Skocz do zawartości
Gooner

LSD XXL i Choco Candy

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

25 dzień po wyjściu z ziemi. Wczoraj FIM, dzisiaj dogięte do ziemi. Czekam tydzień na regenerację po cięciu i przełączam na 12/12.

Mam nadzieję, że wszystko idzie dobrze. Po prawej panna trochę wolniejsza, śle to pewnie kwestia genów, tym bardziej, że to dwie różne roślinki. Na razie jadę na samej wodzie, przy ziemi Canna Terra Professional Pro zwykle jadę na samej wodzie przez cały weg i dopiero po przełączeniu zaczynam nawozić. 
 

Jeśli ktoś wychwycił, że coś nie do końca jest okey to proszę o komentarze.

Pozdrowienia 

AFFE24BC-D611-4AAB-8388-49CDEFE9138D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, 

26 dzień po wyjściu z ziemi. Stan 2 dni po FIM, wczoraj doginane do ziemi. Rośliny próbują się podnosić, wyglądają na razie chyba bezproblemowo. Ciągle jadę na samej wodzie. Jeśli ktoś chciałby się wypowiedzieć to bardzo proszę 😊

pozdrawiam

0A7B23B4-4B60-45E9-9183-EA837F52C3F0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Gooner Póki co to są na veg, więc nie wiele mozna o nich powiedzieć, ale wyglądają zdrowo jak na 27 dzień niskie ale za to solidne LST, za moment puści więcej odrostów jak już nie rosną kolejne. Jakiej używasz ziemi, i jaką wilgotność mają obecnie roślinki? Staraj się utrzymywać 70-80% jeśli chodzi o wilgotność zbytnio ich nie przelewaj. A będzie git. Pozdro ryju 👊

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gooner  Kolorystyka ok , prowadź je wzdłuż doniczki, by ją zapełniły, nie masz na ten moment o co się martwić, lekko się tam widzę jedna wyjada od dołów, ale problemów z roślinami na ten moment nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie 😇

wilgotność około 65% czy czas. Ziemia Canna Tera Professional Pro. Myślicie, żeby je zbliżyć do leda? Dalej jechać na wodzie czy coś dodać ? Calmagu na razie nie potrzebują chyba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gooner  Sama woda z odpowiednim ph, ukorzeniacz i enzymy mógłbyś dawać, jak tego nie masz to czysta woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gooner  Przełączyć zawsze można, ale ja bym potrzymał jeszcze dłużej , by wypełniły bardziej przestrzeń doniczki, obserwuj i przełączaj , jak wielkość roślin będzie cię zadawalała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema! 
 

28 dzień po wyjściu z ziemi. Nadal sama woda i weg. Jedna mocno szybsza od drugiej ale to różne odmiany więc kwestia genów. Planuję potrzymać jeszcze trochę, szczególnie żeby ta mniejsza się bardziej rozwinęła i przełączam na 12/12. Wszystkie sugestie mile widziane !

 

 

394EC65C-37AB-4B26-98C5-81ED1716E853.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia : zacznij lać calmag.@Gooner

Aha,mikoryza złagodzi wiele błędów.Jakbyś już ją lał to rośliny bardziej by wykorzystały bogactwo ziemi w której żyją i napewno były by większe.To droga buteleczka, ale zwróci się w kwiatach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

30 dzień po wyjściu z ziemi. Nadal sama woda, wg sugestii rozpocznę nawożenie od calmagu. Już bym przełączał na 12/12, ponieważ jestem zadowolony z wielkości tej po lewej ale ta pani po prawej trochę się ociąga lub po prostu kwestia odmiany. Jedyny dylemat w tym ile jeszcze trzymać na weg, ponieważ obawiam się, że ona nagle jakoś szybko ze wzrostem nie podskoczy 🤔

12EFD8DA-5053-4939-BD1B-59A4EDD582A4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gooner Potrzymałbym jeszcze na wegu, by się lepiej rozwinęły i zajęły więcej obszaru doniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tydzien wega jak nic. Ze 2-3 podlania musi jeszcze wypic. Zostaw je tak jak sa. Lrzez ten tydzien glowne szczyty powinny wyrosnac poza drut i odbic w gore. Niech ona podrosnie ze 2-3 dni i wtedy mozesz znowu cos delikatnie podwiazac i jak juz wszystko sie postawi w jeden bukiecik to pstrykaj 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Dzięki. 
Planowałem 3 max 4 tygodnie Wega ale jednak okazało się to w tym przypadku za mało. Ostatnio 3 tygodnie wystarczyło do niezłych plonów, ale teraz widocznie musi być więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gooner jak ja od malego kladziesz na ziemie i jej utrudniasz zycie.. 

Moze nastepnym razem pozwol jej rosnac miedzy 2-3 tygodnie i jak bedzie wyzsza i miala juz fajne odrosty to ja nagnij raz a porzadnie.. odczekaj kilka dni i przelaczaj 😛 walcowanie rosliny co po chwila spowalnia ja:)

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...