiedzę czy można, a jeśli można czy byłaby później możliwość odkręcenia tego jeśli pomysł nie wypali....?

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz swieże powietrze dać roślinie.Wg.mnie to ważniejsze niż dobre światło.Pomysł dobry w zamyśle na marginesie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.Ja bym symulację na pusto zrobił.Jak nie wyjdzie jak planowaleś to poczaruj z wlotami.Coś stworzysz napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@WBB Ty to masz rozkminy. Podoba mi się że się nie poddajesz i cały czas coś rozkminiasz. Jesteś uparty👊 Potrzeba matką wynalazków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16982539502695272337987662713039.thumb.jpg.59a5beedd7b066c999108a2119f8808f.jpg@Lasir ale do takiego testu potrzebuje co najmniej 24-48h.

To już w połowie działa bo tam mi zaciąga wentyl wyciągający, który leży na dachu dużego boxa powietrze ze swojego boxa i z małego też bo są połączone...

Nie wiem tylko jak to światło zmienić żeby się coś nie zdupcyło. Kiedys przesuwałem tylko godziny cały cykl o godzinę czy dwie ale tutaj nie mam pojęcia jak. Trzeba by jakoś przedłużyć dzień o 6 godzin żeby nocy nie ruszać...

 

@Pierr1947 no bo gdzieś już pisałem, że to jest wojna 🙂 U mnie 70% uprawy to jest walka o warunki 🙂

A nie może być lipy bo rachunku za prąd nie da się anulować.

ps. A wloty w boxach powinny byś w kształcie takiej przesłony jak w aparatach... takie "rozszerzające się kółeczko" i oczywiście elektroniczne i z wifi. 😉

15 minut temu, Pierr1947 napisał:

Potrzeba matką wynalazków

A moje drugie ulubione powiedzenie to Cel uświęca środki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się chwali - pomysłowość 🙂

@WBB miałem na myśli test czy wogóle zadziała nie czy warunki ustawisz.Ale to było chwile temu a Ty już to masz i działa :))) Rośliny się odwdzięczą za troskę 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...