Skocz do zawartości
dziurawy

Shining Silver Haze - SF1000 oświetlenie LED do uprawy + 70x70x160cm

Rekomendowane odpowiedzi

@grolsch3 dmucham na zimne oszuszacz wlaczylem jest GIT 49 bez otwierania wlotow , jade tak od 1 dnia az do teraz a oto kolejne dowody 😄 dwa mieszaki w srodku wyciag wlaczony na 5 biegu non stop ani plechy nie zapraszam ani virusa maja byc topy jak butelka po wodzie  5 L 😄 😄 :bonghit:

20230610_175045_HDR.jpg

20230610_175051.jpg

20230610_175058.jpg

20230610_175117_HDR.jpg

20230610_175123_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 dziekowa za kazda rade , kazda zapiusje notuje , wszystko zostanie zapisane na kamiennych tablicach 🙂 ELo milego weekendu Ziom 

@grolsch3 Wyroby tytoniowe, w szczególności zawierające tytoń suszony powietrzem, też mogą być nośnikiem TMV. Wirus ten nie przenosi się za to w dymie tytoniowym. Jednak palacze mogą go przenosić na dłoniach i przekazywać zdrowym roślinom. Opryski z popiołu papierosowego dobre na mszyce nie mogą jednak przenosić TMV. Czasami przekazują go też dalej owady żujące na roślinach (np. koniki polne i gąsienice), jednak nie są poważnymi wektorami. 

aha czyli rekawiczki i gitara by byla ale czy osuszacz ma wtedy sens gdy jest otwarte okno w boxie ???????? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy  pamiętaj szefie, że box nie może być zamknięty szczelnie, bo jest tam ograniczona objętość i będą się rośliny dusić, liście muszą czymś oddychać. Co do wirusa z tytoniu jest z nim taki problem, że rzeczywiście można na paluchach przenieść. Mała szansa że akurat trafisz na faje z tym wirusem, ale jak tak mało wymaga to od Ciebie wysiłku, to lepiej zminimalizować ryzyko jakichś chorób Twoich roślin. Myj dokładnie ręce przed zabawą z rośliną (wyjdzie nawet na zdrowie :classic_biggrin:) albo kup sobie 100 szt rękawiczek i będziesz się czuł jak naukowiec grzebiąc przy pannach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dziurawy napisał:

rekawiczki i gitara by byla ale czy osuszacz ma wtedy sens gdy jest otwarte okno w boxie ???????? 

Do tego dążyłem że raczej nie będzie potrzebny, zbadaj przez kilka dni jak jest rh z otwartymi oknami ale bez osuszacza. I będziesz wiedział. Baw się ustawieniami wentylatora wyciągającego i też będziesz wiedział. Np po 3-4 dniach wrócisz do osuszacza 😎 ale raczej przy otwartych wlotach pasywnych nie powinien box Ci się zasysać od środka. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny nie nie nie 1 zasada niddy nie dotykam dziewczynek sa niedotykalne albo przez rekawiczki wiadomo , ale bylem przekonany ze moge zlapac virusa z dymu !!! a co do duszenia box byl zamkniety na amen 60 dni 🙂 i widzisz zyja jada w gore 🙂 oczywiscie do boxa zagladam 2 3 razy dziennie ogladam kazdy listek topa lodyge ziemie wszystkoo SERCE SIE RADUJE JAK ROSNA W OCZACH !!! 

@grolsch3 bylo wczoraj ok 49-50 ale podalem wczoraj 3 dziewczynki wiec wiadomo rosnie w gore wilgotnosc  , wlot byl jeden otwarty na noc osuszacz wlaczony wstaje rano a tam 65 otworzylem bardziej okienko czekam sprwdzam zmieniam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako taaaa i po 90 dniach wypierdolic w kosmos wszystko nie ma szans rekawiczki i huj jak zawsze od 1 dnia do ostatniego 🙂  topy jak butelka po wodzie 5 L pamietaj 🙂 😄 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy ja mam jeden wyciąg i jeden mieszający. Jeden wlot powietrza zrobiłem sam, a drugi jest w miejscu niedomknięcia boksa. Wilgoć teraz na poziomie 50%. Ale wiadomo wzrośnie wraz z podlaniem. Plecha nie wlezie jeśli jest rotacja powietrza. Co do wirusa się nie wypowiem. Pierwsze słyszę, że jest cos takiego, przyznaję. Aczkolwiek ja nie palę osobiście, więc raczej nie mam się czym martić. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus to ze ty nie palisz , nie znaczy ze nie zalapiesz ? czasem z kims piatke zbijasz ?? nie wiedzialem ze z dymu nie zalapie sie wiec wlot na dole otwarty jest spoko wyciag jest na 7 bo byl do mniejszego boxa dwa mieszaki dzialaja topy rosna zycie jest piekne gdybym nie byl w zjebanej holandii hehehehe 🙂 

20230611_132610.jpg

20230611_132612_HDR.jpg

20230611_132636.jpg

20230611_132641_HDR.jpg

i cyk kolejne 7 cm w gore przez noc 😄 😄 🥰

wszystko bez zmian 

44/20

temp 25/22 

wilg 50-60 po podlaniu 

2 L na glowe co 2 dni jedna mniejsza bierze na bicka 1800 ml jedynie 

1 ml cal mag 2 ml cannazymu 4 ml esa floresa 2 ml booosta + piosenka mery mery HG 

ph 6.5 -6.2 zalezy ile kropelek poleci 

aa i te jasne plamki na szczytach to pylek 🙂 

 

Edytowane przez dziurawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy ja pale fajki i często paliłem przed przyjęciem do boxa, wystarczyło umyć ręce dobrze i było git żadnego syfu nie złapały 🙄 a nie polecam palić w miejscu gdzie chodzi filtr węglowy po pierwsze skracasz jego żywotność i od dymu lubi się często zapychać 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy zaraz Ci znów miejsca braknie jak tak dalej będą rosły mi się wydaje ze lampa jest tutaj winowajca i ona nigdy nie za hamuje  bo po 2 tyg już powinny stanąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Monako napisał:

@Katastrofedens niby tak ale lampa jest na powierzchnie MAX 60/60 a teraz ma namiot 90/90 wiec to spora różnica 

Ja już mu to dawno pisałem ale wolał kupić nowy namiot 🤷🏻‍♂️ na razie wszystko git, będą wysokie krzaki, może zdążą się zatrzymać przed sufitem. Ale tych topów jak 5l to slabo widzę przy 100w mawet od spidera 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...