Skocz do zawartości
Sensei

3x Somango XL, 1x Blue gelato 41, mars hydro ts 1000

Rekomendowane odpowiedzi

@onyxto dam im 1ml na litr.

@Brazil Munster Ostatni raz podlewałem wczoraj w południe. Dałem 250ml wody na każdą roślinę. Może tak się wydawać bo tej ziemi po bokach nie podlałem może dlatego . Ale jeżeli za dużo daj znać, tak dałem trochę jak przesadziłem ale nie za dużo a wczoraj dodałem.

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Ogólnie wszystko idzie dobrze. Ale dwie rosną wolniej. Ale myślę , że jedna z racji odmiany ( po prostu wolniejsza) a druga przez tą nadłamaną łodygę( ma oklapnięte liście).

Wczoraj dałem im 1l wody na 4 do tego 1ml power rots. lampy 40cm od tych większych roślinek. Moc lampy 45%. Temp 23-24 a wilgotność między 50-70%(aktualnie 62).
Pytanie jeżeli przesuwam boxa to roślny to jakoś mocno odczuwają? Np nie mają światła na minutę i przesuwam w inne miejsce? Jak to na nie działa? Miałem sytuację , że musiałem ją przestawić do drugiego pokoju( i może takowa się kiedyś zdarzy), stąd pytanie czy ma to jakiś większy wpływ na roślny? 

20220122_110042_HDR.jpg

20220122_110055_HDR.jpg

20220122_110049_HDR.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie czy wszystko okej z tymi dwoma małymi? Ogólnie to dosypałem ziemi w niedzielę i podlałem oczywiście z power rots. Dziś znów im dodałem 1l z odżywka. Szybko wysychają. Woda nie kapie z doniczek. temp 23.5-24. wilgotnośc między 60-75. Jak narazie dwie tylnie dają czadu w porównaniu do przednich. Zmieniłem ich miejsca ( myślałem ,że może to od ułożenia ale bez zmian).  Wszystko z nimi okej? 

 

20220124_192447.jpg

20220124_192457_HDR.jpg

20220124_192500_HDR.jpg

20220124_192504.jpg

20220124_192508.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei rada jest to że byś wrzucił na luz bo często się zdarza że te które rokują na najsłabsze w finalne dają najwięcej plonu

Warunki dobre więc niech po prostu rosną 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Sam narzucam presję na siebie. To takie jedno z tych małych marzeń gimnazjalno-licealnych i dlatego tak 😄. Ale to samo mówi mi kobieta więc coś w tym jest. Dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei weź sobie do serca że nadgorliwość gorsza od faszyzmu, to jest prosty chwast i wytrzymały ale to zrozumiesz po którymś projekcie bo każdy przy pierwszym razie co 5 min zagląda do boxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też teraz 2 z 5 l3ca wolniej i różnica jest 1 piętra między nimi. Ale co się odwlecze to nie uciecze.  

 

Rada taka drogi kolego. 

Podlewaj raz A dobrze niz podlewanie  codziennie po trochu. 

To że nie wypływa dołem nie oznacza że mają sucho na dole. Bo może robić się tam blotko.  I korzenie zaczną dusić się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Staram się już do nich zaglądać trochę rzadziej. Aktualnie temp między 22-24. Wilgotność 60-75%. Troszkę urosły. Ostatnim razem dałem 2l z 2ml power roots w środę wieczór. i dziś dodałem im 1l z 1ml roots, ponieważ wracam jutro. Woda nigdy nie przelatuje(może za mało) choć nie wygląda , żeby im czegoś brakowało. Dwie przednie standardowo mniejsze ale nadrabiają zaległości. Lewa przednia to ta z nadłamaną łodygą a już jest większa niż blue gelato. Jednak można porównać szybkość rozwoju między somango a gelato(ale to podobno hybryda 50/50). Czekam na jeszcze jedno piętro i będę je naginał.Czy mogę już zacząć?(chodzi o te dwie większe). Ale każdą roślinę nagnę 2/3 razy , żeby wszystkie miały miejsce bo już widzę , że jest go mało na 4 roślinki 😄.  Od poniedziałku też planuje dać im alga grow w mniejszych ilościach niż zalecają. Zalecają 4ml a ja planuję zacząć od 2ml. No to na tyle. Jak macie jakieś spostrzeżenia to śmiało 😄 Pozdrawiam i miłego weekendu wszystkim!

20220129_122915.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei wszystko jest elegancko, trzymaj tak dalej a będzie dobry wynik 🙂

Ogólnie te dwie większe to ja bym już naginał bo mają odpowiednią wielkość na lst więc podsusz ziemię i lecisz z treningiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Właśnie wróciłem i dziś nagnę dwie większe a jutro/pojutrze mniejsze. 

@Brazil Munster dziś dzień 18 , liczę od wykiełkowania. W tych większych już prawie jest 5 a w mniejszych 4. Chyba dobrze liczę te piętra 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Właśnie te dwie są chyba jeszcze za małe. Tutaj wstawiam zdjęcia jak to zrobiłem z dużymi. Nie wiem czy dobrze. Ogólnie już dają lekki zapach.(prawie niewyczuwalny) Jutro jade po przełączkę bo filtr 125 a went 100. I tak to wygląda całościowo. Następnym razem dam 2/3 roślinki max. 

I od których liści liczymy piętra?

20220130_192757_HDR.jpg

20220130_193044_HDR.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei Nawilżacz wstawiaj na 70% bo ci dadzą plon pokroju 5g

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei @Sensei

11 minut temu, Sensei napisał:

@onyx Właśnie te dwie są chyba jeszcze za małe. Tutaj wstawiam zdjęcia jak to zrobiłem z dużymi. Nie wiem czy dobrze. Ogólnie już dają lekki zapach.(prawie niewyczuwalny) Jutro jade po przełączkę bo filtr 125 a went 100. I tak to wygląda całościowo. Następnym razem dam 2/3 roślinki max. 

I od których liści liczymy piętra?

20220130_192757_HDR.jpg

20220130_193044_HDR.jpg

czemu nie toping ? polecam zostawic 3/4 piętra 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...