Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Bob drzewny Wyciąg wyłączony zostawiam aż zacznie kwitnąć, nawilżacz nie ma chyba sterowania że ma być tyle i tyle procent wilgotności, ustawiłem go na godzinę niech troche podciągnie wilgotności, mogę zmienić go na 8godz/az do wyczerpania wody. Jak ustawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 nawilzacz i osuszacz można zakupić z higrostatem tylko pieruny wielkie i drogie bo ja za nawilzacz dałem 269 zł a on mi na ta chwile nie potrzebny teraz osuszacz potrzebuje i muszę zakupić 

higrostat jest to funkcja ustawienia danej wilgotności po czym się wyłącza 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 ma stronie Royal Queen jest harmonogram uprawy tam masz jakie poziomu wilgotności powinny być w danym tyg razem z temp bo za dużo wilgotności tez nie może być 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łodyga po podlaniu położyła się jest tak długa i tak słaba ze az się kładzie, zakopałem ja lekko pod ziemie (ogólnie podkopalem wszystko pare cm) mam nadzieje ze będzie lepiej  

image.jpg

image.jpg

Lampe zahaczyłem o wiatraczek żeby była bardziej ku stronie roslinek nie nawilżacza 

image.jpg

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020Na samym początku miałem problem z prądem, rośliny miały za mało światła (pewnie cos ok10godz dziennie) przez co wlasnie jedna z nich się wyciągnęła strasznie, nie miałem włączonego wiatraczka mieszającego od poczatku to tez spowodowało ze łodyga nie była na tyle silna  żeby wytrzymac cokolwiek. Naucze się na błędach teraz powinno byc juz lepiej, druga roślinka rosnie dobrze trzyma się twardo 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 najgorsze jest to na tym forum ze każdy inaczej pisze i jeszcze ktoś napisze po czym zadam pytanie to już nie odpowie bo ja mam takie akcje ze np lampa led hydro Mars ts 1000 ustawienie było na 60 cm 25% mocy i tak się wyciągały poczym wyczytałem tu na forum ze się podlewa ok dwóch kieliszków wokół roslinki to znów przesuszylem glebę teraz ja Zmoczyłem i znów akcja z wilgocią ciagle stoję nad box i muszę wl wentylator wciągający żeby ta wilgoć się zbiła a roslinki teraz stoją w miejscu i nie wiem czy je zablokowałem tym przelaniem dodaje zdjęcia na fotorelacje ale nikt nic nie pisze nikt nie doradzi i tak wszystko na oko robię teraz spryskalem ukorzeniaczem po liściach to jedna opadła jak twoja to ja podparłem wykałaczka 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green nie No rozumiem wszystko ale sądziłem ze jak ktoś coś wstawia bądź potrzebuje pomocy to z chęcią ktoś odpowie tak jakby sam to robił jak ja nabiorę doświadczenia tez będę ludziom pomagał bo ciągły tutaj siedzę i tez coś tam podpowiadam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020  ja cała swoja wiedze zyskałem oglądając i czytając zagraniczne strony czy filmiki tutaj  doszlifowywuje teorie bo praktyki narazie brak , ja podlewam totalnie na oko dzisaj troche duzo im dałem nie miały jeszcze sucho ale zawsze pójdzie w bok ew spłynie w dol (mam nadzieje) korzenie małe a gleba w 1/4 tylko zalana wiec w razie co ma miejsce żeby uciec 

@hubert2020 tutaj @Mr.Green ma racje przy chodowli 99% twoich problemow juz ktoś miał, wszytsko w zakończonych fotorelacjach jest naprawde na wage złota w kryzysowych sytuacjach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to niech dmucha do góry a cyrkulacja zrobi resztę.. ale jak masz niska wilgotność to odpuść go w ogóle. 

Podsypanie nie szkodzi. Ja wbijam patyczki od saszlykow jak co 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Wlaczylem nawilżacz na godzinkę, tam jest w chuj mokro 90% ale nie będzie nie u nich teraz dzien/dwa wiec mysle ze może zostac ten nawilżacz (tak wilgotno ze namiot az spocony sa łezki na ścianach) ,wyłączyłem mieszający, temperatura ok 25* 

Podlewane dzisiaj wiec starczy im do soboty napewno 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...