Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@cejerowski21 tez podglądam fotorelacje zakończone ogólnie to muszę wyluzować trochę bo jestem jakiś przewrażliwiony bo mam minus mojej osoby ze bum chciał jak najlepiej wszystko perfekcyjne i najlepiej od razu i to są moje minusy osobowości tak samo box kupiłem 60/60/180 to już myślałem żeby kupić 120/60/180 bo więcej miejsca ale zielona kraina mi głupi pomysł wybił heh ale mam pomysł teraz taki bo mam box tego 60/60/180 i mam pestki i kupuje zwykle żarówki led 9 Szt 17w do tego kupuje płachtę do pieczenia i będę montował lampe za tańsze koszty i robił eksperyment na dwóch i wegetację chce zrobić 45 dni nawet 50 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 ja lecę do tych 3 tygodni bez wyciągu i bez mieszaka i bez nawilżacza. Wyciąg jaki mam potem to pasywny. Filtra nie używam.. i jest ok 🙂

Musisz kontrolować i szukać schematu. Np. ile czasu musi chodzić nawilżacz by uzyskać około 70-80% rh i jak długo się utrzymuje oraz kiedy spada do 50-60% by znowu włączyć i dobić do wyższej wartości 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green ja mam wrzucony wewnatrz filtr węglowy przy samej gorze, a wentylator jak patrzyłem zamontowałem tak ze ciągnie powietrze ze srodka przez filtr na zewnątrz, dzieki za rade co do tych rzeczy wiesz naczytałem się ze musi byc super wilgotność ktoś tu doradził mieszający odrazu no a ze nie mam doświadczenia to słucham innych 

Ja filtru zaczne używać dopiero jak kwitniec zacznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mieszak jak wali bezpośrednio w młoda i delikatną sadzonkę i do tego non stop to ja od samego dmuchania przewieje.. 😛 mieszak jak już to do dobrze nad głową póki co. Później to co innego. Ważne jest by nie męczyć sadzonek bo są małe, młode, delikatne, wrażliwe 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Masz racje, wlacze go dopiero jak roslinki nabiorą troche na masie dopiero co wyszły z ziemi a juz trąba powietrzna na nie dmucha. Bede relacjonował na bierzaco, nastepny update dopiero w sobotę/niedziele do tego czasu zostawiam je same. Zobaczymy co sie zmieni  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza w tym momencie jest wilgotność. 😉 To najważniejszy czynnik odpowiedzialny za dobry wzrost.

O świetle nie wspominam bo to chyba oczywiste 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naturze rośliny mają dość solidny wiatr od samej sadzonki, oglądałem też dr Bugbee co jest profesorem i od parudziesięciu lat się zajmuje marihuaną i polecał, by od samego początku roślinę poddawać "głaskaniu" powietrzem, bo wzmacnia to łodygę i korzenie wykonują mikro ruchy, przez co są lepiej dotlenione. Dlatego mówiłem żeby tylko się "trzęsła" tak jak człowiek w zimę źle ubrany, bo inaczej ją przewali

 

*Edit* jednak to nie w tym temacie było, z tym trzęsieniem, ale no co jak co wiadomo że nie można wichury walnąć od razu na taką roślinkę

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 Dzień od wyjścia z ziemi

Malutkie maja się dobrze, znowu była odcinka prądu na pare godzin ale jakos sobie radzą, ładne, podlane, włączam nawilżacz na kilka h i wracam za kilka dni

image.thumb.jpg.15931f32be96f450b540c39fa0b5b10a.jpgimage.thumb.jpg.ad86bd776f5fb23deab1ae0310bc66f1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem plamkę na liściu, szukając przyczyny doszedłem do tego ze z wody w której obniżałem ph produktem do wody w akwariach ph wróciło do poprzednio(ok8) roślinki dostawały taka wodę kilkukrotnie.

Czy ta zmiana na liściu jest od niewłaściwego ph wody? 
 

Już mam ph minus biobizza wiec nie powinno byc z tym problemu

91AB7837-9D7F-40FE-91F9-755872B430DA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 dzien

 Runtz był w gorszym stanie kładł się na ziemie rękami i nogami, starałem się troszke podkopać go i obłożyłem leciutko ziemia żeby stał jakkowuek prosto, troche przykro się na to patrzy,

sadzonki podlane

lampa podwyższona o kilka cm

Wlaczylem mieszajacy, może da to jakis znak do pogrubienia lodyg+zrobiła się duchota 30*🥵(malutkie sa troszeczke dotykanie przez wiaterek, na 90% runtz się od yego nie położy dalej )

nawilzacz włączony na 2h image.jpg

image.jpg

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...