Skocz do zawartości
Miejski Guru

OG Kush | Fruit Spirit | Power Flower | Honey Cream

Rekomendowane odpowiedzi

Czytalem zeby podlewac co 2-3 dni i tak lalem bo jak stoja niby 4-5dni bez wody to niedobrze, moze faktycznie przelane sa i powinienem mniej i rzadziej podlewac żeby te korzony mialy powietrze... mam jeszcze jakies sionka od paradise seeds to moze zmiana seedbanku tez cos pomoze bo rqs caly czas lecialem do tej pory ale inni nie mieli problemow z tym przeciez... w pon podlane byly to poczekam moze do sb i odrobine je wtedy podleje, zaczynalo sie dobrze, ta temp tez mi sie nie podoba powyzej 28c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-3 dni.. ale ile wody i na ile litrow ziemi.. 

Rosline trzeba czuc a nie jechac z nia jak w tabelce bo kazde grow niby takie samo a kazde inne 😛 u Ciebie na zdjeciach ani razu nie bylo widac zeby nie bylo fest mokro.. 😕 w tych kubkach tez nisko siedza.. jak w bunkrze jak to juz ktos pisal.. Na taki kubek to kieliszek wody max dwa.. Musisz zmienic taktyke ziom 🙂 nie seedbank 🙂 ogarnij te doniczki i przygotuj wszystko.. do nowego startu. Jezeli chcesz to nie jedna osoba Ci tu pomoze zebys w koncu zobaczyl swoje ladne zdrowe planty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green @Miejski Guru
 

Dokładnie tak jak pisze @Mr.Green Zalecenia były. Dostęp ziemi, wywal te śmieszne kubki. Ciągle nie zostało to wprowadzone w życie i ciagle te same pytania. 
Pewnie piszą, żeby podlewać co 2-3 dni gdzieś tam. Ale to jest jakaś napisana zasada, która nie może być stosowana podczas każdej uprawy, ponieważ każda uprawa jest inna. Napewno tam nikt nie zakłada, że masz kilka łyżeczek ziemi w tych małych kubeczkach i przelaną roślinkę z racji złe dobranych proporcji podlewania. 
NIC SIĘ NIE ZMIENI DOPÓKI NIE ZASTOSUJESZ SIE DO RAD KTÓRE MASZ POWYŻEJ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak kielonek gora dwa - czyli ile ok 50ml wody? to zdecydowanie przelewalem bo lalem moze z pol szklanki tak ze wyciekalo dolem na te moze niecale 200ml ziemi... bede lal mniej i rzadziej bo cos mam ciezka reke... to ratunek w tych przewiewnych donicach materialowych i restrykcja w podlewaniu, raz na te 4-5dni podleje te 50ml tylko zeby nie bylo za malo... to bedzie zmiana taktyki, dzieki, jak mi dojda te doniczki to zaczne 4ty raz, moze zrobic eksperyment z ziemia tez 1 w plagronie, 1 w biobizzie i 1 w canna terra? Te dwie ostatnie sa lzejsze... czy wszystko w 1nej ziemi lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miejski Guru  ktore to allmix a ktore light mix?

Zdecydowanie za duzo wody. 100ml wody to dajesz jak masz 5 litrow ziemi.. 

Roslina lubi wilgoc ale w takiej formie..

- Podlewasz odpowiednia ilosc i korzenie czuja wilgoc i sie w niej rozrastaja szukajac jej dalej

- Czekasz az prawie cala ziemia przeschnie tak aby tylko troche wilgoc byla na dole i jak juz pol doniczki jest suche od gory znowu ja podlewasz

- Stymulujesz rosline do wzrostu ktory odbywa sie gdy ona korzeniami poszukuje wody i skladnikow odzywczych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plagron i biobizz jest lightmix a canna terra nie wiem ale canna i biobizz maja wiecej perlitu i szybciej wysychaja od plagrona, tu gosciu pisal tez ze plagron ma mniej nawozow i nie pali na starcie, ja daje tylko dodatkowo teraz atami rootfasta to mam nadzieje ze z tym nie idzie przegiac ale pisalo zeby tylko dawac przez 1sze dwa tyg czy caly czas dodawac ten ukorzeniacz?

20220825_145634.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miejski Guru canna to all mix a reszta light mixy

O nawozy mnie nie pytaj bo ja tylko BioTabs uzywam. Musisz pytac kogos innego.

Ja bym dal tej Canna na dolne pol doniczki a gorna czesc zasypal lightmixem jezeli mowa o doniczkach docelowych i  wtedy spokojnie mozesz 3-4 tygodnie jak nic lac sama wode..

Jezeli mniejsze doniczki na start to daj samego lightmixa a mieszanke dopiero jak bedziesz przesadzal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miejski Guru

ja uprawiam na canna terra profesisional Pro i jak na razie jes 35 dzień i nadal leję samą wodę. I ciągle nie trzeba nawozów.

sprawdz fotorelacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam juz doniczki materialowe 2l to zaczynam od nowa, tym razem 3x ice cream od paradise seeds i 1 freebie lava freeze od sativa club chyba, wrzucilem je do wody odstanej o 6ph i w ciemnosc poszly, pozniej na ta doniczke 2l ile wody lujnac 25% pojemnosci 250ml szklanke dwie?

20220826_164523.jpg

Edytowane przez Miejski Guru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zaczac od 100ml i co podlanie lub dwa zwiekszaj dawke o 50ml. Ziemi nasyp po czubek. Daj lightmixa do tych 2 litrowych.

Podlewaj delikatnie najlepiej przez sitko.. zeby nie lecial strumien i nie lej duzo wody w miejscu gdzie dasz nasionko zeby go w dol woda nie zabrala. Ewentualnie mozesz najpierw podlac doniczke po calosci i wtedy zrobic dolek i dac kielka i mozesz go lekko popsikac woda 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mysle ze nasype do dwoch plagrona i do dwoch biobizza te lightmixy, podleje szklanka wody i zakope w nich kielki jak sie juz obudza i bede uwazal zeby nie przelewac tym razem a tego ukorzeniacza dawac czy sama woda lac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miejski Guru ja myślę, że lepiej będzie abyś zaczął bez ukorzeniacza. Weź je wykiełkuj dobrze w końcu bez żadnych kubeczków czy zasypywania ziemią do 1/3 wysokości tylko wykiełkuj to dobrze i tyle. Zastosuj się do rad powyżej. Tam jest cały sekret. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dzis podlane te niedobitki po 50ml na glowe, nic nie wyciakalo dolem, minęło 4 dni od pon wiec juz chyba chcialy pic, nastepny raz chyba w czw im dam, zobacze czy cos jeszcze z nich bedzie jak troche przesusze, ziemia juz do donic materialowych 2l nasypana po czubek czeka az jutro kielki troche podrosna jeszcze i wrzucam je, wszystkie sie obudzily a najbardziej ta lava

20220827_154133.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podlalem 250-300ml na doniczke 2l, zrobilem dziurke, wrzucilem kielek i popryskalem, bede pryskal ze 2-3 razy dziennie moze az wyjda bo ta ilosc wody nie pokryla calej doniczki zresztą ziemia biobizz (plagron lepiej trzyma to chyba bedzie trzeba rzadziej podlewac) i ten material od razu oddaja wode to zeby tylko nie mialy za sucho tym razem, czekam az wyjda a tamtych jeszcze nie chce spisywac na straty zwlaszcza tych 3ch swiezszych to trzymam je razem

20220828_105501.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29/07/2022 o 16:03, Miejski Guru napisał:

Teraz mam biobizz lightmix, wczesniej na canna terra pro nie bylo lepiej, mam obnizacze ph ultra mocny plagrona i jakis kwasek cytrynowy od terra aquatica to moze zaczac ta wode minusowac do 6ph ale pamietam ze to nie pomagalo za bardzo... no co bym nie zrobil to jakis lipton wychodzi

Wsadź pestkę do ziemii i podlewaj badzo delikatnie wodą z kranu.Nic nie kombinuj, nie reguluj ph, nie czaruj z jakimiś ukorzeniaczami.Wsadź pestkę i udowodnij jej, że o nią dbasz z głową.Jak w końcu sadzonki zacznie rosnąć zdrowa roślina to wtedy zacznij stosować bardzo ostrożnie dobrą mikoryzę.Myślę, że powinno tak się udać.Jak się nauczysz "obsługiwać" roślinę to zacznij myśleć o zdrowym nawożeniu.Nie próbuj wejść w świat zawodowców jeśli w świecie amatorów jeszcze się nie rozpychasz łokciami :)

Aha...ja bym zmierzył ec wody w kranie na Twoim miejscu i poczytał na necie stan jakości wody na Twoim terenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupilem ten miernik ec i ppm to sprawdze wode jak mi przyjdzie, ph trzeba regulowac bo ma czasem 8,5... ten biobizz nie trzyma za bardzo wody w stosunku do plagrona ze wysycha szybko i przelatuje przez niego, zdechlaczki przestawilem, wrzuce fotki jak sie lebki pojawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...