Skocz do zawartości
WBB

|Barney's Farm| 3xWhite Widow XXL + 1xGorilla Zkittlez 400W HPS, 3xGirl Scout Cookies 100W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Z doświadczenia wiem że jak masz kabel grzewczy /mate na spodzie to będą szybko boki doniczek przesychac i spod szczególnie. Pomyśl albo zainteresuj się podlewaniem do podstawek. Podstawą jest na pewno lanie tylko po brzegu/rancie donicy. No i fajnie puchną 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... jeszcze jedno @Zielone krainy Bloom i Bioheaven się kończy, będzie trzeba raczej kupić? Może Blooma 0,5 zamiast 250ml, Heaven za drogi więc tylko 250 🙂

Teraz, grolsch3 napisał:

Z doświadczenia wiem że jak masz kabel grzewczy /mate na spodzie to będą szybko boki doniczek przesychac i spod szczególnie. Pomyśl albo zainteresuj się podlewaniem do podstawek. Podstawą jest na pewno lanie tylko po brzegu/rancie donicy. No i fajnie puchną 😉

Tak, grzejnik na pewno suszy trochę. Ale on chodzi mniej więcej w sumie 5 godzin w ciągu 12 godzin ciemni... od 16-20 stopni się włącza/wyłącza.

A ostatnio leję trochę na odpierdol.... taką 1,5l butlę na 3-4 razy. Leję przy łodydze żeby się rozpłynęło po całej powierzchni donicy i pauza, za kilka minut kolejny wlew.

Nie mam dostępu żeby inaczej lać a wyciągać mi się ich do podlewania nie chce. Takie prawidłowe podlewanie mają od święta robione.

A podstawek nie mam... wczoraj nawet patrzyłem czy bym jakieś tam zmieścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB Jak się kończy to tak, bloom na pewno, bo to podstawka na kwitnienie, a stymulator to już drugorzędna sprawa, jaka nie jest konieczna , teoretycznie wystarczyłoby pk 13/14, jakie jest tańsze, ale jak chcesz większego efektu to stymulator się przydaje, ja sam stosuje stymulatory od Plagron royal sugar i green sensation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zielone krainy napisał:

@WBB Jak się kończy to tak, bloom na pewno, bo to podstawka na kwitnienie, a stymulator to już drugorzędna sprawa, jaka nie jest konieczna , teoretycznie wystarczyłoby pk 13/14, jakie jest tańsze, ale jak chcesz większego efektu to stymulator się przydaje, ja sam stosuje stymulatory od Plagron royal sugar i green sensation.

No i muszę dopytać... stymulator to TopMax (tego mam całą butlę)? BioHeaven to też stymulator? A czym się różni stymulator od enzymów? Bo myślałem, że ten heaven do enzym 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB Jak topMax tak i BioHeaven to stymulatory kwitnienia, ale każdy daje coś innego roślinie, topmax powoduje szybszy podział komórek w fazie kwitnienia i wzmaga produkcje cukrów, a także chroni kwiatostan przed pleśnią, a bioHeaven zwiększa przyswajalność substancji odżywczych i pomaga usunąć roślinie toksyny. Enzymy jak np. Cannanyzm od Canny, wspomagają rozkład celulozy i stymulują rozwój mikroorganizmów, co zapobiega problemom związanym z gniciem i pleśnią, a tym samym wpływają korzystnie na układ korzeniowy rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy w takim razie nie mam żadnego enzymu ani boostera jak to niektórzy mówią?

BioBizz nie ma w swojej palecie żadnego PK... czy TopMax to taki ich PK?

Przyglądałem się składowi kiedyś i takie wnioski chyba wyciągnąłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB Biobizz ma owszem trochę inne produkty, nie widziałem tam pk 13/14 ani odpowiednika enzymów, jak u Plagron czy u Cannny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB  To nie jest tak, że jeden produkt na czymś w 100% zaważa, ale ich połączenie w odpowiednich proporcjach dla każdego etapu rozwoju rośliny robi końcową robotę. Zależy ile chcesz wydać monet ze skarbonki, jak chcesz tanio to kup pk 13/14 od Plagron i enzymy od Canny, a jak chcesz drożej to kup od Plagron stymulator Green sensation, ona ma w sobie i pk i enzymy i stymulanty połączone ze sobą na fazę kwitnienia, a to on u mnie na kwitnieniu robi dużą robotę, owszem nie sam w sobie, ale duży procent rozmiaru kwiatostanów to jego wpływ, bo skutecznie uzupełnia podstawki, co mocno wpływa na puchnięcie topów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy te PK niby mam... tego bloombastica. A ten Green sensation mógłby być zamiast BioHeavena? Cena taka sama tylko, że 100ml tylko. Wystarczy to na 4 a nawet 7 roślin?

Czy lepiej jakby był BioHeaven i Green Sensation razem?

A i nie mam miernika.... nie wiem czy to ważne.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WBB napisał:

Leję przy łodydze żeby się rozpłynęło po całej powierzchni donicy i pauza, za kilka minut kolejny wlew.

To tak nie działa :) jakbyś właśnie wlewał przy rancie to rozchodziło by się po donicy.

Co do biobizz enzymy masz w algamic, aloevera,w bioheaven też spotkasz. Tylko my tu mówimy o innych stężeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 no właśnie nie mam nic z tych wymienionych. Raz kiedyś miałem ActiVera.

A czemu to tak nie działa to podlewanie? Powinno dążyć do wyrównania wilgotności mniej więcej w całej objętości donicy....? Staram się żeby dołem nie wyleciało za dużo. Jak troszkę wyleci to czekam i po chwili wciągnie spowrotem.

Tak sobie to wymyśliłem, ale może faktycznie nie do końca jest jak sobie myślę 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ja i tak bardziej polecam algamic, to jedyne co stosuje w postaci płynnej oprócz fermentów.

Nie wiem kto ma rację, ale wiem że każda roślina która posiada liście i korzeń to rozrasta go na szerokość korony, ciut więcej a tak to w dół ile wlezie. Więc podlewasz pod łodygę czyli dostaje wody, przeżyje, ma co pić. W plastiku dodatkowo może brzegi tak szybko nie wysychają, ale przy kablu w ich obecności nie byłby tego pewien już. Myślę że stan liści z dołu to właśnie efekt suszy na bokach donic 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 kurde no. To będę musiał podlewać jednak inaczej i może mniej a częściej. Muszę sobie zrobić psikawkę 🙂 Już niedawno obczajałem butelkę taką z dziubkiem jak gówniarze piją ale za małe pojemności 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 racja... o opryskiwaczu nie pomyślałem 🙂 Mam ale taki 1l i bez lancy. Ciekawe czy lanca się nie zatka od nawozów... no i żebym nie musiał lać 2h wszystkich 

może następna uprawa... zobaczy się 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy czyli te Green Sensation i BioBloom? Kurde muszę to przemyśleć.... TopMaxa mam całą 250ml butelkę

Jeszcze się zastanawiam nad LeafCoat bo później będę płakał, że mogłem kupić jak plecha wejdzie.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, WBB napisał:

@Lady Greentakie są moje liście.... ale wentyl nowy tym razem sprawny.

@WBB widze ze dawales i dajesz swoim duzo więcej i większe dawki niz ja moim, wiec nic dziwnego ze u mnie w takim tempie to idzie... Bede musiala chyba juz zacząć rozrabiać odżywki dla każdej z osobna... 

Moj tez śmiga, niech nam służą jak najdłuzej. 👍

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...