Skocz do zawartości
Gibexnator

RQS 2x Wedding Gelato // MH TS600 // MH 60x60x140

Rekomendowane odpowiedzi

@Gibexnator tak jak na opakowaniu od zestawu Heliga masz napisane.

Tam chyba w doniczkach radzą rozgarnac ziemię z wierzchu i pobrać próbkę więc zapewne ~5cm. 

Możesz z dwóch różnych głębokości sprawdzić. Buteleczka starcza na około 30-40 pomiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do wentylatora mieszającego. Ten mój 5W jest cholernie głośny , to taki 20W będzie pewnie chodził jak odkurzacz. Tutaj zrobiłem  test , wygląda mi to na pomarańcz

20220713_135601[1].jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpowiednią ilość ziemi nasypales to wygląda na 5-6. Ale po roślinach nie widać jakoś.

Mój 25 w nawet dźwięku nie wydaje a to najtańszy z Amazona, na 2 biegu hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tydzień znowu zmierzę i zobaczymy. Rozglądam się za jakimś dodatkowym mieszającym. Jak masz coś ciekawego i w miarę cichego to z chęcią zerknę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 14   zdjęcie zaraz po podlaniu

Dzisiaj dałem po 400 ml na doniczkę , razem z power roots.  Ogólnie  tak się zastanawiam czy  te piętra nie są za bardzo zbite obok siebie. Lampa tak jak była 60 cm nad szczytem.  Jestem zadowolony z tego wiatraczka   wprowadzającego powietrze. Temp nie rośnie mi powyżej 27 stopni , a wilgotność utrzymuje się ciągle w zakresie 70-80 %.

20220715_085933[1].jpg

20220715_085939[1].jpg

20220715_090050[1].jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie nie ta pora na wysadzanie ja czekam do wrzesnia pazdziernika bo nie dasz rady z temp i wilgotnoscia a podejrzewam ze automaty outdoor nie dadza sobie rady ja z moim boxem robiłem przenosiny chyba ze 4 razy w rozne miejsca  w rezultacie wyleciały na dwor i tam je dogladam aczkolwiek okazaly sie to sezony a juz fabryczne automaty zaczne sadzic w drugiej polowie wrzesnitez zakezy od warunkow panujacych na zewnatrz na ta chcwile w pomieszczeniu pustym moze temperatura nie jest za wysoka ale wilgotnosc jest na poziomie 60% to stanowczo za duzo i nie mam jak jej zbic 

a twoje jesli to automaty to zacznij juz LST kolego bo sie zgapisz jak ja i ani sie obejrzysz a roslina bedzie ci do pasa juz siegała a wtedy to juz TOO LATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator jak nie pójdzie Ci fim to 2 razy topping na każdej może zrobisz. Masz sporo miejsca na 4x 8 pałek. 

Samo mięso żadnego popcornu 😄

Tego my poprzelaczeniu będziesz musiał nisko trzymać. Odrobinę za słabe światełko może być, ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr ja dopukuję lampę na flo. Spodobała mi się 25W power led od ledam , wsadziłby mi tam  deep red 660 nm. Może by to wystarczyło na 2 roślinki. Co do tego fim , boję się ale i już się nie mogę doczekać.   @Mr.Green  to moja na 14 dni nie ma nseet połowy 20 cm. A liczyłem że za kilka dni już będę ją naginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator mozesz wczesniej mozesz pozniej. Nie ma ogolnie jednego schematu co do LST.

Mi chodzi o to ze jak roslina ma nawet powyzej 20 cm to nie jest to problem przy LST. Ja osobiscie doginam jak ma ponad 20 cm bo wtedy odrosty sa na tyle rozwiniete ze mozna je docelowo upiac przy brzegu doniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 16

Wczoraj dałem po 400 ml na doniczkę  standardowo z  z power roots.  Chyba przesadziłem z wodą lub jakiś niedobór wapna  , bo  niektóre liście   nadal są powykrzywiane i jeden ten z prawej strony jest klapnięty , tak samo widać jakieś przebarwianie na jednym liściu.   Poczekam do jutra i zobaczę czy się  podniesie , i chyba wypadało by powoli myśleć o jakimś treningu.

20220717_193611[1].jpg

20220717_193621[1].jpg

20220717_195947[1].jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym powiedział że za sucho mają, grzebnij paluchem na trzy centy albo jeśli się da odchyl materiał donicy i wsadź rękę między blok ziemi a materiał.

Masz lekką przewiewną ziemię, donice materiałowe a jest ciepło teraz, wilgoć ze startu mogła wyjść a 400 ml na utrzymywanie odpowiedniej wilgotności gleby to za mało na 11l ziemi nawet bez rośliny w środku, lej im po litrze 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX kurcze rozgrzebałem troszkę ziemi i jest taka delikatnie wilgotna i czarny mocny kolor.  Ale sprobujemy tak zrobić  , wleję im po 1 litrze. Jutro chcę zrobić trening FIM i LST , i dam im po litrze przed ciemnią.

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 18  

 Roślinki rano miały opadnięte liście , zapewne były lekko przesuszone więc zabrałem się za wykonanie FIM + LST. Niestety ,  z racji że nie są za wysokie  to niektóre liście dotykają ziemi , troszkę się  obawiam żeby nie zaczęły mi gnić od mokrej gleby  ,  zwłaszcza biedota   z lewej strony .  Nie chciałem już więcej naginać , poczekam do jutra może  się lekko podniosą te liście i wtedy będę doginał  , co wy na to ???   Podlane wodą + Power roots   PH 6,2.   Szkoda że nie udało mi się zrobić zdjęcia z przycięcia , ale aparat  blokuje.

20220719_104130[1].jpg

20220719_104146[1].jpg

20220719_104153[1].jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator dlatego pisalem ze mozna LST robic jak bedzie wieksza 😛

2134133586_IMG_20211120_2359271.thumb.jpg.1c45b81c01b18e800773a00c6e1f12ff.jpg.d0a694d24c394a801bee1369c7b1e006.jpg

Ogolnie to ze dotykaja to nic. Podniosa sie do swiatla. Roslina szybko odreaguje. Te liscie i tak brda pierwsze usychac i odpadac. Co chwile beda rosly nowe takze tymi pierwszymi sie nie zamartwiaj 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green masz racje , tylko te kurduple szły na boki , mimo podnoszenia lampy. Jadę kupić asshi sl. Myślę czy nie zrobić lst tym bocznym lodygom i wtedy odsłonię lepiej środek. I mam pytanie , mogę dosypać świeżej ziemi czy już nie warto

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...