Skocz do zawartości
michu

Pierwszy raz Auto. Gorilla cokies, mandarine xl, jack herer

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka 

Dzień 51 .

Udało mi się w miarę policzyć ile ten bajzel kwitnie  

Jack kwitnie od 19-20dni 

Gorilla podobnie 19-20 dni 

Mandarine 14-15dni 

Mogłem się pomylić jeszcze dzień dwa . 

Zrobiłem dla porównania zdjęcia ze wykla zapalniczka chyba każdy zna . 

Wydaje mi się że za bardzo nie puchna 

Co do nawozów azotu nie dostly już nie pamiętam od kiedy.. a mandarine zrobiła się ciemna ? Czy to jakach choroba ? 

Dwa podlania temu dostały 1ml big bud i bud candy 1ml na 1l wody ph zbite do 6.5. 

Jeszcze raz poleci czysta woda " to będzie trzeci raz " i zwiększyć dawkę czy zostać przy tym co jest ? 

Może one na coś chorują a ja tego nie widzę? 

Dolne liście zaczynają tracić kolor obrywam 2 -3 listki z rośliny na około trzy podlania "6-7" dni.

Jeszcze troszkę o tym co zrobiłem heh 

Udalo mi sie ogarnac sterczaxe liscie do gory.   A mianowicie lampa pod sam sufit i ustawiona na jakieś 83% i liście opadły.  Jest na 32cm od najwyższego szczytu 

Wyrzuciłem nadmuch . Otowrzone dwa pasywne . Temperatura na zewnątrz spadła trochę to i w box jest okej . 

 

Piona i miłego! 

20230820_200440.jpg

20230820_200425.jpg

20230820_200354.jpg

20230820_200339.jpg

20230820_200333.jpg

20230820_200318.jpg

20230820_200307.jpg

20230820_200257.jpg

20230820_200257.jpg

20230820_200242.jpg

20230820_200237.jpg

20230820_200228.jpg

20230820_200224.jpg

20230820_200202.jpg

20230820_200210.jpg

20230820_200217.jpg

Edytowane przez michu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu czyli jeszcze 24 dni masz na growa, to za tydzień zmień lampę na 11 godzin świecenia i 13 godzin ciemni, potem po tygodniu 10 godzin świecenia i 14 godzin ciemni, zmniejszy Ci to plon, ale przyspieszy dojrzewanie rośliny podobno (czyli nie będzie tracić na mocy przez zbyt krótkie flo), bo będziesz wmawiał roślinie, że jeszcze chwila i zima. Za tydzień będzie też już koniec upałów, to na plus dla szybkiego dorastania

Ta reszta nawozów co dajesz nie ma azotu? Jeżeli nie to możesz dodawać je do wody, jeżeli mają to pobaw się światłem żeby jak najwięcej go łapała, ale żeby nie miała objawów spalenia światłem, to pomoże wyjeść azot z liści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed nie lubię kanapowców w sumie to na plus dla mnie.. ale nie będzie to wtedy cbd 😄

@Bob drzewny jeśli to ma pomoc chyba jestem chętny i takie rozwiązanie zastosować z drugiej strony nie lubie kanapowców.. jak by sie dalo uzyskać samo mleko ale bez zabawy ? Tylko czy się uda 😆

A co do nawozów.  

Raz na poacztku dałem vos tam z azotem do każdej jednej " pisałem o tym " i do tamtej pory zero nawóz z azotem . Bynajmniej nie ma nic na opakowaniu " big bud , bud candy" nic więcej nie podaje . 

Mam jeszcze Overdrive ale tam pisze ze na ostatnie 3tygodnie . O ile dobrze pamiętam. Tyło że jest tam 1% azotu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1% to bardzo mało azotu, wychodzi na to że będziesz musiał sobie odpuścić azot raczej do końca. Jak nie lubisz kanapowców to i tak warto wydłużyć tą noc dla roślin, bo jak będziesz miał przezroczyste trichomy, to one nie będą "euforyczne", bo mleczne są takie. Czyli jak będziesz miał 50% przezroczystych i 50% mlecznych, to będziesz miał po prostu słabszy temat i będziesz musiał więcej wypalić

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyrl własnie to mnie ciekawi, bo jest ten fikuśny gen od ruderalis, który robi z rośliny automata, ale czy ten gen jest odpowiedzialny za samo przechodzenie w kwitnienie czy też pilnuje dokładnie ile ma trwać kwitnienie bez wyjątków. Bo jeżeli pilnuje też czasu trwania, to zabawy w temperaturę i wilgotność chyba też odpadają i automata nie da się przyspieszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny tam gdzie naturalnie rudealis występuje okres ciepły jest krótki ale za to dni długie. 

I decyzja kiedy przejść na kwitnienie jest określona przez gen i warunki (jeśli uprawiana na zewnątrz), nic więcej.

Na anglojęzycznych stronach jest dobrze opisana historia tego rodzaju konopii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka  

Co lepiej zapodać jackowi? 

Pk13/14 canna czy overdrive an . ?

Jack to ten najmniejszy najciemnjeszy i najbardziej napuvhniety . 

Nie dostał azotu od paru dygodni więc on tak chyba ma hah

 

Edytowane przez michu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu zapomniałem odpisać na tamto, ja bym starał się pilnować, żeby temp była dość niska, wilgotność to samo i może dojdzie sobie szybciej roślina. No i też nie dawał bym azotu już zupełnie do końca growa, chyba że nagle by blade się robiły w co wątpię 

Co do nawozów to nie mam wiedzy, jak są to czyste mieszanki P i K bez stymulatorów/aktywatorów itd itd, to raczej bez różnicy jak mają podobny skład chemiczny i jedynie trochę inne proporcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny co do temperatur to mam pbelem bo wacha sie ona 27 stp .. 

Polecę pk bo on nie ma azotu.  

Zauważyłem brązowe kropki na jednej z panienek. To ta co jest czarna jak murzyn haha

Co to może być?

20230824_193035.jpg

20230824_193025.jpg

Edytowane przez michu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...