Skocz do zawartości
Gooner

LSD XXL i Choco Candy

Rekomendowane odpowiedzi

@Gooner kiedyś rozmawiałem z bardziej doświadczonym ziomkiem i on to w ogóle mówił że to pod koniec growa się leje i to naprawdę nawet mniej jak 0.5. Ja tam nie mówię że to prawda bo nie używałem tego nigdy, tak tylko pisze co słyszałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TROUBLEMAKER wg mnie prawdziwy głos eksperta jak np. @Zielone krainyn doradzał trochę inaczej i żeby czytać głównie po liściach i do tej rady staram się stosować. Dlatego kiedy jest wysokie zapotrzebowanie to leję więcej pk i wychodzę na tym dobrze. A wiadomo, że przed ścinką dwa tygodnie nie leje się wcale żeby nie palić potem nawozów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się od 0,5ml/l i można zwiększać śmiało jeśli nie pali końcówek. Zazwyczaj odstawia się typowe bloomy i zastępuje PK, trzeba się nauczyć "czytać z liści".

Przy ostatnich podlewaniach dawałem 1,5-1,7ml/l i nic się nie działo, zależy od kondycji roślin najbardziej. 

Ilu ludzi tyle opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gooner za wcześnie na pk, zazwyczaj zaleca się podawanie tego przez ostatnie 2 tyg nawożenia. Później 2 tyg. woda + enzymy ewentualnie do samego ścięcia.

Czyli w 5-6 tygodniu pełnego kwitnienia (nie licząc indukcji) należało by dać. 

Teraz byś ją zniszczył dużą ilością nawozu. Zostań przy bloom do tego czasu.

Jedyne co bym zalecił to pojedyncze liście usuwać bo gęsto tam masz cholernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr nie mam w ogóle doświadczenia w usuwaniu liści, ale twierdzisz, że mogę zacząć jakieś od dołu usuwać?

kwestia jest taka, że bloom napewno spowoduje podbicie azotu a ta po lewej i tak jest ciemna.

a plagron royal sugar? Też mam. 

Edytowane przez Gooner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gooner o plagrona to pytaj @Zielone krainy, ja z tym do czynienia nie miałem.

w bloomie są śladowe ilości tego azotu. A roślina za chwilę pewnie będzie przechodziła w tryb turbo to przerobi nadmiary. Tą z lewej podlej z raz lub dwa samą wodą a prawej daj blooma.

Usuń te co zasłaniają resztę kwiatów, przy okazji lepszy przewiew będą mieć. 2-3 liście jak straci to nic się nie stanie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik @Udyr Faktycznie mocno liściasta, usunąłem z dołu na początek kilka liści ale to kwiatów nie poodkrywałem za bardzo jeszcze. Boję się trochę usuwać te zdrowe na górze duże liście. To będzie bezpieczne?

1F976B37-BBAD-43C6-8936-D4999C5D0371.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr ta po lewej weszła sama woda ta druga dostała alga bloom 4 ml na litr wody.

Skoncentrować się na dolnych liściach czy górne duże wiatraki przysłaniające kwiaty też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ta chwile one nawet nie pokazują żadnych deficytów. Przynajmniej przy włączonych lampach.  
 

co do lisci to warto zawsze coś odsłonić. Pierwsze to lepsze doświetlenie=lepsze topy. A druga sprawa lepszy przepływ powietrza co da mniejsze ryzyko pleśni. 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...