Skocz do zawartości
Gibexnator

RQS 2x Wedding Gelato // MH TS600 // MH 60x60x140

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przed dpaniem zrobiłem im oprysk z power roots. Żałuję że nie stosowałem tego od początku. Teraz tak się zastanawiam , czy dać im kilka dni i przechodzić na flo , a może jeszcze zrobić jakiś dodatkowy trening . Wszelkie rady są mile widziane s nawet wskazane 🙂

20220726_083912.jpg

20220726_083914.jpg

20220726_083922.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator wszystko zalezy jak wysokie chcesz miec planty 😉 poczekalbym tydzien i przelaczal powoli bo i tak wystrzeli w gore po kilku dniach od przelaczenia i wtedy mozesz ja doginac dalej podwiazujac odrosty do bokow donic. Bedzie mniejsza i bardziej jak bukiet. Jak poczekasz dluzej to bedzie bardziej jak male drzewko 😄 u mnie weeding gelato dosc mocno wystrzelilo w gore ale tez to moja wina bo za duzo plantow mialem na malej powierzchni  wiec szukaly drogi do gory 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 28

Od 2 dni ich nie ruszam , tylko podlewanie i oprysk. W niedzielę  przełączę światło na 12/12  bo nic tu już ciekawego się chyba nie wydarzy.  Dodałem nowy wiatraczek mieszający , worek co2 i zmieniłem lampę na lumateka .  Wisi sobie 70 cm nad szczytami i ustawiona na 40 %.

20220729_115641[1].jpg

20220729_115616[1].jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gibexnator  Jest ok, przełączysz w niedziele to z wega wyjdą za około 10 dni , czyli będą 38 dni na wegu, doniczka 11 l da radę, Fimu toppingu nie robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gibexnator Odginaj liście i przypinaj drutem ogrodowym do ziemi, jak coś nie możesz odgiąć to utnij, ale nie usuń za dużo liści na raz, bo przyblokujesz roślinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś poodsłaniałem , jednego wiatraka za pomocą drutu przycisnąłem do gleby.  Ogólnie za dużo tutaj  kwiatków nie będzie. Jeszcze wczoraj  wyrwałem przez przypadek szczyt jak ją naginałem. Chyba zrobię sobie spokój na tydzień i pozwolę jej rosnąć w spokoju. Będę tylko odginał liście i nic więcej , ogólnie jak dotykam liście wiatrakowe są takie   szorstkie , tak ma być  ?   

20220729_165411[1].jpg

20220729_170253[1].jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Gibexnator napisał:

ogólnie jak dotykam liście wiatrakowe są takie   szorstkie , tak ma być  ?   

możliwe, lej jej wode czystą na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 31                                              Dzisiaj przełączam światło na 12/12. Zrobiłem porządek z wlotem pasywnym tzn. żadne światło nie dostanie się do środka boxa.   Wieczorem będę je podlewał , doginał i zastanawiam się czy zrobić dzisiaj fryzjera czy zaczekać jeszcze i zrobić raz a porzadnie  , ciagle odginam liście ale szybko wracają i zasłaniają mniejsze szczyty.  Kolejna sprawa to światło , czy od jutra zwiększyć światło na 60% i obnizyć np 5 cm ?. Nie wiem czy to wskazane ale  nadal nie używam went wyciągowego , czekam aż przejdę na niższą wilgotność i wtedy chcę wrzucić filtr i wyciąg. 

20220801_121508.jpg

20220801_121527.jpg

20220801_121534.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator narazie ich nie ruszaj. Za chwilę wystrzelą w górę trochę to będzie luźniej dla liści. W ~3 tyg po zmianie światła usuniesz co niepotrzebne. 

Teraz daj jej się wyciągnąć, możesz moc zwiększyć. Jak chcesz niższe rośliny mieć to obniż lampę, jeśli masz miejsca sporo w górę to nic nie zmieniaj w wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  no szczerze to wolałbym żeby były wyższe , ciężko przy nich cokolwiek zrobić bo takie kurduple są i nawet podlewać ciężko. Ok , to będę tylko odginał liście lampe dam na 60%  i zostawie narazie na tej wysokości. Co drugie podlewanie daję biohumusa , chyba im tam nie zaszkodzi.  Ogólnie wszystkie nawozy mam organiczne , więc może mógłbym powolutku im wprowadzać małe dawki calmag na początek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator jak organiczne to mozesz juz dawac. One dluzej potrzebuja by zadzialaly. Mozesz juz ja przyzwyczajac do papu i dawac male dawki. Jak przelaczysz to zacznie rosnac plant jak i apetyt a potem ciezko uzupelnic w organice jak sie rozkreci 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 DZIEŃ  od wczoraj 12/12             Wczoraj popiłem i mimo doradzania  bardziej doświadczonych kolegów pobawiłem się w fryzjera , wypierdzieliłem dużo liści  i zrobiłem lst. Teraz wróciłem i zajrzałem a tu nawet przyjemny widok , nie padły. Niestety pojawiły się jakieś skazy na liściach np kropki , nie wiem czy to np przez to ze jak podlewałem to trochę poleciało na liście , a dodawałem do podlewania biohumus i  standardowo power roots. Panowie czy to jakis niedobór czy jakieś robactwo mi zaczyna szponcić. Ewentualnie dodać jakiś nawóz i spryskać je ??

20220802_193631.jpg

20220802_193646.jpg

20220802_193701.jpg

20220802_193651.jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Gibexnator  Raczej w ph coś się zepsuło delikatnie, na tym etapie potasu nie powinno brakować, a jedynie może być coś przyblokowane ph w ziemi. Jakie ph lejesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...