Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej hej, to moja pierwsza uprawa głównie bede opierał się na wiedzy zaczerpniętej z forum jak i na waszych opiniach chce mieć fun i dobre palenie:yummy:

Odmiany: Runtz Auto, Auto Diesel

Box: 40x40x140

Lampa:CFL 125 Dual

Treningi: LST/Topping(jedna tak druga tak mogę zrobic) 

Nawilżacz powietrza: nie wiem

Nawozy: Biobizz- bio grow, bio bloom, top max, calmag, ph minus, plagron pk13/14

Ziemia: Biobizz Light Mix

Narazie jedno nasionko pokazało kieł(NYC Diesel) na drugie czekamy:ghelyon: 

image.thumb.jpg.9bf3eb5a1a1d84f244313cf7d1ff5d29.jpg

image.jpg

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green 😁😁Pomyślałem o czymś kompletnie innym, sory jakos latam ostatnio w obłokach😀, miało być diesel i gg4 ale przy próbie ściśnięcia nasionka po prostu wystrzelilo mi ono z palcy😆 odrazu po tym wrzuciłem Runtz, dlatego właśnie te opóźnienie między jednym a drugim nasionkiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że jutro zamierzam sadzić nasionka powstaje zasadnicze pytanie, jak?

Podlać cała doniczkę woda(powiedzmy 1L na większa, 0,5L na mniejsza) i dopiero wrzucić nasionko, zasypać lekko wilgotna ziemia i czekać? Czy nie podlewać nic wrzucić nasionka i zalać (np. 50ml) wody w miejsce nasionka(na ziemie która jest przykryte)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diesel wylądował w doniczce (mniejszej) Runtz powoli się zbiera do wyjścia ze skorupki leży w wodzie pod kartka papieru żeby światło go aż tak nie tykało

Nawilżacz powierza ustawiłem na 2 godziny żeby podbić wilgotność(bez nawilżacza ok50%) lampa włączona dla podbicia temperatury 😄 image.thumb.jpg.f2ba883d63cd4d1a3d173aaa756b9d6b.jpgimage.thumb.jpg.8a9e07c0e6d3cded82f1246c457c0000.jpg 

Nasionko oczywiście podlałem ok 30-50ml wody tak żeby ziemia nad nim była mokra/wilgotna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, update 

Diesel długi jak żyrafa, lampa była na wysokości 35cm obniżam do obniżam20, może to byc dlatego ze było mało światła,gniazdko szwankuje wiec żarówka gaśnie 😕

Runtz wychodzi widac juz malutki ogonek wychodzący z ziemi, mysle ze jeszcze gora dwa dni i pokaze nozki 

Ok65% wilgotności wiec wlaczam nawilżacz na 2h(będzie kolo80/90%)

Mieszajacy wyłączony
Trzymam kciuki ze lampa nie strzeli od tego nawilżacza 🤓

image.jpg

image.jpg

Położyłem kartke na nawilżaczu żeby nie dmuchał mi centralnie w lampe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i lepsze ale wystukałem się juz z kasy, nie chce kombinować, mysle ze z tego co mam tez uda mi się fajna ilosc wyciągnąć 

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Runtz pokazał nóżki, jak przyszedłem miały ciemno(wyłączony prąd) nie wiem ile ale musze się tym zająć bo diesel ma z 10centymetrow albo i lepiej. 88% wilgotności 17,5 stopnia w nocy ogarnę prąd i będzie git 

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć też coś, żeby łodyga pracowała. Jakiś wentylatorek chociaż, inaczej łodyga pomyśli "po co mam być grubsza, jak i tak nic się nie rusza". Temperatura zdecydowanie za mała, szczególnie w porównaniu do wilgotności. A co do światła to sprawdź aplikacją ppfd meter photone jak masz w miarę nowoczesny telefon, nie zapomnij też skalibrować (jest tam taka opcja)

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak ja zawsze zostawiam żeby pracowały łodygi + łatwiej oddycha roślina przez liście, ale jak miałbyś włączony wyciąg to trzeba uważać, bo mieszak + wyciąg może Ci wyciągnąć nie tylko powietrze z growboxa, ale i całą temperaturę+wilgoć, wtedy nawilżacz będzie starał się dalej pluć parą żeby nadrobić wilgotność (chyba że masz bez sterownika), przez co będziesz mieć za niską temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...