Skocz do zawartości
Tomaszszym

6x lemonkix auto / 3 x banana blaze auto

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Tomaszszym  A jednak raczej złe ph,  to co masz na liściach to koncert błędów , na jednych azot bije po oczach nadmiarem, a inne pokazują się z brakami pierwiastków na kwitnieniu. Flush dobrze, że zrobiłeś w mojej ocenie. Dość azotu, nie dawaj ukorzeniacza, zostaw go w spokoju, enzymy możesz delikatnie dawać, unormuj ph gleby i leć z pk, ale bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy na dwóch czy trzech formuje się wiele kwiatów miałem coś podobnego z biała wdowa wcześniej ale to bylo na innym etapie nie na początku kwitnienie a co jeżeli chodzi o boost tez aplikować na chacie bd w piątek imię chce przedobrzyc

@Tomaszszym czyli nie zjaralem raczej ich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Tomaszszym  Nie, unormuj je, w sensie, liście się nie naprawią , bo cudów tutaj nie będzie, ale chodzi o to, by postępowo nie szły w kierunku pogłębiania braków właśnie dotyczących pierwiastków , jakie dotyczą kwitnienia, bo tam w mojej ocenie nawet sam azot jego nadmiar i niekoniecznie samo ph, ale ono też mogą ci blokować przyswajalność P I K. Daj spokój ukarzeniaczowi, bloom też ma azot, a jego ci nie potrzeba. Unormuj ph , niech wartość w ziemi jego będzie około 6. Potem lej pk rozsądnie , calmag z umiarem, bo źle dawany też zaszkodzić potrafi. Jak się ogarną, wtedy będziesz lał boostery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomaszszym doświadczenia nie mam, trochę czytam i podglądam, z działu nadmiarów /niedoborów to widzę to co napisał @Dobry_Człowiek!. Braki magnezu - żółknące końcówki liści, później całe liście, zielone żyłki, końcówki liści najczęściej ida w górę. Wapń-żółknące i obumierajace nasady liści. Nie na wszystkich krzakach, ale dochodzi chloroza - blokowanie żelaza przez ph gleby powyżej 7. Żółknięcie liści pomiędzy zielonymi żyłkami

Co do takich braków calmag najlepiej stosować oprysk, tym bardziej jak masz wysokie ph. 

Ale to zdanie żółtodzioba 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@grolsch3 To nie calmag, jak dla mnie, jaki z tym związku nie ma, a sam oprysk na kwitnieniu jest według mnie zgubny, chyba, że pryska się środkiem , jaki jest ochronny. Jednak w nic się nie wcinam, bo każdy ma swoją filozofię uprawy i ja sam też mogę się mylić, bo nieomylny nie jestem, ale każda uprawa wychodzi mi na 100%, więc chyba o czymś to świadczy, choć może to "przypadek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy z tym 100% to przesadziłeś. Każdy do tego dąży, ale nie może ci coś wyjść na 100%, i nie chodzi tu tylko o uprawę, nigdy tego nie osiągniesz, możesz jedynie na 99,99%. Czasem wystarczy zły podmuch wentylatora w planta żeby ze 100 procent zrobiło się mniej o jedną tysięczną 😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy tak serio to tutaj ufam Tobie bardziej niż swojej mamie. Serio. Ja tylko napisałam co widzę po liściach i co do tej pory widziałem (czytając czy oglądając chyba już tysiące fr). Na szczęście nie mam takiego przypadku u siebie. Ale takie strony, jak z nazwy wskazuję Forum, uważam, że warto coś napisać, w miarę sensownego. Każdy się uczy, pewnie sporo osób przed swoim debiutem. Wiem, że oprysk calmag na kwitnieniu może być zgubny, ale tak szybciej roślina dostanie, co według mnie, potrzebuje. Decyzję i tak podejmuje właściciel, nie jest łatwa i zapewne jest to mega stresująca akcja. Ale bez ironii napisałem o sobie żółtodziób. Nie mam Twojego doświadczenia. Oby @Tomaszszymuporał się z tematem jak najszybciej i wyprostował co można. Do każdego tutaj mam czyste intencje. Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz To tylko roślina, jaka nie jest czymś w rodzaju budowy silnika rakiety kosmicznej, to naprawdę jest prosty organizm i da się go doprowadzić do 100% , jak myślisz rozsądnie , masz wiedze i odpowiedni sprzęt.

@grolsch3  Nie musisz mi ufać, każdy prowadzi rośliny po swojemu i to jego sprawa, co robi i jak robi, ale nie rozpisując się są dowody, jakie występują w postaci fotorelacji i pochodzącego z nich plonu, a one już o czymś świadczą, twoja mama może wyjmie z powierzchni 0,32 m2 prawie 300 g , ale w takim razie bardzo jej gratuluje i powinieneś jej pytać o rady, bo wie , co robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Obserwować i wnioskować, to nie znaczy, że czegoś na danym etapie odnośnie uprawy nie wiesz, ale zawsze chcesz wiedzieć więcej, ja uczę się każdego dnia i nie tylko z tego forum. Jasne mogę się mylić, ale nie widzę sensu, aby się ograniczać w myśleniu i nie uznawać, że mogę osiągnąć całkowity szczyt, nawet taki, na jaki nikt wcześniej przede mną się nie wspiął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainynie muszę, ale ufam. I tyle w temacie. Nie robiłem i robić nie zamierzam do nikogo podjazdów. Nie wiem czy mój pierwszy komentarz w tej fr był dobrze zrozumiały, ale nie był w kontrze do tego co napisałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Oszustwem jest brak wiary w rozsądek i inteligencje, w jakiej szczytuje niemal nad całą ludzkością, bo moje IQ , nie będę go pisał przekracza ponad dwu krotnie przeciętność i co dotyczy całego mojego życia, a nie tylko banalnie prostej uprawy zioła ;)

@grolsch3 Czyń, jak uważasz nic mi do twojego życia i związanego z nim podejścia, oby ci to w każdej sprawie wyszło na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Logika nie wyklucza 100% , jej brak to wyklucza, bo logika nie mówi o tym, że nie da się czegoś zrobić w pełni dobrze, a mówi jedynie o tym, że jak nie masz wiedzy i umiejętności, a twój umysł ma pewne ograniczenia, to nie ogarniesz tematu w pełni, jaki przewyższa twój umysł, ale jak go nie przewyższa i masz odpowiednią wiedzę oraz umiejętność, a do tego jesteś pionierem, jakiemu umysł na to pozwala, to możesz osiągnąć coś czego nie osiągnęli inni przed tobą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  nie mogę jakoś zasnąć więc odpiszę, logika mówi że nie da się czegoś zrobić lepiej niż ktoś inny, bo zawsze znajdzie się ktoś lepszy od nas, jeśli nie w tym pokoleniu to w następnym, a być może wcześniejszym? bo jak wiemy na świecie są miliardy ludzi. Możesz w swoim mniemaniu być najlepszym growerem, jednocześnie nie mieć pojęcia o innych którzy nie bawią się na jakichś forach o konopiach, a którzy w swoim domowym zaciszu robią takie cuda, które tobie nawet się nie śniły 😄

Ale oszukujesz wtedy samego siebie. Posadziłeś pestki o pełni księżyca? 😄

jeśli nie to już nie masz tych 100%

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...