Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie 350ml wody na 3 dni, a ja wczoraj im 750 o dzisaj 500 na glowe dałem… dam sobie spokoj z podlewanie do czwartku, bio grow co drugie podlanie calmag co podlanie? Zwiększyć dawke z 0,3 na 0,5ml na roślinkę? W późniejszym etapie 1ml na 1l? Tylko jak ja upcham litr do tej małej doniczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że jak dodałeś dużo wody, to też dodałeś dużo nawozów, chyba że nie przeliczasz to na litry. Jedno przelanie aż tak jej nie zaszkodzi, ale jakbyś cały czas podlewał w taki sposób, to padnie Ci w 1.5 tygodnia.

A co do samych nawozów, to nawożenie jest specjalnie zawsze dostosowane do tego ile podlewasz, bo możesz sobie wyobrazić sytuację że np podlewasz 50 ml i walisz 1ml biogrow, a tak samo mógłbyś podlać 500ml i też 1ml biogrow, wiadomo że to nie zadziała:classic_biggrin:

Czyli co do samego nawożenia, jak masz w rozpisce np "0.5 ml/L calmagu" to jeżeli podlewasz 250ml, to dzielisz sobie to 0.5ml na 4 i Co wychodzi, że masz zaledwie dodać 0.125ml calmagu przy podlaniu 250ml wody.

No i co najważniejsze, dawkowanie nawozów masz podane dla idealnych warunków, Twoja roślina ich nie ma, więc trzeba zawsze dostosować dawki nawozów do rośliny. Bo np taki Zielone Krainy będzie miał 4 razy większa roślinę w 20 dniu niż Ty i wiadomo że nie powinniście dawać tych samych dawek nawozów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba udało mi się z tym światłem, po kilku dobrych godzinach roślinki nie pną się ku górze, nie szukają światła😛 Mam nadzieje że te światło mi ich nie przypali,  plamki od wcześniejszego przypalenia zaczynaja powoli znikać🥳 Zobaczymy co pokaże jutro👊🏼 Oby nie okazało się ze sa przelane, dwa dni pod rzad po ok 500-750ml na glowe, troche przesadziłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Tabela producenta podaje 2ml/L, podlewam je srednio dwa do trzech razy w tyg narazie po 500ml  (bio grow co drugie podlanie planuje a calmag co kazde) bede dawał narazie ok0,25ml/500ml bio grow i tyle samo calmagu, kiedy i jak zwiększać im dawki? Dopiero jak zobacze niedobory? Wraz ze wzrostem roslinki?Wraz z wiekiem? 

@Bob drzewny tak zrobie🙏🏿

Po 350ml wody z 0,25ml calmagu i bio grow 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21  aktualnie roślina ma wszystko czego potrzebuje w ziemi, pamiętaj że miałeś za słabe światło, więc roślina nie jest taka jak mogłaby być, więc ja bym obciął wszystkie dawki nawozów jak na razie nawet o 3 razy mniejsze żeby wlatywały, jak trochę podrośnie to będzie można pójść w górę, żeby dawać pół dawki i tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny Czyli jakie dawki proponujesz? Wczoraj (niedziela) dostaly po ok0,3ml biogrow i calmagu dzisiaj tylko calmag na ok 500/750ml wody

 

Kurde w sumie to nie pamietam juz czy po 0,3 na glowe czy łącznie😅 Mogłem byc tak podekscytowany ich pierwszym karmieniem ze popierdolic mi się moglo

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc 🙏🏽

Słyszymy się za kilka dni, narazie bede tylko podmieniła zmrożone butelki wody żeby zbić temperaturę z tych 28

:yummy:

 

 

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 15

Żyrandol zrobiony 
5x 17W 2700K 

1x 18W 4000K 

55cm od szczytów (ok 500ppfd na każdym ze szczytów)

Dzisiaj bez picia 

Plamki na dieselu nie znikają czym to może byc spowodowane?

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpgNa ostatnim zdjeciu liść od lewej ma małe przedarcie to od tych zielonych jebancow, przed chwila usiadła mi na roślince obok i wpierdolila kawałeczek 

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada o wiele lepiej, rozłożystość liści itd wydaje mi się ze może byc spowodowana genetyką, ale fakt wydaje mi się ze ja przelałem jest taka po prostu smutna 

No ale nie ma co się dziwić biedna dostała w ciągu dwoch dni ponad litr wody, a ma dopiero dwa tygodnie 

Chciałem przedobrzyć, nauczka na przyszłość 

Wentylator włączony na 2, jest to 20W wentylatorek, wiekszy przeciąg może szybciej odparuje woda z diesela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz dylemat czy trenować diesela czy nie. Runtz oczywiście będzie miał w czwartek/piatek robione lst, natomiast box jest dosyc mały 40x40 i zastanawiam się czy upchnę dwie wytrenowane roslinki wewnatrz co o tym sądzicie?

 

Runtz rosnie do 120cm z tego co czytałem natomiast Diesel do 90cm. Warto wspomnieć ze Diesel jest tez w bardzo małej doniczce, naprawde malej.

Nie wiem czy przesadzać roslinki do takich samych doniczek 20x20 żeby się dwie zmieściły idealnie w boxie czy zostawić tak jak jest robic obu lst i pilnowac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21  ja bym dał do większej i obowiązkowo lst boxa nie masz za wysokiego a jak policzysz doniczkę, wysokość na flo jak urosną to tego odległość lampy od szczytów to może hyc cienko 😅  wszytko jest do ogarnięcia 🙈  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens No tak ale dam Diesela fo większej to Runtza musze dac do mniejszej bo doniczka na doniczce bedzie

Zapomiałem ze doniczki nie sa pod boxem tylko w i tez zajmują wysokość 😆 no to faktycznie misze obie trenować bo bede w dupie 

Tylko jak wygalda kwestia tych doniczek według ciebie? Obecnie Runtz w 11L a Diesel w 2? 3?

 

Mam jakas na zbytku jedna, ale nie ma ani miejsca na nia w boxie ani ziemi żeby zasypać ja 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 Trochę skoda trzymać w małej donicy bo ta w dużej o wiele mocniej się rozrośnie i  będzie miała całkiem inne potrzeby niż mała, w małej będziesz musiał często podlewać szybko reagować na niedobory bo w takiej o wiele szybciej mogą wystąpić 🙂 jak bardzo ta donica będzie nachodzić na 2?

Ziemia nie jest droga taki worek  20l kupisz za około 30 zł Max 🙂 oczywiście jakiejś dobrej a nie marketowej 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka znalazłem, na oko wejdzie, jak będzie? Przekonamy się. Ziemie ogarnę ta co wcześniej. I przesadzę tego diesela bo faktycznie w tak małej doniczce to az szkoda

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...