Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 11

Roślinki eksplodowały, sa ogromne w porównaniu do tego Co ostatnio widziałem zaglądając do nich.

Podwyższyłem lampę obecnie ok. 23cm Od szczytu Runtza (mniejszej)i ok 30cm od diesela(wiekszej)

Temperatura 30,2*/70%
 

image.jpg

image.jpg

Runtz jakis nie stabilny po podlaniu, stawiam rusztowanie i wlaczam nawilżacz.

Co może być nie tak z tymi liśćmi?

Kiedy nawozy?(wedle rozpiski producenta powinienem od kilku dni lac juz bio grow)

image.jpg

image.jpg

Runtz ma dziwne plamki co to oznacza?

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 30⁰C to za dużo, chyba że masz podwyższone CO2, ale wtedy też jest większy popyt na wodę, nawozy, światło itd, jak nie dostarczysz choć jednego, to zaczną wychodzić jakieś dziwne niedobory. Ciężko wtedy się diagnozuje niedobory, kiedy przykładowo masz jakiś spowodowany przez zbyt niskie CO2.

A plamka właśnie może być przez zbyt wysoką temp albo by trzeba było trochę calmagu, ale raczej zbyt młoda roślina i nie powinno jej niczego brakować z gleby, więc coś w warunkach jest nie halo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 te plamki masz od polewania  wody po liściu 🙂  dlatego leje się w koło a nie na 🙄 tym bardziej jeszcze jak jakieś nawozy podajesz 🤷‍♂️ daj lampe wyżej trochę i zmniejsz temperaturę, najlepiej odpal wentylator wyciągający na minimum i powinna spaść temperatura 🙂   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens lampę dopiero co podniosłem dawać wyżej jak mowisz?podniosłem ja dzisiaj wlasnie ze względu na temperatury + roslinki się rozrosly

nawozow jeszcze żadnych nie leje kiedy myslisz żeby zaczac lac ? Od 14 dnia zycia?

odpalilem wyciągający z filtrem

dzisaj juz podlewalem koło liści 🙂

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 już powinieneś ukorzeniacz i enzymy 0,5ml na litr wody enzymy 1ml na litr ukorzenicz do ziemi i oprysk delikatnie ukorzeniacza na liście 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 musisz się zapytać kogoś innego bo ja mam od Canna nawozy i maja inaczej nazwę 

od biobiz tak się nazywa ukorzenicz Biobizz Root Juice 250ml - ukorzeniacz

a tak

enzymy BIOBIZZ MICROBES - BAKTERIE TLENOWE, ENZYMY ,GRZYBY I TRICHODERMA

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wlał tego Bio grow 1/3 dawki jak na początek  i 0.3 calmaga  🙂 i cal maga za każdym podlaniem bo jak kiedyś robiłem na biobizz to brakowało potem tego magnezu 🙂 a bloom i top Max   na indukcji i flo 🙂 i przydało by się jakieś pk bo na samym bloom będzie ciężko pociągnąć 😅

Zostaw lampe narazie jak bardzo chcesz to cfl dopiero teraz zobaczyłem 😅 jak końcówki liści będą się robić takie żółtawe to znaczy ze masz przypalenia od lampy i trzeba dać wyżej 🙂  

Edytowane przez Katastrofedens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz Lst to jak ja położysz  to główny szczyt i tak będzie niżej wiec lampa zostanie nabytej wysokości co jest teraz 🙂  co Grower to inne podejście, techniki, sprawdzone metody   dawkowania nawozów 🙂  

W tabeli jest 2ml na 1 litr wody a  one więcej niż 300-400ml na 3-4 dni nie wypija 🙂 ja bym im podał na początek 0.8ml i 0.3 cal maga na 300-400ml wody 🙂  ale teraz jak podlałeś to poczekaj aż ziemia trochę wyschnie    by nie zrobić błota 🙄  tak by ustawić sobie cykl podlewania co 3 dni 

Np startujesz 300ml patrzysz ok starcza to im na 3 dni to kolejne podlanie znowu 300ml Patrzysz ziemi już delikatnie wilgotna wypiły wszytko to leje 400ml patrzysz znowu 3 dni  maja mokro jeszcze to czekam na 4 dzień znowu otrze czas podlać i leje 400ml i fak dalej by nie przelewać i nie robić błota i w miarę systematycznie nawozić bo potem wyjdą niedobory i kosmiczne dawki będziesz musiał łac by je zaspokoić lepiej po trochu a systematycznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 Swoją drogą jak dasz wyżej lampę to nie zbijesz za dużo temp, bo żarówka dalej będzie swoje ciepło wydalać. Uważaj na wyciąg, bo możesz mieć za wysokie obroty i Ci będzie wyciągać całą wilgoć i ciepło z boxa, regulator obrotów wentylatora obowiązkowy. Najlepiej jakbyś zbadał aplikacją ile masz mniej więcej ppfd przy szczytach, wtedy będziesz wiedział czy dać ją niżej czy wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: 

wilgotnosc po kilku godiznach spadła do 55% temperatury również okolice 25*

zmierzylem apka ppfd pokazało na jesnym 1200(Diesel) i 800 na runtzie(dlatego bo był pod miejscem gdzie wkręcą się żarówkę ) uznałem ze to chujowy wynik i dlatego może byc cos nie halo dlatego:

generalne przemeblowanie boxa

włączony mieszajacy i wyciagajacy

wyrzucony nawilżacz 

przesuniecie doniczek z roślinkami oraz dodanie podstawki tak żeby roslinki miały wrecz identyczne warunki :D

po zmianach ppfd pokazało ok1300 na runtzie oraz 1100na dieselu 😀

Sciany growboxa w razie co popsikalem woda zawsze chociaż tyle wiecej wilgoci 

chyba wszytskie zmiany 🙂 

od następnego tygodnia (13dzien) /jutra (12 dzien) planuje wdrożyć im 0,3ml calmagu oraz 1/3 dawki bio grow (późno ale lepiej niż wcale)

po tygodniu zwiększać dawki (bede szedł tabela) 

to tyle narazie🤓image.jpg

Edytowane przez cejerowski21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21  zmierz aplikacją ppfd meter photone jeżeli masz androida. Trzeba też skalibrować jakimś wynikiem, którego jesteś pewien wiarygodności, np taki hydro mars ts 1000 podaje ile jest ppfd na wysokości 30cm przy różnych mocach. No i przed kalibracją musisz wybrać z opcji swoje źródło światła.

Bo wyniki wyszły na pewno złe, przy 1300 ppfd roślina by wyglądała jak sałata, to z 3 razy za dużo dla rośliny w tym wieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...