Skocz do zawartości
WBB

|Barney's Farm| 3xWhite Widow XXL + 1xGorilla Zkittlez 400W HPS, 3xGirl Scout Cookies 100W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe co tak liścia ściorało... aż dziurę widać 🙂

I takie zdeformowane niektore inne liście. Może przez to gotowanie na samym początku jak lampa nie gasła..

691433949_PXL_20230920_1901177922.thumb.jpg.9bfa570f119f1f0776d02a82ddca48c8.jpg

U dwóch już mam zdaje się 5 pięter i 6 zaczyna wychodzić. U reszty są 4 piętra, 5 wychodzi...

Jakoś między 5-6 brać się za topping pisują...

PXL_20230920_190321253.thumb.jpg.eafef53db933b62d10568281864011d2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WBB napisał:

przelałem i czekałem aż wyschną

I wtedy na pewno miałeś ten piekarnik. Albo mechaniczne, albo wilgotność za duża /mała lub właśnie za gorąco. Pewnie wilgotność i temperatura to zrobiły 😉 trochę za małe odstępy między wezłami. Jak chcesz ciachać i dostają tyle światła że się nie wyciągają za bardzo to mogą Ci nie wyrosnąć za wysokie szczyty. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 mysisz chyba rozwinąć swą myśl co do tego ciachania.... Myślałem, że te odstępy między węzłami lepiej jak są właśnie mniejsze. Ostatnim razem były duże i szukałem powodów tego... ale nie znalazłem. Co i jak byś tu u mnie poprawił itd?

A ten piekarnik to miały w pierwszy dzień jak w docelowe doniczki trafiły i właczyłem z 250 na 400W. Bo teraz jak czasami podbija do 29-31 to uznaję za normę 🙂

Te 3 w mniejszych donicach dobrze jakby były małe bo docelowo miały trafić do drugiego namiotu wysokiego na 80cm. Teraz to wygląda, że całość pójdzie w tym ale za miesiąc będę się wkurwiał, że miejsca mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ja prawie zawsze popełniam grzech za mocnej lampy kiedy nie trzeba i nie wyciągają mi się tak do góry jakbym chciał. Dodatkowo każdemu cięciu zawsze towarzyszy mniejszy przyrost wertykalny, więc jak ma rosnąć np do 100 cm to raczej nie urośnie roślina pod te wysokość jeśli zostanie cięta łodyga. To miałem na myśli, abyś zbyt dużym światłem jej nie zsałacił. A dodatkowo przyjdzie mniejszy przyrost po cięciu🙂

1 godzinę temu, WBB napisał:

Ostatnim razem były duże i szukałem powodów tego

Jak się nie mylę wtedy nie robiłeś fim/topping. Pewnie dlatego :)

Tu nie ma co poprawiać, tylko reagować jak roślina rośnie i się rozwija. Jakie pokazuje sygnały, do tego musisz dołożyć to czego od niej oczekujesz. Sam Ci nie powiem, cały czas szukam u siebie. Poznać swój setup i powtarzać co grow. A z tyłu głowy mieć że każda pani to inny gen i może być różnie. Wtedy obserwacja rośliny jest niezbędna 👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 ano właśnie zapomniałem, że to sałacenie może być zamiast dużych międzywęzłów 🙂

Ja jestem daleko za Tobą w wiedzy więc podglądam problemy innych i lekarstwa na nie. Żeby się nie kompromitować rad staram się nie cisnąć innym bo nie jestem na tyle mocny 🙂

 

No wtedy nie ciąłem tylko naginałem. A lampy już niżej nie daję ze względu na temp. Jest jakieś 50-60cm nad roślinami.... ale muszę z ciekawości zmierzyć dokładnie.

 

A jakie jest Twoje zdanie..... męczył byś te 7 donic w jednym boxie czy 3 sztuki wywalił do mniejszego? Wolałbym je w jednym trzymać bo dostawienie drugiego to jeszcze więcej problemów wiem, że będzie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB odstęp między węzłami to często zależy jaka odmiana. Jedne rosną ciaśniej inne bardziej rozległe. Do tego genetyka.. zawsze ta genetyka..

@grolsch3 jAK robiłem mainline to np. Nie odnosiłem wrażenia że one nie osiągnęły swój potencjał wzrostu. Nie wiem czy to też się liczy jak przy topingu. Ja ciąłem nad pierwszym odrostem 😛 a i tak miały ponad metr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, WBB napisał:

męczył byś te 7 donic w jednym boxie czy 3 sztuki wywalił do mniejszego?

Męczył bym w jednym :) @Mr.Green no właśnie chciałbym nauczyć się raz na zawsze jak dobrze uciąć żeby były wysokie a nie karłowate 😂 ale to i oświetlenie i ogólnie wszystko na to wpływa. Więc cały czas się uczę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zostaje nam się męczyć testowaniem a jak nie wyjdzie to zwalić winę na genetykę albo na Tuska 🙂

Ja już nie potrzebuję pokoju do uprawy.. jak potrzebuję halę i w niej 100 roślin do obserwacji 🙂

I nie wiem czy dzisiaj o 20 ciąć je wszystkie czy jak bo jak spierdolę coś to wszystkie na raz.... a tu już nie popuszczę drutów jak w przypadku LST 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 no muszę dać radę. Jak brat ostatnim razem przyprowadził swojego ziomka (nie będę się rozpisywał po co) to tamten zamiast rad same pochwały zaczął walić. 

Brat stwierdził, że on się już nie wpierdala... ja tu jestem kierownikiem 🙂

Wykminiłem z gadki, że koleś rozdaje ziomkom swoim sprzęt i ci mu hodują. Przywiózł mi HPS ale jak zobaczył mojego zabrał swojego spowrotem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 tego FIM to jeszcze nie bardzo rozumiem.... widziałem jak upierdzielają pół krzaka.

Teraz zerkałem o co w tym mainlinningu chodzi.

A jak upierdzielić takie pół rośliny przy FIM to ta górę można jako klona ukorzeniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB wszystko się da. Gdzieś tylko spotkałem się z opinią że główny pęd jest najtrudniej ukorzenić. Ja zawsze biorę z dołu jak podrosną na indukcji /przed. Z tego względu że i tak na flo bym to wyciął przy czyszczeniu dołów 🤷🏻‍♂️ fim nie musisz ucinać pół krzaka. Teraz już też zrobisz fim. Poćwicz na każdej, najwyżej wyjdzie topping. A jak Ci się coś uda to zawsze jeden czy dwa więcej gałązek się pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...