Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wymajstrowałem z rzeczy znalezionych w domu lampe🤓 narazie 3x 8W 6500K

Skoro żyrandol już zrobiłem to teraz pora na żarówki jakie polecacie tu wsadzić 17W 2700K  vtac? 15W?

 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 13

Wedle waszych zaleceń daje 0,3ml bio grow i calmagu na roślinkę

Diesel z racji mniejszej doniczki wyplul troche wody z nawozami, wlałem ja Runtzowi mam nadzieje ze nie zaszkodzi  🙂

image.jpg

Wyrzucic cflke i wsadzić trzy ledy?

image.jpg
 

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16/03/2023 o 19:50, hubert2020 napisał:

@cejerowski21 najgorsze jest to na tym forum ze każdy inaczej pisze i jeszcze ktoś napisze po czym zadam pytanie to już nie odpowie bo ja mam takie akcje ze np lampa led hydro Mars ts 1000 ustawienie było na 60 cm 25% mocy i tak się wyciągały poczym wyczytałem tu na forum ze się podlewa ok dwóch kieliszków wokół roslinki to znów przesuszylem glebę teraz ja Zmoczyłem i znów akcja z wilgocią ciagle stoję nad box i muszę wl wentylator wciągający żeby ta wilgoć się zbiła a roslinki teraz stoją w miejscu i nie wiem czy je zablokowałem tym przelaniem dodaje zdjęcia na fotorelacje ale nikt nic nie pisze nikt nie doradzi i tak wszystko na oko robię teraz spryskalem ukorzeniaczem po liściach to jedna opadła jak twoja to ja podparłem wykałaczka 

jak bys moze mordeczko mial na imie natalka albo agnieszka to bys nie mial problemu z pomoca , niestety ja i ty wybralismy zly login ehheheehhe 😄 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cejerowski21 napisał:

image.jpg

image.jpg

Na tym zdjęciu widać że ta z lewej się wygina do lampy. Mało jej światła 🙂

Aaa to sorry na opakowaniu jest napisane 8w jak teraz przyziorkalem uważniej 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 14

dodalem zarowki led 

15w 6000k 1200lm

18W 4000k 1800lm 

13w 3000k —

Wysokość ok  25cm

Pojawily się dziwne przebarwienia na dieselu  od czego to może byc? Wczoraj 1 raz pisaem im 0,3ml bio grow i 0,3 calmagu

Zmierzyłem dokładnie kalibrujac apliakcje 

Na obu szczytach aktualnie ok 500ppfd

image.jpg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlane każda po 0,3ml calmagu i 500ml wody następne podlanie w czwartek😀 (ph ok6)

Liście na zdjeciach troche powiginane a to w gore a to w dol to moja wina troche dostały kablami po głowie 

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 500 ppfd to za dużo na tym etapie, jeżeli nie podbijasz CO2, nawozów, wody, tlenu w korzeniach itd. Widełki dla wega to 300-600, gdzie 300 to minimalna wartość optymalnego rozwoju i stosunku między wysokością a gęstością rośliny, a 600 to wartość dla IDEALNYCH warunków i genów.

Jaką aplikacją mierzyles ppfd i jak kalibrowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21  to teraz obserwuj, będziesz miał też małe problemy z dystrybucją światła, dlatego rośliny mogą Ci się lekko obracać do źródła światła. Złotą zasada i tak jest obserwacja, czy roślina zacznie się wydłużać czy krzaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przepalenie raczej sa od światła, ostatnio jak do nich patrzyłem troche majstrowali przy tym, mysle ze po tym wszytskim, kalibracjach, dodaniu nowych źródel światla będzie naprawde dobrze, dzisaj dostały znowu duzo wody z calmagiem, tak ze Diesel az wypluł(znowu), jak myślicie kiedy podlać je następnym razem? Za dwa dni? Trzy? Wtedy jeśli nie pokaże że za duzo calmagu znowu tym razem 0,5ml na glowe i 0,5bio grow:) Lepiej przesuszyc niż przelać tak, dzisaj jak dotykalem w runtzie ziemia z wierzchu była wilgotna, nawet mokra wiec mogłem sobie odpuścić podlewanie… 

 

@Bob drzewny W tym tygodniu powinienem ogarnąć te żarówki v taca do tej lampy wtedy powinno byc juz idelanie 😀

Wrzuciłem trzy takie kompresy z zamrażarki do pudełeczka za doniczki żeby zbić ta temperaturę (28* w nocy było jeszcze cieplej) chwile je potrzymałem i spadła do ok 25, już mrozi mi się butelka wody żeby zmieniać z okładami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21  po opadaniu liści można zobaczyć często, że mają albo za dużo albo za mało wody. Tak na oko wydaje mi się, że one na tym etapie nie powinny mieć problemu z wypiciem ~350ml wody na 3 dni, ale trzeba mieć na uwadze, że ta z lewej ma mniejszą objętość o wieeeele w doniczce, a dość porównywalną powierzchnię, więc będzie szybciej z tej donicy parować woda. Donica z prawej będzie bardziej narażona na przelanie, jeżeli będziesz dawał za dużo wody za każdym podlewaniem

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...