Skocz do zawartości
WBB

|Barney's Farm| 3xWhite Widow XXL + 1xGorilla Zkittlez 400W HPS, 3xGirl Scout Cookies 100W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@WBB Plagron Green sensation tani nie jest, ale moim zdanirem jest wart swojej ceny. Topmax to coś innego niż green sensation, on bardziej przypomina Plagron royal sugar, czyli cukry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB topmax walę od początku kwitnienia a green Sensation daję na koniec. Heaven jak masz to też możesz ładować ja daję od środka kwitnienia w małych dawkach 1,2ml i pod koniec 4,5ml

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Zielone krainy napisał:

@WBB Plagron Green sensation tani nie jest, ale moim zdanirem jest wart swojej ceny. Topmax to coś innego niż green sensation, on bardziej przypomina Plagron royal sugar, czyli cukry. 

No rozumiem. Ale Blooma przy Green Sensation też powinienem mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WBB napisał:

Ciekawe czy lanca się nie zatka od nawozów

Podlewam wodą, bardziej jak wpadnie jakaś nieczystość. Ale wtedy ściągam głowice z końca lancy, puszczam wodę czyli czyszczę wylot i po problemie.

 

1 godzinę temu, WBB napisał:

no i żebym nie musiał lać 2h wszystkich 

Nie ma nic lepszego dla roślin i ich korzeni niż stopniowe podlewanie. Opryskuje kilka sekund jeden growbag, przeskakuje do kolejnych. Tak kilka rund. I tak schodzi mi na całość z 30min, ale widzę po materiale bo podlewam po rancie jak ładnie woda dostaje się na dół i ładnie obejmuje wilgotność cały obszar donicy 😉

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB Tak, bloom to podstawka na kwitnienie, a green sensation to stymulator kwitnienia, jaki zawiera w sobie pk i enzymy, cukry też ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie żółknięcie liści dalej postępuje. Dzisiaj przyjedzie GreenSensation to od razu będzie polane.

Jedna WhiteWidow wysawała mi się, że przestała rosnąć, topy w miejscu stanęły. Wczoraj przyglądałem się włosom i na niej tych włosów nie ma a te co były stały się brązowe i cieniutkie jak niteczki. A ona najszybciej i najmocniej szroniła. @Zielone krainyjakieś sugestie?

Pierwsza fotka to Gorilla, ten jest mocno włochaty, druga fotka jeden z Widowów i trzecia fotka to ten co nie chce puchnąć:

PXL_20231119_195754689.thumb.jpg.f1a3dea8f350651dd2c5c520d4a0ebe8.jpg

PXL_20231119_195803121.thumb.jpg.2936edf40f528c7c9d67566190645c6a.jpg

PXL_20231119_195819751.thumb.jpg.2756f8f7c766fb78422a4a8b45d8183f.jpg

W doniczki trzeba wejść więc przywołamy @grolsch3🙂

Chyba miałeś rację z tym grzejnikiem i dlatego nie mogę się wstrzelić z podlewaniem. Zrobiłem 2 dni testów bez grzania i ziemia nie wyschła tak jak do tej pory wysychała dosyć szybko.

Muszę wybrać mniejsze zło ale nie wiem, którą drogą pójść. Jeśli grzejnika nie używam to temp w ciągu nocy w małym namiocie jest 12-14 stopni. Czy to nie będzie trochę mało? Jak grzeję to temp utrzymuję między 16 a 20 stopni ale donice są wtedy podgrzewane...

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB pokaż całe rośliny i te żółknięcia. Najlepiej z tych dwoch namiotów.

Co do grzania i mniejszego zła. Mam gorzej niż Ty bo u mnie w materiale siedzą a nie plastiku. Jeszcze szybciej wysycha. Robię opryski materiału dookoła (donic) no i normalnie podlewam czy to z góry czy do podstawki. Nie rezygnuj z grzania. Na flo coraz niższe wartości w nocy i roślina będzie się wybawiać po lisicach. Przynajmniej powinna. Wtedy będziesz wiedział że między dniem i nocą jest optymalnie. Raczej nie zalecam poniżej 13-14 w nocy schodzić, chyba że przed samą ścinka. Lepiej oszroni. Ja ogólnie świece w nocy a w dzień jest noc. Tak mi lepiej zapanować nad tymi wahaniami. Jak jest zimna noc gdzie ja mam dzień to daje wyżej termostat żeby grzało mocniej. Jak jest w miarę ok w dniu czyli mojej nocy to czasami odłączam grzanie. Potrafi mi spaść wtedy temp do tych 13 stopni. Wskakuje na dniu do około 22 i wtedy się fajnie powinny wybarwic. Donice obracam, jak mi się przypomni, Ty u siebie jesteś klika razy za dzień. Ogarnij sobie mniej więcej (chodzi o rownomiernosc) system ręcznego obracania donic bo te co nie mają (boki donic) kabla obok siebie i są w pobliżu ścian boxa wolniej wyschną niż te strony donic co są bliżej kabla. Częściej podlewam. Nie mam innego złotego środka 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 ja jestem przy nich tylko raz dziennie pod wieczór. Też mam noc w namiocie jak jest dzień na dworze. Tzn w tym dużym bo w małym na odwrót. A to po to żeby odzyskiwać ciepło i dmuchać w namiot, w którym akurat nie świeci lampa. Normalnie rekuperator 🙂

Fotki wieczorkiem o ile telefonu mi nikt nie skroi. To zaraz włączam z powrotem programy grzania. Będę chyba robił takie mniejsze "międzypodlewania". A i moje testy były jak na dworze było lekko poniżej zera. Ciekaw jestem jak będzie przy -15 na dworze.

34 minuty temu, Pablo 1988 napisał:

Dobre bobsztyle się tworzą będzie palone kiedy masz zamiar zbierac ?;)

obawiam się, że do świąt mogę nie zdążyć... a zamiar był do świąt się wyrobić.

W sumie około miesiąca do końca to chyba dzisiaj przełączę HPS w tryb SuperLumen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, WBB napisał:

A to po to żeby odzyskiwać ciepło i dmuchać w namiot, w którym akurat nie świeci lampa. Normalnie rekuperator 🙂

I o to chodzi, trzeba myśleć i to robisz, więc teraz musisz obserwować, zapisywać czy jak tam u Ciebie z pamięcią 😉😂

 

6 minut temu, WBB napisał:

ja jestem przy nich tylko raz dziennie pod wieczór.

To i tak częściej niż ja 😁 myślałem że z domu nadajesz ale widzę że oboje mamy nudy w robocie 😂

Testuj bo inaczej tego nie ugryziesz. Czy o to temp czy samo podlewanie.

Zanim wrzucisz foty, podajesz jeszcze bloom z biobizz? Co każde podlanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, grolsch3 napisał:

widzę że oboje mamy nudy w robocie

ja sobie 2 pulpity w robocie zrobiłem, przełączane ze skrótów klawiszowych 🙂

Z pamięcią u mnie różnie. Jakby były węgorze to trochę gorzej 🙂

Leję ostro bloom, ostatnie 3 podlanie pod rząd były z wszystkim co mam. W sobotę była przerwa od nawozów i była tylko Pandora + CalMag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ja chyba bym odpuścił już ten bloom i przeszedł na pk po prostu. Na pewno nie chyba. Bardzo prawdopodobne że za dużo azotu dostała w tych 3 podlaniach jak na tym etapie flo do tego na jakim etapie flo są. One teraz powinny już za masę się brać, puchnąć. Nie formować. W bloom jest coś pod 4% azotu i to łatwo dostępnego dla roślin. Biobloombastic bo wiem że pisałeś że jest na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 właśnie jest w drodze pół litra tego Blooma jeszcze 🙂 Ja im mało grow dawałem na początku i przy tych ostatnich podlaniach tez go dostały... 1ml/L. Bloombastic już też daję a dzisiaj razem z Bloom przyjedzie Greensensation i Pandora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB  Co do grzejnika to tak, jak ci mówiłem w okolicach doniczek zawsze źródło ciepła będzie stanowiło problem, bo wpływa na parowanie wody. Jak chodzi o wolniejszy rozwój rośliny to się nie przejmuj, coś mogło ją zestresować i zwolniła, ale wróci na tory, różnica też nie jest , jakaś ogromna. Ja miałem tak z Acapulco gold, że jedna względem drugiej zwolniła, tutaj też ulokowanie może mieć znaczenie, że jest trochę gorzej doświetlona. Jak chodzi o poziom azotu to kolorystycznie wyglądają podobnie, więc azot raczej jej nie blokuje w kwestii przyswajania innych pierwiastków. Poczekaj na spokojnie, czasami tak już jest, że jakaś roślina także ze względu na jej genetykę zwolni w pewnym momencie w stosunku do pozostałych. Green sensation jak przyjdzie możesz zacząć podawać, wtedy dostaną dodatkowy bodziec do kwitnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy no Ty pierwszy o problemie przy grzejniku pisałeś.... Na razie staram się nie panikować bo wiem, że może jeszcze wystartuje. Trochę się tylko powkuriwam jak żółknięcie będzie postępować bo mi wiatrakowych braknie za chwilę 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB Jak od dołu żółknie zjadając wiatraki to znaczy, że woła o więcej azotu, jakiego nie mając dostatecznie dużo w ziemi to zjada jego magazyny, jakimi są spody i wiatrakowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB Pokaż zdjęcie, jak to wygląda.

Tylko bez światła HPSu , bo ciężko będzie ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WBB napisał:

właśnie jest w drodze pół litra tego Blooma jeszcze 🙂 Ja im mało grow dawałem na początku i przy tych ostatnich podlaniach tez go dostały... 1ml/L.

No ale czy w grow czy w bloom to zawsze ten azot podawałeś. Ta na ostatnim zdjęciu ma bardzo dużo brązowych pistli, choćby w porównaniu do tej z pierwszego zdjęcia. Trochę też zaostrzone masz te końcówki liści. Jak widzisz stopowanie w puchnieciu to żółte liście z dołu mogą być z niedoboru potasu. Zobaczymy po zdjęciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...