Skocz do zawartości
Gibexnator

RQS 2x Wedding Gelato // MH TS600 // MH 60x60x140

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy od 6,2 do 6,5. Wczoraj jak podlewałem to pierwszy raz zmieszałem wszystko i 2 litry dałem do opryskiwacza i tak podlewałem litr na głowe. @Udyr  ale wcześniej nie wykazywała nić , nawet wczoraj dałem jej po 2 nakrętki  biohumusa na głowe.

Chyba że robię coś żle , ale wygląda to  u mnie tak ,  woda odstana minimum 24h dalej  dodaję nawozy , ph - i od razu podlewam. Zobaczę rano , dostały oprysk z  ukorzeniacza. Na następne podlewanie robię miksturę osobno dla każdej rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gibexnator Zmierz ph w glebie i zobacz, co się w niej dzieje, nie ma możliwości na tym etapie, by potasu w ziemi brakowało, to nie kwitnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gibexnator Tylko nie "zgłupiej" i nie syp dolomitu pod krzaka, jak cos będzie nie tak, to rozpuść dolomit w wodzie i podlej z odpowiednim ph .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy najpierw zrobię test , dopiery wtedy będę myślał co dalej. Dziwi mnie że dzisiaj takie cuda się wydarzyły akurat gdy zmieszałem wszystko na 2 litry. Zobaczymy jutro , na pewno będę to relacjonował. Pzdr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gibexnator To nic wielkiego, lekkie zaburzenie na liściach, obstawiam, że coś w ziemi nie zagrało pod względem ph, ale to minimalny problem i nie ma się czym zbytnio przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z rana test płynem heliga 2 doniczkom , jak dla mnie nie ma tragedi.  Odnośnie podlewania , ostatnie było za pomocą opryskiwacza z lańcą , to jest coś pięknego. Ziemia ciągle wilgotna , nic nie uciekło przez doniczkę.

20220803_083902.jpg

20220803_082837.jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Gibexnator Dobrze lecisz, mi to wygląda na przyblokowane pH ziemi, już się z czymś takim spotkałem i raczej bym postawił właśnie na to, wątpię że byłby to niedobór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Gibexnator Różne mogą być tego przyczyny, może zbyt często podlewałeś nawozami, i zakwasiłeś sobie glebę, może coś jest nie tak z twoją wodą którą podlewasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom dzięki , jeszcze kilka dni i będę musiał wywalić nawilżacz , brakuje miejsca kurcze. A szkoda bo mogę sobię ustawiać jaką chce wilgotność. 

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 38/7 od przełączenia  na 12/12  szczerze to nie wiem czy to już zaczyna kwitnąc czy dalej jest w okresie przejsciowym 😀  Dzisiaj zamawiam Adwa ad32 ,  nie podoba mi się że one stoją w miejscu , niektóre liscie się zaginają. Muszę sprawdzić ppm i ec.

20220808_081842.jpg

20220808_082053.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Gibexnator napisał:

szczerze to nie wiem czy to już zaczyna kwitnąc czy dalej jest w okresie przejsciowym

bardziej w przejściowym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator dokladnie tak jak pisze Tester.

Jeszcze nie wystartowaly 🙂 takze bez stresu 🙂 pierwszy tydzien od przelaczenia to one sie zbieraja do transformacji 🙂 teraz ten tydzien wystrzela w gore to sie zdziwisz 🙂 zobacz moja relacje i co sie stalo z krzakami po 2 tygodniach od przelaczenia 😄 wyjebaly w gore dobre 60 cm od wysokosci przed przelaczeniem 🙂 rozne odmiany roznie reaguja. Jakbys mial problemy z PH albo EC to by bylo widac po lisciach.

moje Gelato Wedding tez bylo nie smiale a potem nie dalo sie go opanowac 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator pewnie ze mozna. To nie szkodzi a zawsze sie przyda jezeli ktos uzywa 🙂

Ja lece caly czas bez zmartwien o PH i EC lejac zwykla odstana kranowe. BioTabs miazdzy temat jak dla mnie pod tym wzgledem. Wszystko sie samo reguluje. Jest to bardzo pomocne a wrecz odciazajace i odchodzi caly ten stres zwiazany z problemami jakie potrafia wynikac ze zlego PH albo popalenia roslin wysokim EC. Jak dla mnie jest to kolejna potezna zaleta Organicznej uprawy 🙂 gdzie topy wcale nie sa mniejsze lub slabszej jakosci.. powiedzialbym ze wrecz przeciwnie 🙂 jakosc topow i zywicy jest zabojcza 🙂 nigdy takiego palonka nie bylem w stanie pochytac przez cale swoje dosc dlugie zycie jako palacz i monter palonka od roznych ludzi 🙂

Szczerze polecam sprobowac w zyciu takich rozwiazan 🙂 proste, skuteczne i naturalne 🙂

Roslina sie pieknie odwdziecza zapachem, aromatem, smakiem i mega gladkim buchem :)) czysciocha krecisz z dobrego gieta i wchodzi jak lizak 🙂

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...