Skocz do zawartości
WBB

|Barney's Farm| 3xWhite Widow XXL + 1xGorilla Zkittlez 400W HPS, 3xGirl Scout Cookies 100W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Box: 80x80x140, Lampa: Lumatek 250/400W żarówka Osram HPS 400W Plantastar. Odbłyśnik Adjust-A-Wings Medium.

Ziemia: BioBizz AllMix. 4xDonice 10L

Wentylacja: Mixed-Flo 125 EU-V 220/280 mh3 fi 125, wloty pasywne albo podłączona rura z wyciągu mniejszego namiotu.

Nasiona: 3xWhite Widow XXL + 1xGorilla Zkittlez z Barney's Farm

 

Box: 40x60x80, Lampa: 100W HPS jakis Noname

Ziemia: BioBizz AllMix. 3xDonice 5L

Wentylacja: AxialFlo 125 Turbo na wyciągu, wloty pasywne

Nasiona: 3xGirl Scout Cookies

 

Nawozy: BioBizz BioGrow, TopMax, Bloom, BioHeaven, CalMag, RootJuice.... Bloombastic PK 8/12.

 

Zobaczymy co to wyjdzie bo wymyśliłem sobie takie combo... z jednego namiotu rury do drugiego itp 🙂

 

Wczoraj wyszło 7/7 nasion, świeci już 250W 18/6... zobaczymy czy wszystkie przeżyją i pewnie dzisiaj wlecą do plastikowych kubków.

 

PXL_20230901_195923974.thumb.jpg.5aca27fcb7445b92cbffbc38ceeb4a5d.jpg

PXL_20230902_201205651.thumb.jpg.eb2eaad5ee0c98badd78f7aa2f4a62fd.jpg

Tym razem ma być króciutki weg, treningi chciałbym FIM bo jeszcze tego nie próbowałem i nie wiem jak. Może będzie mniej roboty niż przy LST a w tym małym namiocie muszą być extremalnie niskie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po fimie daj minimum tydzień odpoczynku a dopiero przełącz. Dałbym nawet 2tyg. Każda cięta roślina będzie rozkraczona, nie powinna wystrzelić zbytnio w górę. Jak za szybko przełączysz to będą karakany. Powodzenia 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 będę zadawał pytania niegodne rangi Mistrza konopnego 🙂

Bo to nie jedno a kilka cięć tych szczytów się robi? Poprzedni weg był 34 dni i teraz chciałbym go skrócić maksymalnie jak się da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB pierdol rangi, kto nie próbował to skąd ma wiedzieć. Z zasady to nie pamiętam po którym piętrze, ja po prostu jak widzę że roslina jest rozwinięta to tnę nie całą 'głowę' szczytu, nie ucinam łodygi, tylko mniej więcej 2/3 tego szczytu -nowego odrostu. Mozesz po prostu dać jej się rozwinąć i uciąć łodygę (nie wiem jak fachowo się to nazywa żeby nie szły 2 główne odrosty tylko więcej). Cięcie łodygi nazywam topingiem albo wujkiem benem, a cięcie 2/3 szczytu fimem. Są tu dobre poradniki, cały internet stoi otworem. Ale i tak do tego trzeba nabrać wprawy (fim). Więc nie ma co załamywać rąk, tylko ćwiczyć i uczyć sie na swoich błędach 😉 fim czy topping na minimum 4 szczyty to raczej wyjdzie weg dłuższy niż krótszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 powinienem zacząć od zadania innego pytania.... to co i jak żeby roślina była niska a miała krótki weg?

Mogą być też inny trening w małym a inny w dużym namiocie....

ps.. a mi się wogóle topping z fim pomieszał... że to jest to samo 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, WBB napisał:

powinienem zacząć od zadania innego pytania.... to co i jak żeby roślina była niska a miała krótki weg?

Niska roślina = mało plonu. Chyba najlepiej cięcie szczytu na lodydze, topping. I wiązanie na sznurki żeby szła na boki, nie w górę. Ale ja bym robił na 4 szczyty, 2 to szkoda i czasu i prądu. Ja tak to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, grolsch3 napisał:

Niska roślina = mało plonu. Chyba najlepiej cięcie szczytu na lodydze, topping. I wiązanie na sznurki żeby szła na boki, nie w górę. Ale ja bym robił na 4 szczyty, 2 to szkoda i czasu i prądu. Ja tak to widzę.

No to pierwsze koty za płoty... zrobimy ten topping. Ale i tak będę musiał pytać co i jak żeby nie przegapić momentu 🙂

Właśnie się szybko szkolę w robocie na temat toppingu na yt 🙂

Czy przy tym toppingu potrzebuję jakiś magiczny specyfik do podlewania, zraszania? Bo typ psika widzę jakimś boosterem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezuuuuu.... wyłączyłem sobie zdalnie wyciąg jak zgasła lampa i nie wlaczałem no bo co tam 250W może narobić. Mam nadzieję, że 37 stopni niecałą godzinę było.... Wyszło 7/7 sztuk.

16940224074941040195848458622351.thumb.jpg.c82d13fdd0f65959003ccb556bb2ccb6.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy hps chyba wyłączanie wentyla nie wchodzi w grę, nawet przy ledach bez potencjometru raczej ciężko bez wentyla, ale tu jeszcze jako tako sama fizyka wyciągnie gorące powietrze górą przy otwartym wylocie

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Mr.Green napisał:

@WBB 1400 za pół roku to nie jest tak źle 

Ale na początku roku był jeszcze jeden za chyba 1000 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB mi też ostatnio wyszło ok 1600za pół roku, ale w tym grzanie wody,box,Klimą...teraz mam panele i zobaczę jak to wyjdzie, zawsze te 10godz jak jest słońce darmowynprad mam 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...