Skocz do zawartości
Juras80

AutoBrooklyn Sunrise x3/Critical Auto CBD x1/Berry Ryder Auto x3/ Auto BioDiesel Mass x3/1200X1200X2000 Box

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Juras80  Za dużo dajesz azotu, za ciemne dalej, jak na przełączenie , po co tyle w rośliny azotu pompować, jak nadmiar blokuje inne pierwiastki i gorzej się na tym wychodzi niż lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Zielone krainy napisał:

@Juras80  Za dużo dajesz azotu, za ciemne dalej, jak na przełączenie , po co tyle w rośliny azotu pompować, jak nadmiar blokuje inne pierwiastki i gorzej się na tym wychodzi niż lepiej.

Problem w tym ze jadę na biotabsach jedynie co wodę dolewam 

25 minut temu, Zielone krainy napisał:

@Juras80  Za dużo dajesz azotu, za ciemne dalej, jak na przełączenie , po co tyle w rośliny azotu pompować, jak nadmiar blokuje inne pierwiastki i gorzej się na tym wychodzi niż lepiej.

Kolega wspominał ze to może być magnezu niedobór zablokowanego przez azot. ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80  nie wiem jakiego masz tego calmaga ale w calmagu od biobiz np. Jest azot i to sporo.. wiec ciezko stwierdzic czy ro pomoze. 

Ile tabsow dales na doniczke?

Problem z Biotabsem jest taki ze jest przeznaczony do jalowej ziemi. Jak ziemia jest dedykowana i ma duzo mineralow to po dodaniu biotabsa mozna przesadzic z caloscia.

W twoim przypadku coco jest jalowe wiec nie zawiera supli na start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mag-deficiency (1).jpg

Objawy
Jako nieruchomy składnik odżywczy, wszelkie niedobory są zwykle widoczne w nowym wzroście liści. Na liściach pojawiają się żółte plamy, które ostatecznie brązowieją, powodując obumieranie liści. Obszary między nerwami starszych liści żółkną (chloroza międzynerwowa) i mogą również wykazywać rdzawe plamy. Nieleczony niedobór magnezu może poważnie osłabić zdolność roślin do produkcji wszelkiego rodzaju plonów.

Jak leczyć niedobór magnezu
Jeśli pH jest poza pożądanym zakresem, przepłucz podłoże wodą (najlepiej o pH 6 lub mniejszym). Popularnym rozwiązaniem jest użycie soli Epsom. Spróbuj dodać łyżeczkę soli do 1 litra wody i obserwuj reakcję swoich roślin. Niektórzy hodowcy stosują wodę z naturalnie wysokim poziomem magnezu. Spróbuj wyszukać w Google analizę wody w miejscu Twojego zamieszkania. W wielu krajach analiza wody musi być oficjalnie dostępna, aby pokazać dokładne poziomy mikroelementów, których zwykle można się spodziewać. Pamiętaj jednak, że skład wody i pH mogą się zmieniać w różnych porach roku

Jak zapobiegać niedoborowi magnezu
Podobnie jak w przypadku wszystkich innych niedoborów, lepiej zapobiegać niż leczyć. Zanim zauważysz oznaki niedoboru magnezu, Twoja roślina może już odczuwać skutki jego braku przez około miesiąc. Używaj dobrej jakości kompostu, duże pojemniki do uprawy będą zawierały więcej składników odżywczych niż małe. Wato dodać trochę sproszkowanego wapienia dolomitowego zmieszanego z podłożem. Jest to bogata w magnez substancja, która podczas powolnego rozkładu uwalniania magnez do systemu korzeniowego. Specjalistyczne odżywki bogate w wapń oraz magnez można kupić w sklepach ogrodniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's w samych tabsach to raczej nie ma magnezu i wapnia. Od tego jest silicum flash od BioTabs ktory zawiera duzo pierdół i pomaga roslina w stresach itp. Ja kiedys czytalem ze wlasnie nadmiar azotu blokuje przyswajanie magnezu i nawet tego doswiadczylem (tak mysle) przy automatach. Wyjebal typowy brak magnezu a z pewnoscia go tam nie brakowalo. Plamki sie robily i rdzewial juz do konca.

Barney potem Ci odpisze na pytania ktore zadales na mojej fotorelacji. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barney's napisał:

Jest duża szansa że poprostu w biotabsach nie ma magnezu i wapnia i mu wywala niedobory z czego masz calmag jak z Canna to ja daję 0.5ml co podlanie 

Biobiz dałem  1m na litra 

planuje oprysk jeszcze zrobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green

8 godzin temu, Mr.Green napisał:

@Juras80  nie wiem jakiego masz tego calmaga ale w calmagu od biobiz np. Jest azot i to sporo.. wiec ciezko stwierdzic czy ro pomoze. 

Ile tabsow dales na doniczke?

Problem z Biotabsem jest taki ze jest przeznaczony do jalowej ziemi. Jak ziemia jest dedykowana i ma duzo mineralow to po dodaniu biotabsa mozna przesadzic z caloscia.

W twoim przypadku coco jest jalowe wiec nie zawiera supli na start.

@Barney's  Ja nie wiem skąd ty masz te informacje o produkcie. Czytam etykietę i nie ma wzmianki o azocie z calmag od biobiz ale jakoś zarażamy twoim podejściem Dorwalem pomyłkowo kupiony magnez od plantmagic dziś znów po 0,5 na donice i oprysk na wieczór 

8E41D6B3-BCB0-4876-BC12-0E6267257E72.jpeg

DAE9B5AF-DAE6-4D64-981C-931A2183BF74.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 to chyba o mnie chodzilo 😉 a nie Barneysa 🙂

sorki zle popatrzylem . To jest calmag agent od canna. Moj blad. Biobizz jest organiczny i z tego co wlasnie patrze to nie zawiera azotu. Jesscze raz sorki.

Screenshot_20220622-174620_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabite jak patefon, trzeba czekać aż wyżre tabsa i uzupełniać braki tego, czego tabs nie może zapewnić

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mr.Green napisał:

Bedzie na bogato  🙂 ladne szczyty sie robia 🙂

Oprysk pomogl?

Mam na polu jedna sztukę. Bylo szkoda miejsce marnować dla auto a pozbyć tym bardziej. Fajnie jest obserwować rozwój w różnych warunkach. Ta na polu nie ma niedoboru magnezu , owszem napakowana jest azotem strasznie ale magnez w normie. Tym tropem odkryłem , ze programator w pompie powietrza wyłączony i pompa latała cały czas. Magnez jest przyswajany w większym stopniu gdy roślina odpoczywa. 
Po uregulowaniu sprawy z programatorem w pompce w połączeniu z extra dawkami magnezu problem rozwiązuje się. 
 

5C91E915-C2A6-4B2B-B4EA-6AA393CA9251.jpeg

36AA1AA5-C27F-40C5-BD4E-B622EC004AB7.jpeg

ED68D147-AB79-42C7-96A2-3A12B314C81B.jpeg

Edytowane przez Juras80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...