Skocz do zawartości
michu

Pierwszy raz Auto. Gorilla cokies, mandarine xl, jack herer

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny co mogę z tym zrobić? Lac dalej wode czysta wode ? Dostała już 4 razy pod rząd.  

@Bob drzewny wyczytałem że wapn może mieć takie objawy przez zbyt dużo azotu.   Tylko ze calmag bez azotu mam tylko od biobiz. Można zastosować bio jak lałem same minerlane ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu lej jej nawozy pod kwitnienie czyli PK, ale jeżeli jest tam azot to odpuść, lej sama wodę i możesz raz dodać calmagu od biobizza 0.8ml/L i obserwuj. Niżej lampa też pozwoli szybciej przezrec azot, więcej nic nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny w pk nie ma azotu 

Ale w overdrive już jest . Wiec poleci pk 

A co do tego calmag od biobizz nie spieprzy mi to wszystkiego jak naleje raz bio? 

Pobawię się jeszcze ta lampa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu Z reguły nie miesza się mineralnych z Bio, ale działa to negatywnie bardziej od drugiej strony, czyli jak startujemy z bio to nie dajemy minerału, a jak startujemy z minerałem, to wydaję mi się, że nie będzie to miało jakiegoś super negatywnego wpływu jak damy troszkę Bio.
Bio to żyjące stworzonka, więc minerałem łatwo je wytłuc, a jak dodamy stworzonka do minerału, to po prostu zdecydowanie mniej ich przeżyje ale nie wpłynie to na uprawę, a raczej na skuteczność nawozu który dodaliśmy 😛 Taka rozkmina z mojej strony ^^.

P.S mają zdecydowanie za dużo azotu. Ja bym go totalnie odpuścił i lał samą wodę z calmagiem + coś na kwitnienie i obserwowałbym liście.
W stosunku co drugie podlanie jedzonko.

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki to zaryzykuje . Bo nic innego nie mam bez azotu.. a zawierające wapn . 

A co do tego nadmiaru azotu .. jedna tylko tak ma i nie dostała azotu od 32 dnia . Nie wiem dlaczego to z niej nie schodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko z nią okej ? 

Liscie od żyłek jasne w środku ciemniejsze 

Czy to jakiś niedobór.  

Dostaal calmag 0.5ml 1.5ml big bud 1.5ml bud candy . 3 dni temu teraz polecicla czysta woda 

20230826_163743.jpg

20230826_163738.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 59.  

Panienki świeżo podlane .

Gorilla calmag biobizz 0.8ml 1l

Jack calmag biobizz 0.8ml 1l 

Mandrine Pk13/14 0.5ml 1l

Tak ten bajzel wygląda na moje to one bardzo powoli puchna .. ktoś może doradzić czemu ? 

Gorilla to ta na jaśniejsza chyba będzie się domagać odrobiny azotu. 

Warunki widać na zdj 

Lampa na 80% 33cm od szczytów.  

W rzeczywistości topki są większe niż na zdjęciach . Największe ma jack może nie widać ślę są dość duże jak np jajka kurze haha. 

Fajnie to wszytko pachnie dużo szronu nawet na na lodygach.  No ale .. nie są to topki który bym chciał mieć hahah liczę że jeszcze troszkę masy nabiorą.  Mają jeszcze 18 dni .

Piona 

20230828_162952.jpg

20230828_162941.jpg

20230828_162936.jpg

20230828_162932.jpg

20230828_162753.jpg

20230828_162730.jpg

20230828_162723.jpg

20230828_162634.jpg

20230828_162719.jpg

20230828_162711.jpg

Edytowane przez michu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdy krzak jest nabity azotem na flo, to produkuje luźne i małe topy. Lepiej żeby kilka liści pobladlo od niedoboru niż przedawkowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu Jerzy dobrze mówi, azot stopuje mocno puchnięcie topów. Ja osobiście bym dał niżej lampę albo dał więcej mocy, ani nie masz spalonych końcówek światłem, ani nie ma stresu cieplnego, ani nie są żółte liście, ani nie stercza liście. Krzyczą o więcej światła

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jerzy przy nastpwnym podlewniu przelać je trochę żeby wypłukać ten azot ? Bo tak jak pisałem nie dawałem im azotu już dłuższy czas. A one nadal ciemne ..

@Bob drzewny dobra podkręcę lampę bo regulacji nie mam za bardzo przez trytyki haha .  Lampa na 85% zobaczę co będzie się działo 

Edytowane przez michu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu ale może w jakiś innych składnikach masz azot w nawozie bądź pH ziemi jest za wysokie by azot strawić bo najlepiej 5,8/6.2 wyższe do potasu i fosforu 6,4/6,8 

dajesz im jakieś enzymy ?

sprawdzaj ziemie co podlanie co wypływa jakie EC i jakie PH bo to jest ważne  a mniej więcej widzisz ile ma jedzenia 

a znów jedna jest za jasna powinna dostać już azot wapń i magnez 

 

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako w tym co podlewałem na flo nie ma azotu ' big bud ,bud candy,  Pk13/14 ' bynajmniej ja sie nie doczytalem na opakowaniu. 

ph na poacQtku trzymalem 6.0-6.2 

teraz na flo czy to woda czy woda z odżywkami ph trzymam 6.5 . 

Podlac woda z ph 6.0 i zaczną wyjadać azot ? 

Ph tego co wypłynęło mierzyłem było 6.6 ale to parę tygodni temu . 

Ec mierzyłem ' jest stronę dalej kub dwie' to chłopaki mówili żeby tak nie mierzyć 

Co do jasnej panienki wczoraj dostała calmag od biobizz bez azotu . Bo od An ma 4% więc nie chciałem przesadzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta na jaśniejsza panienka robi się bardzo żółta.. vo robić? 

Podać cos z azotem ? 

Czy problemem nie jest azot ? 

Zdjęcia nie oddają tego alr jest bardzo żółta tak z dnia na dzień. 

20230829_154800.jpg

20230829_154755.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...