Skocz do zawartości
Gibexnator

RQS 2x Wedding Gelato // MH TS600 // MH 60x60x140

Rekomendowane odpowiedzi

@MiraiiNikki ja mam dwa. Jeden u gory blizej topow a drugi na dole blizej doniczek by miec mozliwosc sprawdzania roznych odczytow w roznych miejscach i u gory mam teraz 40% a na dole 50-60 w zaleznosci od podlewania 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to u mnie tak , sonda sobie wisi  na wysokości szczytów  czasem niżej ,  a innym razem ją dam za worek co2.  Ogólnie na początku uprawy był problem żeby mieć te 60 % ,  i dlatego kupiłem nawilżacz , teraz to jest problem żeby mieć te 60  , może też dlatego że wczoraj je podlałem i jednak jest gęsto tam. Ale na razie wyłączyłem  wyciągowy bo nie chcę zajechać filtra  , otworzyłem boczny otwór i jest taki wylot pasywny.

 

20220814_132803[1].jpg

20220814_132755[1].jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugim zdjeciu widac ze jest ale nie umiem go zlokalizowac na zdjeciu 1 i 3 w sensie ze nie umiem polaczyc tycj zdjec w jeden obraz i dalej nie widze gdie on sie znajduje. Ta sonda co wisi jest od temperatury ale nie mierzy ona wilgotnosci. Wilgotnosc mierzy sam monitorek z tylu gdie sa wloty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powies go pod lampa tak by sonda i wyswietlacz byly w podobnej wysokosci niedaleko szczytow lub w ogole zmien jego miejsce i zobacz czy odczyt sie zmienia. Warto miec drugi innej marki np. Zeby zobaczyc czy sie pokrywaja 🙂 i zeby nie wpadac w paranoje 😄

Pokombinuj w roznych miejscach. Poloz obok donicy itp. Zrob jakies testy 🙂 tu trzeba nonstop cos ogarniac 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym słowem chujnia z grzybnią. Ten filtr strasznie osłabia pracę wentylatora. Jutro kupię  stacje pogody i zobaczymy co pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr Ci nie potrzebny. Nic nie smierdzi a go zajedziesz wilgocia.. ja mam filtr i lezy, nigdy nie instalowalem i lece caly rok bez filtra 🙂

Na chacie odswiezacz blisko szafy i jest git:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie za głośno , a chwila moment zapach będzie intensywny i będę musiał i tak go założyć. Więc tutaj nie ma mowy abym ściągną filtr. Muszę włożyć osuszacz  , a jutro wsadzę  inną stację pogody.  Zmieniłem teraz ustawienie tego jebanego  monitorka i dalej jest  68% o dupe to rozbić

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator Ja niestety też mam problemy z wilgotnością i dość niską temperaturą. Zainwestowałem w osuszacz, tylko trochę przesadziłem z jego wielkością xD Kupiłem za 8 paczek osuszacz Theo Stadler Form, który stoi w bezpośrednio w boxie(60x60x160). Myślę że coś o połowę mniejszego i tańszego też by się  spokojnie sprawdzało. Ważne żeby miał higrometr do automatycznego wyłączania i włączania. No i warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika. Ja muszę rano i na noc opróżniać zbiornik, który ma 2.1L 
Bez osuszacza w 5 tyg kwitnienia mam 70% w dzień, a 85 w nocy, więc kaszana 😞 Ale z nim jest już git utrzymuje 40-50% maksymalnie i  dodatkowo jeszcze temperaturę mi podwyższył o te 4-5 stopni. 

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy gdzie sie mieszka 🙂 u mnie z zapachem nie ma problemow. Sam duzo pale wiec i tak jebie 😄 a przy obecnej pogodzie nie mam problemow z wilgotnoscia jednak kazdy box mierzy sie z innymi problemami. Ja wysypalem keramzyt na dno namiotu co byc moze tez (tak mi sie wydaje) ma wplyw na niska wilgotnosc bo poprostu keramzyt ja pochlania.. ale czy to prawda to palca sobie uciac nie dam 🙂

Boxa tez staram sie nie zamykac szczelnie jak konserwe.. tylko zostawiam boki lekko uchylone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 47 / 6 FLO                                 ogólnie walczę z tą temperarurą i wilgotnością , jutro przyjedzie osuszacz więc zobaczę czy i ile pomoże. Jak będzie kiepsko to kupuję wentylator jakiś 300m/3 i wsadzam do filtra. Ten co mam 197m/3  nie radzi sobie z trmperaturą. Dodatkowo kupiłem plagron sugar royal , i atami bio bloombastic. Zrezygnuję z plagron pk13/14 . Chcę tą uprawę zakończyć jako organiczną. A w 14 dniu robię fryzjera i podoginam te najwyższe szczyty.

20220817_105026.jpg

20220817_110424.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie podłączyłem drugi wentylator kanałowy 190m/3 i niestety nic się nie zmieniło. To nie możliwe żeby 2 wentylatory wyciągowe nie dawały rady.  Chyba że ta stacja to trup.

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator moze byc. Dlatego mam dwie 😄 zeby nie orac sobie glowy 🙂 wyciagnij go zeby nie byl taki splaszczony.. bo on tylem bada wilgotnosc.. i moze dlatego zle pokazuje.. uwolnij go z tych kleszczy i zobacz czy cos sie zmienia

Kwiatki ladnie wygladaja 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie zabiłem moje dzieciątka. Wczoraj mnie nie było cały dzień  , dzisiaj rano zsglądam a one opadnięte , sporo liści na dole poszło w kosz. Ziemia wysuszona , od razu dostsły po litra na głowę plus nawóz. Nie wiem czy w nocy nie spryskać je asahi sl. Ta z prawej gorzej przeszła tą suszę. Chyba czeka mnie podlewanie częstsze.

20220820_083709.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz kwitnie to litr to malo.. musisz sukcesywnie zwiekszac ilosc wody bo gdy beda budowac kwiastostany to mozesz potrzebowac do 3 litrow wody co 2-3 dni..

Ja sam mam duze doniczki bo 25 litrow.. ale co 3 dni wlewam 4.5 litra 🙂

Musisz ja rozkrecic z nawadnianiem. Systematycznie zwiekszaj ilosc wody co 0.5 litra. Pamietaj ze malo wody = malo palonka...

Bo z czegos musi budowac zielona mase 🙂

Tylko jej nie utop 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...