Skocz do zawartości
Miejski Guru

OG Kush | Fruit Spirit | Power Flower | Honey Cream

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam biobizz lightmix, wczesniej na canna terra pro nie bylo lepiej, mam obnizacze ph ultra mocny plagrona i jakis kwasek cytrynowy od terra aquatica to moze zaczac ta wode minusowac do 6ph ale pamietam ze to nie pomagalo za bardzo... no co bym nie zrobil to jakis lipton wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze im nic nie lalem oprocz zrodlanej ale moze ma za wysokie ph to bede teraz dwa podlania obnizal tym kwaskiem do 6 i zaczne je karmic za tydzien dawkami na first roots, moze cos z tego bedzie bo nie wiem juz naprawde co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lalem kranowka to po miesiacu obumieraly wiec stwierdzilem ze musi miec szkodliwy kamien co widac np jak sie w nawilżaczu odklada i za duze ph7 to zrodlana ma chyba lepsze parametry, waham sie bardzo czy lac ta kranowa czy zrodlana dalej tylko z obnizonym ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miejski Guru odstawiales wode kranowa przynajmniej na 24h przed uzyciem? Chlor wytraca sie w tym czasie to raz a po drugie czytalem ze woda kranowa po odstaniu zmienia pH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakie bledy moglem popelnic? Swiatlo dosc dobre maja, temp i wilg w normie, ziemia swieza to tylko woda mi wychodzila, staralem sie tez nie przelewac ich... kranowa lalem prosto z kranu fakt nie odstawialem jej ale rosly dobrze po czym na samej wodzie po miesiacu obumieraly, jedynie to ph wody zrodlanej obnizyc mi przychodzi do glowy teraz bo porownujac 14ty dzień do innych to slabo wypada

Edytowane przez Miejski Guru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyposazony jestes w miernik pH I plyny pH+/-? Jak zaczynalem uprawe to dla mnie to byla podstawa. Jezeli przesledzisz zamkniete relacje to znajdziesz ze wiekszosc ludzi ktora miala problemy z uprawami I nie wiadoma byla przyczyna to okazywalo sie wlasnie zle pH. Poradzilbym kupic plyn Helliga i sprawdzic pH ziemii. Robie dopiero pierwsza uprawe wiec jesli sie myle niech mnie ktos poprawi. 

Edytowane przez Dumel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten kwasomierz z plynem ale nie moge znalezc to kupilem elektroniczny, sprawdzi ph, wilgotnosc, temperaturę i stopien naslonecznienia ziemii to moze cos pomoze w diagnozie, miernik ph cieczy mam i plyn plagrona ph- ale bezpieczniejszy będzie kwasek terra aquatica, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zminusowalem wczoraj wode do 6ph i dalem nawozu dawke na first roots czyli po 0,3ml/1l grow i bloom ale ta og kush co o dziwo najszybciej rosnie zaczyna zolknac...

20220731_094705.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Miejski Guru napisał:

No to zminusowalem wczoraj wode do 6ph i dalem nawozu dawke na first roots czyli po 0,3ml/1l grow i bloom ale ta og kush co o dziwo najszybciej rosnie zaczyna zolknac...

20220731_094705.jpg

Najpierw dodajesz odzywki panie kolego, mieszasz, sprawdzasz ph i dopiero je zanizasz. Jesli zanizyles do rownego 6.00 i dodales tego roota, mozliwe ze spadlo do 5.9 czy 5 8 i juz jest lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jest tam zdecydowanie nie tak i to caly czas.. meczone sa strasznie te roslinki i wygladaja zle.

Albo maja za mokro albo ta woda im nie sluzy albo cos zle kombinujesz.. poogladaj sobie inne fotorelacje jak wygladaja male roslinki.. w tak wczesnym stadium ciezko by cos bylo nie hallo

Gdzies jest blad ktory sie powtarza bo jest to najlatwiejszy etap w uprawie i takie maluchy rosna same  siebie w ziemi a u Ciebie non stop jakies przeboje.. 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tam jest dalej zle ph

Pozatym dawanie nawozow w tsk wczesnej fazie tez moim zdaniem mija sie z celem, ale jak kto woli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla poczatkujacych polecam uprawe organiczna od BioTabs.. jest to proste rozwiazanie bez zabawy z PH i EC bo samo sie to reguluje i ogolnie to mieszasz ziemie z gadzetami, dajesz tabsa od BioTabs i tyle.. pierwszy miesiac sama woda z kranu ! Odstana! Bez jakiegos cudowania z wodami zrodlanymi itp. Po 3 tygodniach masz zdrowe i piekne rosliny.. i potem zaczyna sie zabawa

Bo jezeli Tobie to nie idzie od poczatku a poczatek jest najlatwiejszyto co dopiero potem jak trzeba rosline dobrze karmic i ogarniac male co nieco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze zle ph faktycznie, raczej za mokro nie powinny miec, sprawdze ta ziemie jak mi przyjdzie miernik, 6ph wody bylo juz z nawozami, jak roslinka zolknie to pokazuje chyba jakies niedobory... no i do tego tak slabo rosna,  w tym kubeczku po jogurcie chyba jednak lepiej idzie, wczesniej jak mi sie jeszcze udawalo to zawsze tak zaczynalem, moze powinienem podlewac odstana kranowka o troche obnizonym ph, nie wiem, to juz drugi tydzien maja wiec sie chyba domagaja jesc to dalem im najnizsze dawki, nastepny raz za 2-3dni dam juz na first leaves i podnioslem teraz do lampy na 50cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miejski Guru po tak długim czasie w którym coś nie idzie to bym na Twoim miejscu wykiełkował nowe pestki. Bo tu ewidentnie jest coś nie halo.

Wiem że szkoda tych tygodni, ale tak to będzie problem za problemem jak już w ziemi jest coś nie tak.

Dużo masz otworów w tych butelkach na dnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, jest 5-6 otworow to nadmiar wody ma jak wyplynac, no nic poczekam na miernik i sprawdze ziemie a potem najwyzej start po raz trzeci... ale ile juz razy zaczynalem i nic nie pyklo natomiast kiedys nie mialem nawet zadnych problemow zeby w ogole mierzyc ph wody czy uzywac nawilzacza a tutaj zonk, ciagle te same objawy - roslinki sa male, nie rosna, zolkna i koncowki lisci zaczynaja brazowiec az obumieraja calkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...