Skocz do zawartości
michu

Pierwszy raz Auto. Gorilla cokies, mandarine xl, jack herer

Rekomendowane odpowiedzi

@michu skierowane są w jedną stronę, więc albo coś im przerywało ciemnię albo za mało światła. Kolory dobre. Co do CO2, to jeśli mało przebywasz w pomieszczeniu i okno jest otwarte, to mała bimbrownia nie da rady Ci wysycić pomieszczenia za bardzo dwutlenkiem węgla, ale coś tam podbije zawsze. Chociaż też zależy co masz na myśli mówiąc małą bimbrownię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny co do tego że są wygięte w jedną stronę.. nie jesto to czasem spowodowane moim lst ? Noe byly w sumie nanpolowe doniczki " co widac na poprzednich postach " 

a mala bimbrownia to : 400g cukru ,10gdrozczy, lyzeczka sody , 1l wody . 

Zassze mogę dołożyć druga . Jeśli ma to sens . Cukier drogi xd . Piona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny lampę dałem na 70% zobaczę co będzie się dalej działo .

spróbuję ci to jakos przybliżyć hah 

Pomieszczenie jest nie użytkowane praktycznie wcale. Cały czas zamknięte.    Jestem tam raz na dzień może 10 min . 

Okno jest uchylone moze z 5cm "dachowe" żeby wpadło świeże powietrze bo w innym wypadku temperaturę w boksie ma pod 30stp. Wymiany ppwoetrza nie ma " przeciągu "  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema . 

Panowie pytanie mam . 

Czy dobrym pomysłem będzie przegotować wodę do podlewania? 

Oczywiście później odstana i to vo się zbierze na powierzchni zebrane . 

Dlaczego pytam . Bo woda u mnie w kranie jest bardzo twarda . 

Jak robię pranie to muszę dodać odrobinę octu lub używać białego jelenia zeby ubrania nie były sztywne . 

A przygotowanie wody powinno pozbyć się trochę kamienia . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przegotujesz wodę, to kamień i tak zostanie. U mnie też jest twarda woda i ja filtruje przez dzbanek, a potem wlewam do konewek i podlewam nią po odstaniu co najmniej 24h. Najlepiej byś zrobił, gdybyś nałapał deszczówki, jeśli masz jakiś balkon, to wystaw jakieś miski albo pojemniki. W czasie ulewy łapie 3-5 litrów dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kordi44 teraz juz tez przefiltrowalem.  Pomysle na deszczowka ale problem w tym ze nie zanosi sie na desz hah

U jednej z panienek zauważyłem żółte koncowki liści. Nie dawałem żadnego nawozu prócz tego trzypack od An jakieś dwa podlania temu . 

Przypalone od lampy czy od nadmiaru nawozów? 

Jakieś rady? 

Górny szczyt i dolny 

20230805_175737.jpg

20230805_175731.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu nie wiem, gdzie mieszkasz ale w Polsce zapowidaja ulewy od jutra. 

Każda roślina ma jakieś tam kropki i plamki na liściach, nigdy nie będzie tak, że będą nialy idealne liście. To jest automat, więc lej nawozy co 3 podlanie w niepełnych dawkach utrzymuj odpowiednie PH ziemi i nie przejmuj się zmianami na liściach, bo nic na to nie poradzisz. 

Jeśli chodzi o co2, to zamiast bimbrowni bardziej opłaca Ci się ten co2 bag, bo bimbrownia Ci wystarczy na 2-3 tyg. a jest z tym trochę roboty i koszty też są niemałe, miejsca też zajmuje sporo. Pamiętaj, że co2 jest cięższe od powietrza, więc daj wentylator mieszający, żeby rozrzucał je po boxie. 

Jeśli będziesz jeszcze w przyszłości uprawiał w tych doniczkach, to zrób w nich otwory z boku doniczki, takie trochę sitko z nich zrob, najlepiej na gorąco jakimś gwoździem albo cienka śruba, tak żeby ziemia się nie wysypywała za bardzo, żeby była lepsza cyrkulacja powietrza w ziemi.

  

Edytowane przez Kordi44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu jak będą wszystkie końcówki na szczycie miały brązowe końcówki, to znaczy że zatkałeś rułe doprowadzająca składniki po całym liściu i przez to uschły :classic_biggrin: Jak będzie kolor żółty przechodzący coraz bardziej na liść wybarwiając go i liść będzie sztywny jak wiadomo co, to znaczy że przypalasz światłem. A jak liść będzie miał cały swój obwód unoszący się ku górze, to znaczy że za ciepło mu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kordi44 to nie polsza. 

Wydaje mi sie ze je poblokowalem.  Lałem wode odstana tylko . Wczoraj dopiero przefiltrowalem i zacznę taka podlewać.  Pytanie czy teraz one ruszą.  

A co do co2 wiem jest troszkę kosztowne ale na ten moment zostaje przy bimbrowni.

Panowie mam kolejny problem haha kurde nigdy nie może być łatwo.. 

Jedna panna zrobiła się czarna jak diabeł.  

Lałem sama wode z ph 6.4 nic więcej.  Al nie miałem czasu się przyglądać im . Dziś patrzę a ona taka ciemna. 

Później wrzucę zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny co do lampy podniosłem ją zobaczę czy coś to zmieni.  Ale wydaje mi się że to woda .. choć te co me końcówki żółte cały czas idzie w górę , wyciąga się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 37.  

A więc tak znalazłem chwilkę czasu żeby przyglądnąć się panienkom bo wydaje mi się że coś jest nie tak . Ale może się mylę.  

Warunki dzień/noc 25/55% ---22/50%

Gorilla I jakc dostały bud candy i big bud 0.5ml na litr wody . Nie ma w nich azotu.  

Mandarine czysta woda. 

Przefiltrowalem wode i ph spadło do 6.30 więc nie muszę nawet zbijac ph- . Woda prosto z kranu bez filtracji ma ph 8 . Może taka przefiltrowana będzie lepsza ? 

Mam wrażenie że są troszkę za ciemne a szczególnie jack.  Dostały tylko raz nawóz z azotem i nic więcej tak jak rezzta w sumie . A jack czarny jak diabel i chyba staną w rozwoju.. nie rosnie w górę i ani kwiatki nie rosną. . 

Lampa na 70% 30cm od najwyższego szczytu.  

Teraz mala sesja poza namiotem . 

Liczę na cenne rady 

Piona ! 

 

20230806_160827.jpg

20230806_160831.jpg

20230806_160836.jpg

20230806_160942.jpg

20230806_160947.jpg

20230806_160952.jpg

20230806_161039.jpg

20230806_161103.jpg

20230806_161137.jpg

20230806_161142.jpg

20230806_161146.jpg

20230806_161645.jpg

20230806_161648.jpg

20230806_161650.jpg

20230806_161653.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu  nie masz tam nic popalonego na liściach, specjalnie napisałem tam "wszystkie końcówki szczytu " czy coś takiego, jeżeli będą 3 końcówki żółte, to nie znaczy że to wszystkie :classic_biggrin:  Co do badania pH przefiltrowanej wody to uwaga, bo miernik może źle pokazywać kiedy woda jest oczyszczona. Jeżeli rzeczywiście masz w cholerę twardą wodę (czajniki co chwilę całe w kamieniu) to lej raz normalną odstaną a raz przefiltrowaną. Nie powinieneś mieć wtedy niedoborów ani nadmiarów. Bo jak będziesz walił cały czas przefiltrowana, to nabawisz się niedoborów minerałów.

A co do roślin rzeczywiście trochę nabite azotem, walnij im więcej światła i nie dodawaj niczego z azotem, to zaraz go wyjedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny @Andi  w drodze jest już miernik ec/tds . Mam nadzieję że się przyda i ułatwi życie 😃

Dzięki panowie za rady . Już poleci czysta woda i troszkę światełka się doda haha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie up ale w sprawie małej pomocy haha 

Gorilla tak wyjebał w górę że brakuje mi miejsca 🤣 mam jeszcze zapas około 10cm . 

Lampa teraz jest na 27cm od szytu gorilli "ta pod mieszkaiem " 

Mam nadzieję że nie już nie pójdzie w górę..ale jeśli to vo mogę zrobić? 

Jacka podniosłem żeby był miej więcej równo.  

Ps lampa na 70% 

20230808_193706.jpg

20230808_193659.jpg

Edytowane przez michu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...