Skocz do zawartości
michu

Pierwszy raz Auto. Gorilla cokies, mandarine xl, jack herer

Rekomendowane odpowiedzi

@michu nie mierz tego co spodem wylatuje bo nie ma sensu. Nie wiadomo co oddała ziemia, tak mierzyć można w hydroponice ile rośliny pobrały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu z wypływu możesz zmierzyć pewien "trend" np jak wypłynie Ci z 200 ml, to mógłbyś zebrać to co na samym końcu poleciało i wtedy zmierzyć ile tam jest ppm i za tydzień zrobić to samo, wtedy będziesz widział czy donica jest coraz bardziej nabita "czymś", czy coraz mniej. Jak się okaże że będzie coraz mniej, to znaczy że za mało karmisz, najlepiej jakby było po trochu coraz więcej. No i też jak nagle będziesz miał o dużo większą wartość, to znaczy że coś jest nie tak i roślina nie zjada. Ale to tak pobieżnie opisałem, nie znam się za dobrze na EC i ppm, bo przy organicznych nawozach nie do końca to działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny problem w tym że ja ich nie karmie hahah 

Raz trzy packa w dawkach micro 0.5ml na 1l 

I raz big bud i sensi też 0.5ml na 1l 

To wszytko na 41 dni życia.  

Na razie obserwuje ... Coś zaczyna szronic powoli. Jutro wleci work co2 jednak hahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka 

Dzień 44. 

Czas pokazać co się dzieje w tym buszu... chyba nic specilanego . Mam wrażenie że nie chcą puchnąć.  Coś troszkę szronu wyszło masy prawie zeroo jedynie jack coś tam nabiera powoli " ta ciemna najniższa " 

Światło na 80% 30cm od najwyższego szczytu. 

Temp w dzień 26/27 niestys rh 55 

A teraz pytanko . Dlaczego gorillla ma tak liście w górę? To ta vo też ma końcówki żółte.. no właśnie dlaczego wyglądają jak popalone ? Nie miała nawozów tylko to vo pisałem.  Czy to może być od światła za dużo kub za nisko ? 

A co do wentylacji .  Wyciąg już na maksa 197h3m i otowrzony pasywny  dół . Dodatkowo nadmuch 100h3m . 

Z nawozów 

Jack i gorilla drugi raz sama woda 1.2 l przy trzecim podlewaniu wrzucić big bud i bud candy ? 

mandarine dostala big bud i bud candy 1ml na 1l wody. 

 

Wleciał worek co2 . 

 

Piona 

20230813_182036.jpg

20230813_182030.jpg

20230813_182024.jpg

20230813_182018.jpg

20230813_182015.jpg

20230813_182010.jpg

20230813_182005.jpg

Edytowane przez michu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu przy włączonym wylocie i wlocie CO2 nie zostanie Ci w boxie, a rozwali się po całym pokoju ( a jak wierzysz pokój, to z pokoju też sobie ucieknie) :classic_biggrin: A co do końcówek żółtych to od światła, liście sterczą w górę też często od zbyt mocnego światła (jeżeli robi to najwyższy szczyt a nie najniższy)

Pisz też który dzień kwitnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny No właśnie co do co2 

Pokój mam zamknięty tzn okno . Wentylatory muszą być tak włączone bo temperatura idzie w górę niestety 

Co do kwitnienia.  Dzień jakoś 9 jack , gorilla 7, mandarine może 5 . Nie zwracałem na to aż tak uwagi . Hah 

@Bob drzewny a co do tego przpqlenia . Muszę zmniejszyć moc lampy bo do góry już nie mam jak podnieść.  Dziwi nnie to ze mandarine jest tak samo wysoka i nic jej nie jest od swiatla . Zmniejszyłem moc i bede obserwował  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny jeszcze o wentylacji.  Mówisz że przy wlocie czy wlocie nie zostanie co2.  Ale przecież kusi być jakiś przepływ powietrza ? To wyciag musi pracować cały czas . Chyba że się mylę i bez wentylatorów też się da ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 u mnie tez tak bylo . Ale wtedy temperatura byla 29 stp 

jak mam nadmuch zbija mi do  26 stp 

Edytowane przez michu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu  ogólnie chodzi o to, że jak dasz coś co produkuje CO2 w namiocie i będziesz miał włączony wyntylator wylotowy, to CO2 które generuje Ci się w w namiocie po prostu znajdzie się poza nim (bo Twój wentylator wyciągnie ten gaz z namiotu). I ogólnie roślina nie potrzebuje nic takiego jak świeże powietrze, to taki skrót myślowy od "powietrze wysycone CO2", bo wyobraź sobie że masz roślinę zamknięta szczelnie w boxie, roślina pobiera CO2 więc będzie go cały czas coraz mniej i możesz temu przeciwdziałać albo dodaniem świeżego powietrza np z dworu albo wrzucaniem czegoś co generuje CO2. Dla rośliny jest to bez znaczenia

Ciężko się działa z tym CO2, bo chcąc zamknąć go w namiocie musiałbyś jakoś rozprawić się z wilgocią, bo temperatury wysokie akurat roślina wytrzyma (bo CO2 pomaga jej wytrzymywać skrajne temperatury)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny ale CO2 można podać z wodą i roślina korzeniem pobierze. Trzeba tylko pamiętać, że CO2 utrzymuje się w wodzie do 6 h, a roślina pobiera CO2 tylko w dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny dobra wyciąganie co2 z namiotu ale namiot stoi w jakimś pomieszczeniu gdzie okana sa zamknięte więc to powtrze jest ponownie zaciągane do boxa i tak w kółko 

@Glut78 widziałem jakieś tabletki co2 ale czy to działa? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michu taaak wtedy nadal będzie CO2 w pomieszczeniu, ale wiadomo mniej stężone. Tabletki działają właśnie na zasadzie takiej, że z gleby potem paruje CO2, tylko nie wiem czy to nie będzie zakwaszać gleby dodatkowo, musiałbyś poczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny ju trudni jest worek będzie worek 

Czy coś da nie wiem haha wazne ze wisi.  

problem jest w tym ze te ujki nie puchan... a ja mam czas tylko do 75 dnia zostało mi i im jeszcze 30-33 dni .. no i później suszenie . 

Edytowane przez michu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...